Niestety, ta okazja wygasła 17 sierpnia 2021.
-2206°
Opublikowano 30 sierpnia 2020

Medal za 0zł dla każdego Polaka (płacimy 11.95 zł za wysyłkę)

11,95zł
Awatar użytkownika Baca90th
Opublikowane przez
Baca90th
Dołączył w 2020
4
15

O tej okazji

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Zwycięska Bitwa Warszawska 1920 roku ochroniła Zachód przed marszem Armii Czerwonej i zadecydowała o zachowaniu przez Polskę niepodległości.

Było to możliwe dzięki realizacji genialnej strategii Józefa Piłsudskiego oraz odwadze i determinacji polskiego społeczeństwa.

Aby uczcić tę ważną rocznicę, Skarbnica Narodowa przygotowała bezpłatny medal pamiątkowy dla każdego Polaka.
Więcej szczegółów od
Aktualizacje społecznościowe
Awatar użytkownika kuku
kuku
Idzie na rekord:
15012-Qpq0I.jpg

73 Komentarze

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Tsun
  Tsun
  "Jeżeli zatrzymam ten pamiątkowy medal, będę otrzymywać ok. raz w miesiącu dalsze medale z tej kolekcji otwartej (tj. bez określonej z góry liczby medali), każdy w cenie regularnej 149 zł. Do każdej przesyłki zostanie doliczony koszt pakowania i przesyłki 11,95 zł. Kolejne medale z kolekcji są płatne w ciągu 14 dni od daty wystawienia rachunku. Rachunek jest dołączony do każdej przesyłki. Kolekcjonowanie mogę przerwać w każdym momencie – wystarczy poinformować o tym Skarbnicę Narodową."


  Komentarz chyba nie jest wymagany.
 2. Awatar użytkownika _Janczy
  _Janczy
  Minus - Skarbnica Narodowa to prywatna firma. Nie mylić z Mennicą
 3. Awatar użytkownika _omd_
  _omd_
  Skarbnicanarodowa sp. z o.o.
  Mennicapanstowa sp. z o.o.
  Sejmnarodowy sp. z o.o.

  Szukają naiwnych.
  Widać, że znajdują. (Edytowano)
 4. Awatar użytkownika Blazej_ZG
  Blazej_ZG
  Skarbnica Narodowa Nie ma nic wspólnego z mennicą czy innym państwowym urzędem. To jest zwykła firma co się tak nazwała aby doić ludzi.
 5. Awatar użytkownika yale
  yale
  OT: Bardzo smiala teza przypisywania autorstwa zwyciestwa w bitiwe warszawskiej Pilsudzkiemu a nie Rozwadowskiemu.
 6. Awatar użytkownika Propsy6
  Propsy6
  elhak30/08/2020 10:45

  money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/skarbnica-narodowa-kusi-darmowa-pamiatka,199,0,2399175.htmlMoneta o zerowej wartości (i kruszcowej i kolekcjonerskiej). "Okazja" do usunięcia  To nie moneta lecz kawałek wytłoczonej blaszki. Moneta jest środkiem płatniczym a blaszka jest tylko blaszką. (Edytowano)
 7. Awatar użytkownika dizzy1331
  dizzy1331
  Wart 0 zł, to za 0 zł. Szkoda kasy na wysyłkę
 8. Awatar użytkownika wojtoon
  wojtoon
  Nawet mi was nie szkoda

  Ogłoszenia, reklamy, cenniki i inne informacje zamieszczone w Sklepie Internetowym poczytuje się w razie wątpliwości nie za ofertę, lecz za zaproszenie do zawarcia umowy

  Umowa o świadczenie Usługi zostaje zawarta na czas nieokreślony.


  Usługodawca przetwarza następujące dane osobowe Użytkowników i Kupujących: imię i nazwisko, adres poczty elektronicznej, numer telefonu kontaktowego, adres dostawy (ulica, numer domu, numer lokalu, kod pocztowy, miejscowość, kraj), adres zamieszkania / prowadzenia działalności / siedziby.

  Skorzystanie z prawa do usunięcia danych osobowych nie jest możliwe, dopóki Kupującego i Skarbnicę Narodową łączy Umowa Sprzedaży.


  Usługodawca uprawniony jest do jednostronnej zmiany Regulaminu w przypadku zaistnienia:a. okoliczności siły wyższej,
 9. Awatar użytkownika Sebastianeu99
  Sebastianeu99
  Program stworzony do naciągania starszych osób na kasę.
 10. Awatar użytkownika MaRiuSz82
  MaRiuSz82
  Jak kupicie to zapłacicie tylko przesyłkę, ale problem jest w tym, że juz będą mieć Wasze dane i tak szybko nie zapomną o tym wysyłając co jakis czas oferty kupna kolejnych monet. (Edytowano)
 11. Awatar użytkownika Victorarmy
  Victorarmy
  yale30/08/2020 10:42

  OT: Bardzo smiala teza przypisywania autorstwa zwyciestwa w bitiwe …OT: Bardzo smiala teza przypisywania autorstwa zwyciestwa w bitiwe warszawskiej Pilsudzkiemu a nie Rozwadowskiemu.


