Opublikowano 6 marca 2024

Prośba o pomoc w wyborze routera

Witam. Szukam routera dzięki któremu da się w miarę sprawnie grać online na ps5 po wi-fi. Obecnie mam internet o Netia 600/100 i ich router i szczerze nie da się grać w gry typu FIFA bo ping skacze co chwilę do 140ms i ogólnie ścina. Z wifi mam połączone okolo 8 urządzeń i zastanawiam się nad kilkoma routerami :
- asus rt-ax55
- cudy wr3000
- tp link archer ax53

Proszę o pomoc w wyborze lub ewentualnie zaproponować coś innego w cenie do max 400zł.
Aktualizacje społecznościowe

Kategorie

7 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Sqrviel
  Ja bym na Twoim miejscu najpierw podpiął kablowo jakiś laptop lub PC i sprawdził pingi. Dodanie nowego routera może nic nie dać, jeśli zdupione jest u dostawcy. Netia nie słynie z jakości, więc na początek, spróbowałbym wyeliminować ten czynnik (Edytowano)
  Awatar użytkownika Krodzango
  Jak że wina jest od strony dostawcy ?
 2. Awatar użytkownika ed_shfrin
  każdy z tych routerów ma WiFi 6 (802.11ax) więc się nada - będzie lepszy od bieda routera, który pewnie pracuje na starszym standardzie Wi-Fi 5 (a ten nowy standard ma właśnie poprawione m.in. współdzielenie pasma radiowego)

  możesz jeszcze sprawdzić czy twój router nie rozgłasza 1 sieci WiFi (2,4 Ghz + 5 Ghz), a urządzenie - ps5 w międzyczasie się nie przełącza się automatycznie z 5 Ghz na 2,4 Ghz itp - u mnie występowało kiedyś takie zjawisko, które negatywnie wpływało na prędkości - skończyło się, że rozdzieliłem na osobno rozgłaszane punkty dostępowe
  Awatar użytkownika Paul_Owl
  Autor
  Gdzie tego szukać ?
 3. Awatar użytkownika holymoly
  Kabel to podstawa....
Awatar użytkownika