Niestety, ta okazja wygasła 4 minuty temu.
316°
Opublikowano 5 dni temu

Bezpłatne badania na Ursynowie - piknik rodzinny "Na zdrowie!" m.in: kardiologicznych, spirometrycznych, osteoporozy dla kobiet po 55 roku

Stacjonarnie: Mazowieckie
Opublikowane przez
Hunt
Dołączył w 2015
3 001
2 853

O tej okazji

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Mieszkańców Ursynowa czeka kolejna okazja, by bezpłatnie skontrolować stan swojego zdrowia. Dzielnica po raz trzeci organizuje piknik rodzinny „Na zdrowie!”. Badania i konsultacje odbywać się będą w budynku i na parkingu Urzędu Dzielnicy w najbliższą sobotę.

- Pamiętając duże zainteresowanie mieszkanek i mieszkańców Ursynowa dotychczasowymi piknikami profilaktycznymi, zdecydowaliśmy się na kolejną edycję. I tym razem zgromadzimy w jednym miejscu mobilne gabinety, w których będzie można od ręki wykonać badania oraz stanowiska przybliżające ofertę publicznych placówek ochrony zdrowia działających na terenie Ursynowa oraz Warszawy – mówi Jakub Berent, wiceburmistrz dzielnicy.

Podczas wydarzenia będzie można skorzystać z badań:
kardiologicznych
spirometrycznych
osteoporozy dla kobiet po 55 roku życia
dna oka oraz ostrości widzenia
poziomu cukru, kwasu moczowego i cholesterolu

Ponadto w programie:
konsultacje z dietetykiem i fizjoterapeutą
stanowiska do samobadania piersi u kobiet i jąder u mężczyzn
pokazy udzielania pierwszej pomocy
alkogogle
informacje na temat programów pro zdrowotnych oraz bezpłatnych szczepień realizowanych przez m.st. Warszawę.

- Bardzo się cieszę, że udało nam się rozkręcić profilaktykę zdrowotną na Ursynowie! Ja czuwam nad tym, aby na kolejne edycje znalazły się środki w budżecie dzielnicy. A mieszkanki i mieszkańcy chwalą sobie te pikniki, gdyż w jednym miejscu mogą bezpłatnie wykonać wiele badań, na które przeważnie nie starcza czasu i energii w tygodniu wypełnionym pracą i innymi zajęciami. Zatem serdecznie zachęcam do zabrania ze sobą na serię badań bliskich i znajomych – mówi Karolina Mioduszewska, radna dzielnicy, przewodnicząca Komisji Zdrowia, Spraw Społecznych i Bezpieczeństwa.

Zapraszamy w sobotę 23 marca 2024 roku w godz. 11.00 – 16.00 do Urzędu Dzielnicy Ursynów (al. KEN 61) oraz na parking przy Urzędzie. Wydarzenie organizuje Urząd Dzielnicy Ursynów we współpracy Samodzielnym Publicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej Warszawa-Ursynów, Biurem Polityki Zdrowotnej, Szpitalem Południowym i Strażą Miejską m.st. Warszawy.
Więcej szczegółów od
Aktualizacje społecznościowe

0 Komentarzy

Pytania? Opinie? Sugestie?