  To nawet nie teza ale zwykłe kłamstwo dla karmienia mas. Piłsudski nie miał z tym nic wspólnego, a czytałem opracowanie (nie pamiętam dokładnie gdzie), że uciekł jak szczur z tonącego okrętu składając dymisję, zaszył się na swoich włościach i wynurzył dopiero po sukcesie. Ot tak jak niedawny Minister Zdrowia.
 12. Awatar użytkownika Mix
  Mix
  Idzie na rekord. Sam chętnie dostawilbym jeszcze jednego minusa.
 13. Awatar użytkownika doduo
  doduo
  Victorarmy30/08/2020 11:53

  To nawet nie teza ale zwykłe kłamstwo dla karmienia mas. Piłsudski nie mi …To nawet nie teza ale zwykłe kłamstwo dla karmienia mas. Piłsudski nie miał z tym nic wspólnego, a czytałem opracowanie (nie pamiętam dokładnie gdzie), że uciekł jak szczur z tonącego okrętu składając dymisję, zaszył się na swoich włościach i wynurzył dopiero po sukcesie. Ot tak jak niedawny Minister Zdrowia.


  Czesc artykulu:
  Żeby zrozumieć przyczyny "dymisji" cofnijmy się o dwa dni, do 10 sierpnia 1920 r. Tego dnia przedstawiciele Ententy, podczas konferencji w Hythe uzgodnili warunki udzielenia Polsce pomocy na wypadek gdyby rokowania z bolszewikami, które miały się rozpocząć w Mińsku nie przyniosły rezultatu.

  Wśród warunków stawianych stronie polskiej wysunięto żądanie usunięcia Piłsudskiego ze stanowiska Naczelnego Wodza i mianowanie na nie generała posłusznego woli Aliantów. Sprzymierzonym Piłsudski wadził przede wszystkim ze względu na swoją samodzielność i absolutną niechęć do jakichkolwiek pertraktacji z bolszewikami.

  Czyli w skrocie byl gotow poswiecic stanowisko zeby Zachod mogl nam pomoc. Bohater!
  Zaczynamy dyskusje historyczna
 14. Awatar użytkownika Robhaal
  Robhaal
  Nie brałem udziału w tej bitwie. Nie należy mi się medal.
 15. Awatar użytkownika liliputek
  liliputek
  Blazej_ZG30/08/2020 10:44

  Skarbnica Narodowa Nie ma nic wspólnego z mennicą czy innym państwowym ur …Skarbnica Narodowa Nie ma nic wspólnego z mennicą czy innym państwowym urzędem. To jest zwykła firma co się tak nazwała aby doić ludzi.


  Skarbnica to taka sama prywatna firma jak mennice w Polsce. Kiedyś była mennica państwowa - Mennica Warszawska. Obecnie to prywatna firma - Mennica Polska S.A.
 16. Awatar użytkownika Markus
  Markus
  yale30/08/2020 10:42

  OT: Bardzo smiala teza przypisywania autorstwa zwyciestwa w bitiwe …OT: Bardzo smiala teza przypisywania autorstwa zwyciestwa w bitiwe warszawskiej Pilsudzkiemu a nie Rozwadowskiemu.


  Piłsudski złożył rezygnację (której Witos niestety nie podał do publicznej wiadomości) i do kochanki wyjechał. Dopiero jak generał Rozwadowski wygrał bitwę warszawską, to Piłsudski jako że był naczelnym wodzem niejako przywłaszczył dla siebie to zwycięstwo. Witos i generał Rozwadowski którzy wiedzieli jak było naprawdę, po latach przypłacili to więzieniem z polecenia Piłsudskiego.
 17. Awatar użytkownika k.jarzyna.ze.szczecina
  k.jarzyna.ze.szczecina
  Jaroslaw_Dembler30/08/2020 11:04

  co ty bredzisz? ja mam wszystkie ich monety te darmowe w sensie i nic mi …co ty bredzisz? ja mam wszystkie ich monety te darmowe w sensie i nic mi nigdy nie wysłali żadnej kolekcji a jak za darmo to biere  Przejdz się do numizmatyki i spróbuj je spieniężyć ... masz fortunę w kieszeni ... za darmo (Edytowano)
 18. Awatar użytkownika Victorarmy
  Victorarmy
  doduo30/08/2020 11:59

  Czesc artykulu:Żeby zrozumieć przyczyny "dymisji" cofnijmy się o dwa dni, d …Czesc artykulu:Żeby zrozumieć przyczyny "dymisji" cofnijmy się o dwa dni, do 10 sierpnia 1920 r. Tego dnia przedstawiciele Ententy, podczas konferencji w Hythe uzgodnili warunki udzielenia Polsce pomocy na wypadek gdyby rokowania z bolszewikami, które miały się rozpocząć w Mińsku nie przyniosły rezultatu.Wśród warunków stawianych stronie polskiej wysunięto żądanie usunięcia Piłsudskiego ze stanowiska Naczelnego Wodza i mianowanie na nie generała posłusznego woli Aliantów. Sprzymierzonym Piłsudski wadził przede wszystkim ze względu na swoją samodzielność i absolutną niechęć do jakichkolwiek pertraktacji z bolszewikami.Czyli w skrocie byl gotow poswiecic stanowisko zeby Zachod mogl nam pomoc. Bohater!Zaczynamy dyskusje historyczna


  Część artykułu:
  "W związku z zaistniałą sytuacją Wincenty Witos wypełniał funkcję premiera, Naczelnika Państwa oraz Naczelnego Wodza, ale dowództwo operacyjne powierzył gen. Tadeuszowi Rozwadowskiemu. Aby nie pogarszać i tak już trudnej sytuacji, Witos postanowił nie ujawniać złożonej na jego ręce dymisji, ani też jej nie przyjmować.

