Niestety, ta okazja już wygasła

Odkurzacz pionowy Tefal X-Force Flex 14.60 Aqua TY9990 - najnowszy topowy z oferty i już w promocji

paź 30. 2021

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Sama kupiłam w Media Ekspert w tej cenie, ale tam już ją podwyższyli. Podobnie w Euro RTV. Za 2300 zostały w OleOle i Avans/Electro

Odkurzacz dopiero co wszedł do sprzedaży a już trafił na bardzo fajną promocję.
To mocniejsza wersja znanego modelu X-Force 11.60 od Tefala i bezpośredni konkurent Dysona V11.

Co w nim zwraca uwagę?
Na pewno to, że w porównaniu z chińczykami, które się tu pewnie zaraz pojawią w komentarzach ma podane prawdziwe parametry.
Tu jest moc ssania 200 AW czyli air watów i zapewne tyle jest a nie pseudo 200 AW jak u chińczyków.

Czas odkurzania 70 min jest więcej niż dobry i do tego wymienna bateria, jeśli ktoś potrzebuje od ręki mieć zawsze więcej.

Zbiornik na kurz aż 0,9 L, więc nie wym aga częstego opróżniania. Jest też spory pojemnik na wodę, jeśli ktoś używa mopowania. Ja akurat nie korzystam prawie wcale, bo wolę bardziej tradycyjne metody Choć podobno elektroszczotka jest przystosowana do jednoczesnego odkurzania i mopowania, więc może bardziej przetestuję.

Filtracja na poziomie 99,9% HEPA z podwójnym filtrowaniem czyli nada się dla alergików.

Z innych rzeczy:
Technologia Flex czyli "łamana rura" do wjeżdzania w trudno dostępne miejsca. Tutaj akurat też nie powiem czy przydatne, bo nie mam tego typu mebli pod które mogłabym nim wjeżdżać, ale na pewno ma to sens

Ładownie w 3 godz wydaje się być krótkie jak na taki potężny akumulator 32,4 V. Porównywałam z innymi i 95% ma słabsze.

Podświetlana szczotka główna - odkurzacza pionowego bez tej funkcji po prostu nie kupię! Mam już spore porównanie różnych modeli z podświetlaniem i bez i wiem ile kurzu po prostu się przegapia kiedy nie ma dodatkowego oświetlenia mimo, że wydaje się, że odkurzamy raz przy razie i wszystko łapiemy.

Przydatne akcesoria w zestawie, bo oprócz głównej elektroszczotki jest turboszczotka do usuwania sierści zwierząt, będące standardem szczotka do tapicerki i ssawka szczelinowa, ale jest też elastyczna końcówka z giętką rurą, która mi się fajnie sprawdza.

Acha, przy tej okazji przypomniało mi się o fajnym patencie wbudowanych końcówek z włosiem. To znaczy jak odłączymy od rury tą główną część z silnikiem czyli zrobimy odkurzacz ręczny to od razu na końcu jest zamontowana szczotka z włosiem. Kiedyś jak odłączałam to zawsze szukałam gdzie jest ta nakładana końcówka a tutaj jest ona już jakby wbudowana (choć można zdjąć do czyszczenia). Podobnie jak zdejmiemy dużą elektroszczotkę to rura jest zakończona taką samą małą szczoteczką z włosiem i można od razu coś omieść pod sufitem.

Krótko mówiąc jak to piszą - mam i polecam
Aktualizacje społecznościowe
17 Komentarzy
Prześlij Komentarz