Opublikowano 3 godziny temu

MTB wyprawowy - co jest dostępne?

Chce wymienic mój leciwy trekkingowy rower "renomowanej" marki Maxim na coś nowego. Rower poza rekreacją czyli jazdą po okolicy pełnił rolę wyprawowca - był ze mną m.in. w Islandii i Norwegii.
Z uwagi na zmianę miejsca zamieszkania - Jura, interesuje mnie tym razem MTB, bo na okoliczne trasy brakuje mi zawieszenia i większych opon - mnóstwo zjazdów po kamieniach, ale rower musi też przejąć rolę wyprawowca - bagażnik / sakwy to must have.
Jeden z modeli, które biorę pod uwagę to Rockrider 540 EXPL - uchwyty na bagażnik ma, ale trochę boli mnie tylko 10 blatów z tyłu. Każdy inny sensowny rower z dostępnych okazji nie ma uchwytów na bagażnik. Czy moje oczekiwania to marzenie ściętej głowy? Może jednak pójść w te 10 blatów z 34 zębami z przodu? Może nie wjadę na Turbacz, ale przynajmniej będzie względnie uniwersalny. Czy znane są Wam modele z 11/12 blatami sensownym amorem powietrznym ORAZ uchwytami na bagażnik? Budżet to ok. 5k
Aktualizacje społecznościowe

1 Komentarz

Awatar użytkownika
  1. Awatar użytkownika Xorro
    Ale większa pojemność kasety nie zwiększa możliwości roweru, tylko elastyczność (płynność przechodzenia między biegami). Do podjazdów pod pionowe ściany interesuje Cię tylko rozmiar największej zębatki. Do prędkości maksymalnej najmniejszej.