Ta okazja rozpoczyna się w czwartek o 22:01
734°
20
Opublikowano 11 godzin temu

Od czerwca w Toruniu wypożyczymy (max do 2 tygodni) elektryczne rowery cargo do przewozu zakupów, dzieci za darmo

ZA DARMO0,10zł
Stacjonarnie: Kujawsko-pomorskie
Awatar użytkownika Hunt
Opublikowane przez
Hunt
Dołączył w 2015
1.523
1.694

O tej okazji

Usługa wypożyczania rowerów miejskich w Toruniu będzie rozszerzona. Od 2 czerwca będzie można korzystać także z rowerów cargo.
System, który wprowadzamy w Toruniu to pięć rowerów. Dwa rowery trójkołowe i trzy dwukołowe. Przypomnę, że w sierpniu 2021 roku miasto podpisało umowę z Europejską Federacją Cyklistów na to, aby pozyskać wsparcie na realizację tego projektu. W maju ubiegłego roku podpisaliśmy umowę z firmą Neuteno na zakup wspomnianej ilości rowerów, które będą służyły do przewozu osób, ale przede wszystkim bagażu – mówił prezydent Michał Zaleski.
Rowery dostarczono w październiku ubiegłego roku. Są one elektryczne. Na stałe będą dostępne przy stacji rowerowej nr 70, która znajduje się na ul. Bolesława Chrobrego. Dopuszczalne obciążenie siodła każdego z rowerów wynosi do 100 kg, natomiast skrzynie mają ładowność od 80 do 100 kg.
Wszystkie nasze rowery zostały wyposażone w GPS. Są one włączone do systemu TORVELO, ale nie na takich samych zasadach. Wypożyczanie będzie darmowe, także tak naprawdę każdy, kto ma ochotę, może rower z odpowiedniego miejsca odebrać. Na wypożyczanie można się zapisywać już od 1 czerwca, natomiast od 2 czerwca będzie można z tych pięknych, elektrycznych rowerów korzystać – wyjaśniał Marcin Kowallek, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Torunia.

Źródło: tylkotorun.pl/wia…go/
Więcej szczegółów od
Aktualizacje społecznościowe

20 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Mang
  Mang
  Toruń ma jakieś dziwne płatne rowery miejskie plus pięć elektrycznych xd. Normalne miasta mają nextbike i zawsze 20-30 minut za free (Edytowano)
  Awatar użytkownika DELF1NEK
  DELF1NEK
  Olsztyn miał rowery miejskie to je traktowali tak źle że masz teraz tylko rowery bolta 1zl/min
 2. Awatar użytkownika oxygene
  oxygene
  [deleted]
  Awatar użytkownika DELF1NEK
  DELF1NEK
  Do miasta w którym można żyć wygodnie bez auta?
  Nareszcie
 3. Awatar użytkownika geos
  geos
  wspaniale. od lat porywam w toruniu dzieci dla okupu i zawsze miałem problem z ich przewiezieniem. dziękuję miastu toruń za tę inicjatywę. będzie mi teraz wszystko łatwiej i sprawniej szło. no i za darmo!
  Awatar użytkownika Hunt
  Hunt Autor
  Tak? To kiedy możemy zorganizować skok?
 4. Awatar użytkownika gombej
  gombej
  Hehe aż 5 to jak się zapisze to do 2030 wypożyczę ?
Awatar użytkownika