Niestety, ta okazja już wygasła
Prostownik 4A mikroprocesorowy za niecale 60zl w Biedronce
761° Zakończono

Prostownik 4A mikroprocesorowy za niecale 60zl w Biedronce

54,90zł59,90zł-8%Biedronka Okazje
44
761° Zakończono
Prostownik 4A mikroprocesorowy za niecale 60zl w Biedronce
sty 15. 2018

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Od poniedzialku 10.07 ma byc (od 15.01.2018) dostepny mikroprocesorowy prostownik 4A w Biedronce. Kto nie nabyl w Lidlu na poczatku roku to ma teraz okazje. 6 trybow ladowania i ladowanie aku do 120Ah.
Aktualizacje społecznościowe
Biedronka OkazjeBiedronka gazetka
44 Komentarze
Do akumulatorów żelowych też to się nada?
Latem prostownik sprzedawać? Szacun Biedra.
mmxvlip 7. 2017

Latem prostownik sprzedawać? Szacun Biedra.

Przygotowania do sezonu
4A do pojemności 120Ah - współczuje.
Mecenasik07/07/2017 11:24

4A do pojemności 120Ah - współczuje.przynajmniej dla akumulatora zdrowo, poza tym jak często ładujesz od zera do bohatera akumulatory 120Ah? do podładowania przez noc się nada
Cena normalna, w takiej samej cenie były w Lidlu w sezonie.
Ogólnie średnio polecam ten sprzęt jak aku mocno rozładowane to nie ruszy bo ma jakiś minimalny próg od którego rozpoczyna ładowanie. Lepiej dołożyć do czegoś lepszego. Poza tym spojrzcie jakie grube przewody do ładowania...

Jedyna zaleta to rozmiar
Lepiej wydac te 60zl na IMAX B6 lub klon . Laduje wszystko PB/NiCd/NiMh/LiPo . Wymaga zasilacza 11-18V (od starego laptopa 99% pasuje) cena ~$16 u chinczykow
pnslip 7. 2017

Poza tym spojrzcie jakie grube przewody do ładowania...


A jakie Ty chcesz przewody do prądu 4A? Wg opisu taki jest maksymalny prąd ładowania, więc po grubsze przewody?
Inna sprawa, ile jest izolacji w tej grubości.

Swoją drogą, jest poza sezonem, więc zapotrzebowanie raczej niskie. Niespecjalnie potrzebuję, aczkolwiek mógłby się przydać do żelowych. Jak będą wyprzedawali resztki, to może wtedy przycebulę
maklerXlip 7. 2017

Do akumulatorów żelowych też to się nada?

Tak
Rooblow07/07/2017 11:45

przynajmniej dla akumulatora zdrowo, poza tym jak często ładujesz od zera d …przynajmniej dla akumulatora zdrowo, poza tym jak często ładujesz od zera do bohatera akumulatory 120Ah? do podładowania przez noc się nada


To badziewie nie ruszy aku przy rozładowaniu poniżej 10V
pikerlip 7. 2017

To badziewie nie ruszy aku przy rozładowaniu poniżej 10V


Poniżej 7 V dla samochodowych z tego co pamiętam. Ale jest prosty sposób na oszukanie tego. Wystarczy najzwyklejszy zasilacz (nawet od modemu czy routera taki na 9-12 v i 100mA) podłączasz do biegunów akumulatora i pod nie dopiero ten zasilacz. Potrzymasz parę minut i zdejmujesz zasilacz ten prowizoryczny bez przerwania ładowania przez tego. Można też zrobić taki układ z bateryjką 9V ale tam istnieje ryzyko wybuchu tej baterii a co za tym idzie poparzenia elektrolitem więc raczej nie polecam.
Dobre rozwiązanie dla tych którzy mają drugi akumulator i go nie używają. Podłączają pod ten prostownik aku w garażu lub piwnicy a on go bada i w razie konieczności doładowuje więc zapobiega tym samym przed rozładowaniem i zasiarczeniem. Z minusów to nie jest taki prostownik na "już" , że mam rozładowany aku i chce go jak najszybciej podładować bo za godzinę muszę odpalić auto, Do tego służą znacznie droższe prostowniki ale czy lepsze? Tamtych nie podłączycie na długie miesiące w garażu bo wam wygotują elektrolit z aku.
Każdy sam decyduje, który będzie lepszym rozwiązaniem dla niego.
Dziadostwo miałem, ładowałem parę razy i na tym się skończył żywot prostownika.
Nie wiem czy te negatywne komentarze (nie będę cytował każdego z osobna) do TEGO modelu, czy nie przypadkiem tego, który był w Lidlu. Na jesień ub roku było to samo promo w Biedrze i drugie w Lidlu. Te z Lidla nie mają wyświetlacza i bardzo ubogi zakres ustawień. Główna różnica polega na tym, że te z Lidla automatycznie mają rozpoznawać jakie aku ładują tj. czy 12V czy 6V - tu jest problem. Mocno rozładowane aku 12V rozpoznają jako 6V skutkiem czego ładowania albo nie ma wcale, albo jest takie, że można miesiąc czekać. Ten z Biedry to ustawienie ma MANUALNE tj. samu ustawiamy czy ładujemy 12V czy 6V i czy w trybie normalnym, czy "zimnym". Prostownik automatycznie prowadzi tylko cykle ładowania i badania czy aku się nadaje - jak nie, wyświetli błąd na wyświetlaczu, którego kod sprawdzamy w instrukcji. Mądrzę się tak bo sam stałem przed wyborem który kupić na jesień ub roku i wówczas naczytałem się o nich na różnych forach. Ten z Biedry ma bardzo pochlebne opinie, które musze potwierdzić - mam, używam i nie narzekam. Uratował w zimę aku z motocykla 12V, w którym napięcie spadło poniżej 6V, a to już jest ponoć dolny próg dla akumulatorów. Aku ma się dobrze i działa bez zażutu - prostownik zrobił z nim porządek.

