Ekspres do kawy Philips LatteGo 5400 czy DeLonghi Eletta Explore

paź 10. 2023 (17 g, 13 min)
Cześć,
Nastawiłem się już na kupno ekspresu Philips LatteGo 5400, ale przypadkowo natknąłem się na ekspres DeLonghi Eletta Explore (450.55).
Czy warto dopłacać 1000zl w zasadzie (tak mi się wydaje) do trudniejszego w czyszczeniu elementu spełniającego oraz do cold Brew (to jest chyba w 450.65 co daje 1500zł dopłaty)? Jak z awaryjnością obydwu modeli?

Ekspres robiłby dwie kawy dziennie oraz okazjonalnie kilka kaw jednorazowo.
Myślę że około 70% to kawy mleczne (mleko sojowe).

Zależy mi na łatwym czyszczeniu systemu spieniającego oraz generalnie na jak najłatwiejszym czyszczeniu i możliwości mycia możliwie dużej ilości elementów w zmywarce.
Dodatkowo liczy się bezawaryjność no i wiadomo, smak kawy ale nie wiem czy to jest różne w przypadku tych ekspresów. Raczej smakowo powinno być podobnie.
Aktualizacje społecznościowe

13 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika EzioAuditore_da_Firenze
  Przy Szajslipsie nie licz na dobry serwis i na bezawaryjną pracę, do tego części drogie.
  Awatar użytkownika patroleck
  Autor
  DeLonghi byłoby dużo mniej awaryjne?
 2. Awatar użytkownika patroleck
  Autor
  Czyli sugeruje się że lepsze niż Philips byłby jakikolwiek odpowiednik ze stajni DeLonghi?

  Jak rozumiem w tym przypadku powinienem całkowicie porzucić Philipsa na rzecz DeLonghi Dinamica ECAM 350.55.B i dopiero względem tego rozważać dopłatę do wyższego modelu?
 3. Awatar użytkownika wadam
  Omg nie bierz tego badziewia na dodatkowe pojemniki. Dużo roboty z czyszczeniem układu a jak chcesz trzymac w tym mleko w lodowce to zajmuje dodatkowe miejsce. Klasyczne wężykowe (czy też wężyk+ lanca) to najwygodniejsze rozwiązanie. Poza tym w tego typu ekspresach po zrobieniu jednej kawy przezroczysty pojemnik wyglada nieestetycznie wiec jezeli stoi gdzies na widoku to osobiscie wstydzilbym sie przed goscmi :/ (Edytowano)
  Awatar użytkownika patroleck
  Autor
  Masz tu na myśli każdy wymieniony przeze mnie ekspres czy któryś konkretny?
 4. Awatar użytkownika scr4tchi
  Polecam od siebie system z wężykiem do spieniania mleka. Dużo wygodniejsze rozwiązanie i czyścisz tak naprawdę wężyk. Ja mam ekspres od Krupsa i działa bez zarzutu od 3 lat robiąc średnio 5 kaw dziennie.
  Awatar użytkownika patroleck
  Autor
  Jaki konkretnie model?
Awatar użytkownika