Aliexpress - paczka z Niemiec DHL'em trafiła do Poczty Polskiej i chcą opłaty

gru 1. 2023 (3 g, 20 min)
Cześć, pytanie do Was.
Ostatnio na Ali kupiłem bateryjkę do roweru elektrycznego od popularnego sklepu PSWPower. Cena ok 1000zł (płaciłem w Eur Revolutem). Wysłali ją DHL i trafiła to Poczty Polskie na clenie. Dostałem od nich maila aby wypełnić papierki co kupiłem i za ile. Czy paczki z Niemiec powinny być w ogóle clone?
Ile mogą dołożyć dodatkowych opłat?
Aktualizacje społecznościowe

6 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika grzesiek666
  Skarbówka przechwyciła chyba🙃 VAT do zapłaty? :/
 2. Awatar użytkownika ŚniadanieJadamNaKolację
  Magazyn jest w niemcowni, ale płatności dokonałeś w Azji i taki też jest kraj pochodzenia towaru (w Niemczech jest tylko magazyn logistyczny) czyli jest to import spoza UE. Przy takiej kwocie płacisz cło i VAT od zadeklarowanej wartości powiększonej o koszty przesyłki. Możesz zostać poproszony o przedstawienie dowodu zakupu. Organ skarbowy prześle dane dot. wyliczonej kwoty do zapłaty i będziesz mógł to zrobić przelewem lub przed odbiorem paczki w okienku pocztowym. Dodatkowo zapłacisz też niewielką opłatę manipulacyjną na rzecz Poczty Polskiej, ale to już drobiazg.

  Cło na ogniwa oraz baterie z nich zbudowane to tylko 2.7% na szczęście. Natomiast VAT wynosi 23% czyli z 1000zł robi się 1263,21zł (gorzej z kompletnymi rowerami bo cło wynosi wtedy od 6 do 14%). (Edytowano)
 3. Awatar użytkownika adamw2
  Wiele artykułów na Aliexpress ma VAT zawarty w cenie. Jest taka uwaga przy tej baterii?
  Awatar użytkownika albert26
  Autor
  16334252-4sIL4.jpg
 4. Awatar użytkownika adamw2
  Musisz gdzieś to napisać na formularzach z PP. Powinni uwzględnić.
Awatar użytkownika