A odnosząc się do komentarzy z cyklu "ładowanie 120AH od zera do full" - powiem tyle - PODZIWIAM. Kto rozładowuje 120AH do zera w samochodzie ? Jakim cudem mu się to udaje ? I dlaczego nie kupuje nowego aku bo ten teoretycznie nadaje się tylko do recyklingu na ciężarki wędkarskie.
Avatar
Usunięty39728
Budniu07/07/2017 17:34

Nie wiem czy te negatywne komentarze (nie będę cytował każdego z osobna) do …Nie wiem czy te negatywne komentarze (nie będę cytował każdego z osobna) do TEGO modelu, czy nie przypadkiem tego, który był w Lidlu. Na jesień ub roku było to samo promo w Biedrze i drugie w Lidlu. Te z Lidla nie mają wyświetlacza i bardzo ubogi zakres ustawień. Główna różnica polega na tym, że te z Lidla automatycznie mają rozpoznawać jakie aku ładują tj. czy 12V czy 6V - tu jest problem. Mocno rozładowane aku 12V rozpoznają jako 6V skutkiem czego ładowania albo nie ma wcale, albo jest takie, że można miesiąc czekać. Ten z Biedry to ustawienie ma MANUALNE tj. samu ustawiamy czy ładujemy 12V czy 6V i czy w trybie normalnym, czy "zimnym". Prostownik automatycznie prowadzi tylko cykle ładowania i badania czy aku się nadaje - jak nie, wyświetli błąd na wyświetlaczu, którego kod sprawdzamy w instrukcji. Mądrzę się tak bo sam stałem przed wyborem który kupić na jesień ub roku i wówczas naczytałem się o nich na różnych forach. Ten z Biedry ma bardzo pochlebne opinie, które musze potwierdzić - mam, używam i nie narzekam. Uratował w zimę aku z motocykla 12V, w którym napięcie spadło poniżej 6V, a to już jest ponoć dolny próg dla akumulatorów. Aku ma się dobrze i działa bez zażutu - prostownik zrobił z nim porządek.A odnosząc się do komentarzy z cyklu "ładowanie 120AH od zera do full" - powiem tyle - PODZIWIAM. Kto rozładowuje 120AH do zera w samochodzie ? Jakim cudem mu się to udaje ? I dlaczego nie kupuje nowego aku bo ten teoretycznie nadaje się tylko do recyklingu na ciężarki wędkarskie.

Po pierwsze te z Lidla już mają wersję z wyświetlaczem. Po wtóre nawet te bez wyświetlacza od dawien dawna umożliwiają wybór ładowania 6V lub 12V. Co prawa przy pomocy rysunków, ale jednak.
Usunięty39728lip 8. 2017

Po pierwsze te z Lidla już mają wersję z wyświetlaczem. Po wtóre nawet te b …Po pierwsze te z Lidla już mają wersję z wyświetlaczem. Po wtóre nawet te bez wyświetlacza od dawien dawna umożliwiają wybór ładowania 6V lub 12V. Co prawa przy pomocy rysunków, ale jednak.Być może, mówię to o czym czytałem wówczas - problemem właśnie był ten automatyczny wybór napięcia.
Jak ktoś nie potrzebuje ładowania 6V to lepiej dołożyć 40zł i kupić chiński Monfara MF-2C
294686-gveLM.jpg
Usunięty39728lip 8. 2017

Po pierwsze te z Lidla już mają wersję z wyświetlaczem. Po wtóre nawet te b …Po pierwsze te z Lidla już mają wersję z wyświetlaczem. Po wtóre nawet te bez wyświetlacza od dawien dawna umożliwiają wybór ładowania 6V lub 12V. Co prawa przy pomocy rysunków, ale jednak.

Potwierdzam. Mają zabezpieczenia przed zielonymi użytkownikami i jak napięcie zbyt niskie to nie ładują. Mi po kilku próbach zaskoczył i naładował aku z moto rozładowany chyba do ok. 8V.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst