Niestety, ta okazja wygasła 29 września 2023.
127°
Opublikowano 8 września 2023

Noc Naukowców 2023

Stacjonarnie: Małopolskie
Awatar użytkownika Stagiryta
Opublikowane przez
Stagiryta
Dołączył w 2019
15
12

O tej okazji

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Przede wszystkim, to niezwykła okazja, aby z bliska przyjrzeć się pracy naukowców. Rzadko w naszym codziennym życiu mamy taką możliwość, żeby móc zadawać pytania dotyczące ich badań i dowiedzieć się więcej na temat zagadnień, które nas fascynują. W trakcie tego wydarzenia naukowcy będą do naszej dyspozycji, gotowi odpowiedzieć na najbardziej nietypowe pytania. To wyjątkowa szansa na poszerzenie wiedzy i lepsze zrozumienie dziedzin nauki, które nas fascynują.


W ramach tego wydarzenia świetne warsztaty:

1. Jak nie zakorkować terminala - Kim jest Koordynator Obsługi Terminalowej, co należy do jego codziennych obowiązków i jakie „puzzle” musi na co dzień układać? Tego wszystkiego dowiecie się podczas warsztatów w Centrum Edukacji Lotniczej. Poznacie w jaki sposób planowany jest przydział stanowisk check-in, gate oraz taśm bagażowych, tak aby każda operacja lotnicza była obsłużona zgodnie z najwyższymi standardami.

2. JAK PORUSZAĆ SIĘ PO PŁYCIE LOTNISKA? - Deszcz, śnieg, wiatr czy upał – obsługa samolotu musi zostać wykonana przed każdym lotem, aby zapewnić bezpieczeństwo pasażerom oraz załodze. Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób samolot porusza się po płycie, kto i na jakiej podstawie decyduje o wyborze miejsc postojowych oraz które samoloty korzystają ze stanowisk przelotowych, a które z rękawowych? Uczestnicy poznają także zawód Dyżurnego Operacyjnego Portu Lotniczego oraz w jaki sposób sprawdza się współczynnik tarcia pasa startowego.

3. ZOSTAŃ CHIRURGIEM - Interaktywne zajęcia z laparotomii na fantomie zwierzęcia; demonstracja interaktywna i wykonywanie endoskopii zwiadowczej.

4. CO SIĘ KRYJE W KROPLI WODY? Brak czystej wody jest jednym z współczesnych globalnych problemów ekologicznych. Czysta woda jest nie tylko konieczna dla życia i zdrowia człowieka, ale jest także środowiskiem życia różnych organizmów wodnych. Bioróżnorodność mikroorganizmów odgrywa istotną rolę w funkcjonowaniu całych ekosystemów wodnych i jest istotna dla jakości wody. W trakcie zajęć uczestnicy poznają niektóre mikroskopowe organizmy. Korzystając z mikroskopów będą mogli zobaczyć sinice, glony, pierwotniaki i drobne organizmy wielokomórkowe.

5. INSTYTUT NOCĄ - Zwiedzanie laboratoriów badawczych po zmierzchu (spacer po instytucie z pracownikami którzy w ciekawy sposób opowiedzą o prowadzonych badaniach, możliwościach badawczych urządzeń znajdujących się w Instytucie, zwiedzanie połączone z pokazami)


Jest tez Poznanska Noc Naukowcow -> poznan.nocnaukowcow.pl/
Więcej szczegółów od
Aktualizacje społecznościowe

7 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika The.Mat
  Może warto też wspomnieć o wydarzeniu na Śląsku? nocnaukowcow.com.pl/
  Awatar użytkownika red_hose
  Dzięki, odwiedzę.
 2. Awatar użytkownika quercus
  Już widzę ten entuzjazm polskich nałkowców po czterdziestce z ciężkimi głowami od problemów nałkowych, którymi zajmują się od osiemdziesięciu lat.
  Awatar użytkownika ALFikstar_
  "nałkowców"??
  15151710-LTEyy.jpg