Dyski HDD i SSD: zdjęcia i do laptopa

paź 20. 2023
Hej,
Przymierzam się do zakupu dwóch dysków. Jeden, HDD zewnętrzny do zdjęć, drugi SSD jako drugi do laptopa Legion Y530. Co obecnie polecacie? Co jest opłacalne? Dysk na zdjęcia nie musi być duży, w zupełności 240gb mi wystarczy, ale ważne żeby był wytrzymały. Do laptopa chciałbym dysk typowo do gier. Zastanawiałem się nad Samsungiem 1TB, ale w zupełności wystarczy mi połowa pojemności.
Aktualizacje społecznościowe

4 Komentarze

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika NickVolt
  Nie wiem, czy ktoś jeszcze robi hdd poniżej 1 TB i wątpię, aby ich zakup był opłacalny, podobnie jak rozmiar 240 GB był wystarczający na fotki w dłuższej perspektywie. Niektóre takie dyski przenośne są lutowane do obudowy, wiec jak padnie elektronika obudowy, to będzie problem. Najlepiej kupić zwykły dysk + obudowę i wtedy obudowy możesz dowolnie wymieniać, jak padnie.

  W przypadku laptopa 512 to jest dobre, jak nie grasz. Jak grasz, to rozsądne minimum to 1 TB - chyba, że grasz w jedną grę, ale chyba nie po to kupuje się laptopa do gier. Samsung EVO (nie EVQ) jest rozsądnym wyborem.
  Awatar użytkownika Papryk43
  Autor
  Twoim zdaniem nie ma ryzyka przy SSD, jak będę miał na nim tylko zdjęcia? Doczytałem wielu opinii, że jak taki dysk padnie to bardzo ciężko odzyskać dane.

  Co do pamięci do laptopa, tutaj problemem jest czas, a raczej jego brak XD. Legiona mam 4 rok i dopiero teraz mam czas ograć wiedźmina 3 czy forze. Ale właśnie tu pojawia się problem, bo na takiego Wieśka, Forze i wota potrzebuję ok 300gb, a mam 240 na laptopie ogólnie i muszę dołożyć drugą kość.