Opublikowano 5 godzin temu

Pomoc w wyborze TV 65" - Sony XR-65x90K czy Samsung 65QN85C

Witam. Zamówiłem telewizor Samsung 65 QN85C ale z uwagi na bardzo długi czas dostawy chwilę się rozglądałem za innymi modelami. Wpadł dostępny telewizor Sony xr-65x90k (nowy) w bardzo podobnej cenie (droższy o ok 150-200 zł). Zastanawiam się czy nie zrezygnować z Samsunga i wziąć właśnie ten model Sony. Ktoś może podpowiedzieć co będzie lepszym wyborem? Obecnie mam Sony serii X90 ale już kilkuletni. Ogólnie dobrze mi się korzystało z telewizora tej marki. Patrzyłem różne testy i telewizory są do siebie w ocenach mocno zbliżone. Telewizor używam głównie do Amazon Prime, Disney+ i zwykła telewizja. Dzięki za dobre słowo!
Aktualizacje społecznościowe

6 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Tylko_Na_Karte
  W Samsungu zastosowano matrycę Qled i mocniejsze głośniki w sumie 60w. Ale w Samsung jest własny system operacyjny nie wszyscy to lubią. Tu masz porównanie obu.

  Porównaj oba jest na stronie taki załącznik. Miałem do czynienia z Samsung i Sony. Zawsze miałem wrażenie że Sony lepiej odwzorowywał kolory. Proponuję porównać. Ale w Sony użyto starszej technologi matrycy LED. mediaexpert.pl/tel…BwE

  Sony wystawiłeś x90k. Sklep pisze że to wariant starszy. Nowy to ten. mediaexpert.pl/tel…2-1 (Edytowano)
 2. Awatar użytkownika Tylko_Na_Karte
  Mam taki przykład w rodzinie. Wcześniej używano tv Sony z matryca LED. Teraz kupiono LG z matrycą też LED. I uważają że obraz wydaje się gorszy. W obu przypadkach oglądają naziemna. W LG jest system własny, uważają że Smart TV jest porażka. Nie korzystają. Kupili przystawkę na kabel HDMI ażeby mieć sklep google. Podobnie może być z Samsungiem zastosowano własny system. Obejrzyj co to za system na net. (Edytowano)
  Awatar użytkownika raffi
  Autor
  Tizen akurat mi nie przeszkadza, jest to kwestia drugorzędna. Właśnie chodzi o model 90K. Nowszy jest wersja L ale cena +2000. Trzeciorzedna sprawa to głośniki. Mam soundbar Samsunga więc wbudowane głośniki nie mają znaczenia. (Edytowano)
 3. Awatar użytkownika eter
  Kwestia "podstawowa" co będziesz na tym oglądać i w jakich warunkach (pokój słoneczny/zacieniony). Najprościej udać się do jakiegoś marketu który ma te dwa modele dostępne i poprosić o ustawienie obok siebie + pokazanie trybu w którym będziesz najczęściej używać (film/sport/gry itp).
  Awatar użytkownika Tylko_Na_Karte
  Porównanie. Zawsze pomaga przy wyborze.
Awatar użytkownika