ING blokuje apkę wszystkim użytkownikom którzy pobrali ją spoza Google Play

lis 20. 2023
Ja rozumiem zasady bezpieczeństwa, itd. ale bez przesady - żaden inny bank tego nie robi. Plik apk posiada sygnaturę ING, więc o co chodzi? Google Play nie mam i mieć nie chcę. W podobnej sytuacji są też np. posiadacze telefonów Huawei bo ING nie chce dodać apki do AppGallery.

Czy zna ktoś jakiś sposób na zmodyfikowanie informacji w systemie tak, żeby ta apka po instalacji wyglądała jak pobrana/zainstalowana z Google Play?
Aktualizacje społecznościowe

8 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika NickVolt
  Próbowałeś zainstalować przez Aurora Store?

  Jak mają dodać do AppGallery tak, jak zrobiło to IKO, to szkoda na to czekać. IKO w AppGallery to dokładnie ta sama binarka, co w Google Play. Sama aplikacja nie sprawdza jednak czy masz Usługi Google. Sprawdza model telefonu i jak masz inny niż Huawei z HMS, to szuka Usług.
 2. Awatar użytkownika EzioAuditore_da_Firenze
  A pobrana I odpalona przez GSpace? (Edytowano)
  Awatar użytkownika ŚniadanieJadamNaKolację
  Autor
  Myślałem o tym prawdę mówiąc, ale nie jestem przekonany do GSpace i nie mogę się zmusić do tego eksperymentu bo przecież nie po to zdegooglowałem telefon, żeby znów się podkładać. Będę drążył raczej w kierunku całkowitego wyeliminowania problemu braku usług Google i okazjonalnych problemów z tym związanych, myślałem że może np. jakiś emulator wchodziłby w grę. Po prostu żeby udawał, że usługi są aktywne, wysyłał jakieś fejkowe dane, itd.
 3. Awatar użytkownika _Cebulka_
  I bardzo dobrze, że blokują. Wyobraź sobie sytuację, że ktoś włamuje ci się na konto przez taką aplikację . Założę się, że będziesz pierwszy w kolejce z krzykami "oszuści, złodzieje". Kolejna sprawa, że nie wiadomo jak taka aplikacja z AuroraStore czy innego lipnego sklepu z aplikacjami robi po stronie banku. Chcesz wziąć na siebie odpowiedzialność na cały system IT banku? Kolejna rzecz, bank odpowiada za to by dostarczyć klientowi sprawną usługę. Taka aplikacja może nie działać i co wtedy? Bank ma ponosić konsekwencje bo Janusz Kowalski kupił Huawei na OLX i teraz wszelkimi sposobami próbuje zainstalować aplikacje?

  W pracy też sobie instalujesz programy z torrentów czy innego chomikuj? "Ja rozumiem zasady bezpieczeństwa, itd. ale bez przesady - żadna inna firma tego nie robi." Też tak sobie tłumaczysz?
  Awatar użytkownika yenfnbqee
  Nie zapominaj tylko, że dla Google, Inc. wszystko, co nie jest ich jest 'złe'. A w tym ich sklepie i tak jest masę spyware'u i malware'u :P

  Więc tak średnio wiarygodne źródło...
Awatar użytkownika