  Decydujące dla losów całej operacji warszawskiej wydarzenia rozegrały się w dniach 13–15 sierpnia. Dzięki geniuszowi strategicznemu gen. Rozwadowskiego u bram Warszawy nastąpił odwrót działań wojennych i rozpoczął się pościg za wojskami nieprzyjaciela. Nie do przecenienia w tym najtrudniejszym dla losów młodej polskiej państwowości pozostanie rola Wincentego Witosa, który wykazał się kwalifikacjami na przywódcę i męża stanu w sytuacji najwyższego zagrożenia państwa.

  Generał Weygand 21 sierpnia 1920 r., żegnając się z Warszawą, napisał tak: „To zwycięstwo, które jest powodem wielkiego święta w Warszawie, jest zwycięstwem polskim. Operacje wojskowe zostały wykonane przez generałów polskich podług polskiego planu operacyjnego. To bohaterski naród polski sam siebie uratował”.

  W tych dniach na czele narodu stał prezydent Rządu Obrony Narodowej – Wincenty Witos z pełnią całej władzy, wynikającą z pisma dymisyjnego Józefa Piłsudskiego. Szefem sztabu Wojska Polskiego był natomiast gen. Tadeusz Rozwadowski, dowódcą frontu północnego – gen. Józef Haller, a gen. Władysław Sikorski – nad Wisłą i Wkrą.

  W Bitwie Warszawskiej 14 polskich dywizji pokonało w walce 30 dywizji armii sowieckiej. W wymiarze militarnym autorem tej wiktorii pozostanie gen. Rozwadowski. Zwycięstwo to stawia go z pewnością w rzędzie z najwybitniejszymi polskimi dowódcami na przestrzeni naszych dziejów.

  Gdzie się podział Piłsudski?Co wtedy działo się z Piłsudskim? Co robił w najtrudniejszych chwilach dla Polski?

  Hipotez na ten temat jest wiele i nie moją rolą jest odnosić się do nich w tym momencie. Pewne jest, że po zwycięskiej Bitwie Warszawskiej Piłsudski szybko przeszedł do porządku dziennego nad swoją dymisją. Witos tak to opisał: „Kiedy zaś minęły ciężkie dni wojenne, pojechałem do Belwederu i oddałem pismo jego autorowi, będącemu wówczas w innym zupełnie nastroju. Biorąc je ode mnie i dziękując za solidne, jak mówił, postępowanie, twierdził, że o tym zupełnie zapomniał”."
 19. Awatar użytkownika Markus
  Markus
  doduo30/08/2020 11:59

  Czesc artykulu:Żeby zrozumieć przyczyny "dymisji" cofnijmy się o dwa dni, d …Czesc artykulu:Żeby zrozumieć przyczyny "dymisji" cofnijmy się o dwa dni, do 10 sierpnia 1920 r. Tego dnia przedstawiciele Ententy, podczas konferencji w Hythe uzgodnili warunki udzielenia Polsce pomocy na wypadek gdyby rokowania z bolszewikami, które miały się rozpocząć w Mińsku nie przyniosły rezultatu.Wśród warunków stawianych stronie polskiej wysunięto żądanie usunięcia Piłsudskiego ze stanowiska Naczelnego Wodza i mianowanie na nie generała posłusznego woli Aliantów. Sprzymierzonym Piłsudski wadził przede wszystkim ze względu na swoją samodzielność i absolutną niechęć do jakichkolwiek pertraktacji z bolszewikami.Czyli w skrocie byl gotow poswiecic stanowisko zeby Zachod mogl nam pomoc. Bohater!Zaczynamy dyskusje historyczna


  Ale bzdury. Gdyby Piłsudski nie chciał pertraktacji z bolszewikami, to by wsparł Denikina, albo potem gen. Wrangela i była okazja żeby dwa razy wojska polskie zajęły Moskwę. Wtedy komunizm byłby tylko epizodem w historii. Niestety, to niejaki Piłsudski twierdził, że carska Rosja byłaby groźniejsza dla Polski niż bolszewicka Rosja i nie wsparł białych Rosjan w walce z czerwonymi, tylko zawarł z tymi drugimi pokój w Rydze, czym sprawił że dwadzieścia kilka lat później komunizm zalał Polskę i całą środkową Europę. Ostrzegali i pisali że tak się stanie intelektualiści polscy i rosyjscy jak Piłsudski nie pomoże białym Rosjanom pokonać bolszewików.
Awatar użytkownika