Opublikowano 20 czerwca 2023

Rowery canyon - reklamacja serwis Kraków (Miranda i inne)

Cześć,
Do rozpoczęcia dyskusji skłoniła mnie skrzypiąca korba Miranda, ale zachęcam do dzielenia się innymi tematami, a także do przystąpienia do grupy na FB - Canyon bikes Polska.
Link to skrzypienia (jednego z użytkowników):
m.facebook.com/gro…38/
U mnie serwis rozkłada ręce, dokręcanie pomaga na parę dni, próbuje walczyć o wymianę, ale canyon się nie odzywa.

Interesuje mnie też wasze doświadczenie ze sklepem canyon, reklamacjami, serwisem (szczególnie nowy autoryzowany serwis w Krakowie Bike Spot - canyon i specialized).
Aktualizacje społecznościowe

4 Komentarze

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika matp
  Autor
  Wątek dla korby Miranda (Edytowano)
 2. Awatar użytkownika slawek1918
  Ja po prostu założyłem korbę SLX z łożyskami BB-MT800, bo oryginalna dostała luzów na łożyskach po 40km... Samą korbę spróbuję sprzedać na OLX. Nie chciało mi się już użerać z Canyon I jego suportem.
 3. Awatar użytkownika klonix
  u mnie po 250km pojawiło się skrzypienie identyko jak w filmie. wyczyściłem i nasmarowałem sztycę, śrubę od dampera, pedały, wymieniłem suport na shimano (ten raceface po 250km dostał takich luzow, że ramiona korby ruszały się na boki, w serwisie nie potrafili się tego pozbyć). skrzypi dalej.

  ktoś jeszcze sugerował, że może to być hak przerzutki. sprawdzę to może jutro.

  co do Canyona i reklamacji to pierwsza odpowiedź po 10 dniach, napisałem im że już sam większość ogarnąłem, wysłałem rachunek oczekując jakiegoś zwrotu. to mi bez odpowiedzi zamknęli sprawę, otworzyli na nowo jak ich opieprzyłem i czekam dalej. łącznie 0 progresu.

  u mnie jest tak:
  - pedałuję ze stałą prędkością - skrzypi
  - rozpędzam się mocno cisnąc w pedały - cisza

  obojętnie czy stoję czy siedzę. na stojaku tego nie słychać. tylko podczas jazdy.

  chyba szkoda mi nerwów na nich i też kupię nową korbę SLX jak nic innego nie pomoże.

  aha - miałem jeszcze centrowane felgi (ale raczej były proste) i po prostu okazuje się, że opony Schwalbe mam krzywe. na szczęście nie przekłada się to na komfort jazdy. nie ma bicia czy wibracji.
 4. Awatar użytkownika ztx
  U mnie też skrzypi ta korba po paru wyjazdach w las. Nie działałem z nią jeszcze, ale pewnie trzeba będzie ją wymienić żeby był spokój.
Awatar użytkownika