Niestety, ta okazja wygasła 5 minut temu.
674°
Opublikowano 2 dni temu

[ Last minute ] Rejs po Malediwach - 9 dni - za 5999 zł / os (01-09.05) @ Itaka

6 029zł7 999zł-25%
Opublikowane przez
grochu Edytor
Dołączył w 2014
7 284
2 087

O tej okazji

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Rejs Ahoj Malediwy! czyli wodna wyprawa po pięknych wyspach Oceanu Indyjskiego za 5999 zł / os. Do ceny należy doliczyć 30 zł / os. za TFG i TFP

Wylot z Warszawy 1 maja, więc decyzję trzeba podjąć dość szybko

Trasa wycieczki

Hulhumale • atol Ari: Hurasdhoo i Digurah • atol Vaavu: Keyodhoo • atol Kaafu: Guraidhoo i Maafushi • atol Male: Male

830311_1.jpg
Plan
1. Dzień.
Zbiórka uczestników na lotnisku. Przelot na Malediwy.

2. Dzień.
Hulhumale – Atol Ari
Przylot do Male, stolicy Malediwów. Malediwy to 26 atoli i blisko 1300 wysepek rozsianych na przestrzeni około 300 km². Ląd stały stanowi jedynie około 1% powierzchni kraju, a najwyższe wzniesienie osiąga zaledwie ok. 5 m n.p.m. Transfer na jacht zacumowany przy wyspie HULHUMALE. Czas wolny na wypoczynek. Rejs w kierunku ATOLU ARI. Kolacja. Wieczór integracyjny przy muzyce. Nocleg.

3. Dzień.
Atol Ari: Hurasdhoo
Śniadanie. Rejs w poszukiwaniu rekinów wielorybich, następnie możliwość snurkowania z tymi wspaniałymi zwierzętami. To nie tylko największe rekiny, ale także największe ryby na świecie! Najdłuższy zmierzony osobnik liczył ponad 12 metrów, jednak słyszano o rekinach wielorybich osiągających nawet ponad 18 m. Mimo imponujących rozmiarów, rekiny wielorybie są gatunkiem łagodnym, żywią się planktonem i nie stanowią zagrożenia dla człowieka. Pływanie z nimi to niezapomniane przeżycie. Dzięki charakterystycznemu ubarwieniu w jasne plamki i pasy, są one bardzo łatwe do rozpoznania. Obiad na statku. Rejs na wyspę HURASDHOO, zwaną wyspą ananasową. Czas wolny na pływanie, opalanie i relaks. Powrót na łódź. Kolacja, nocleg.


830311_1.jpg
4. Dzień.

Atol Ari: Digurah
Śniadanie. Snurkowanie przy rafie koralowej, gdzie znajduje pożywienie wiele gatunków ryb, m.in. błazenki, papugoryby, ryby chirurdzy, ryby igły oraz ślimaki morskie i strzykwy zwane ogórkami morskimi. Na Malediwach występuje ogromna różnorodność gatunków, dlatego warto uważnie rozglądać się pod wodą. Następnie czas wolny na wyspie DIGURAH ze wspaniałą długą, białą, piaszczystą plażą. Spacer po wyspie, czas na pływanie i opalanie. Powrót na statek, obiad. Rejs w kierunku atolu Vaavu. Kolacja i nocleg.

5. Dzień.

Atol Vaavu
Śniadanie. Poszukiwanie delfinów w ich naturalnym środowisku. Często można napotkać całe stada, które przepływają koło statku i wykonują akrobacje. Snurkowanie przy rafie koralowej. Dzień na ATOLU VAAVU, najmniej zaludnionym na całych Malediwach. Wizyta na jednej z rajskich wysp, gdzie można znaleźć wszystko to, co najlepsze na Malediwach: miękki, biały piasek, kameralną plażę, łagodne zejście do oceanu. Palmy pochylone nad oceanem i huśtawka nad wodą stanowią wspaniały plener do zdjęć. Czas wolny na spacer po wyspie, kąpiel w oceanie lub opalanie. Powrót na statek, obiad. Przystanek na sand banku, czyli maleńkiej piaszczystej, niezamieszkałej wysepce, otoczonej szafirowym oceanem. Czas wolny. Powrót na statek. Kolacja w formie pikniku BBQ na bezludnej plaży, gdzie serwowane są potrawy ze świeżo złowionych ryb. Powrót na jacht, nocleg.


830311_1.jpg
6. Dzień.

Atol Vaavu: Keyodhoo
Śniadanie. Snurkowanie przy wraku statku, gdzie można znaleźć niezliczone gatunki ryb. Następnie możliwość snurkowania z rekinami wąsatymi. Ten gatunek rekinów zamieszkuje dno oceanu, przy płytko położonych rafach koralowych i nie jest groźny dla ludzi. Pływanie z tymi zwierzętami to niezapomniane przeżycie. Powrót na statek, obiad. Przyjazd na lokalną wyspę KEYODHOO. Czas wolny na spacer po wyspie i zakupy w lokalnych sklepikach. Popołudniowa herbata i drobny poczęstunek. Powrót na statek, kolacja i nocleg.


830311_1.jpg
7. Dzień.

Atol Kaafu: Guraidhoo
Śniadanie. Rejs na ATOL KAAFU, w pobliże wysp Maafushi i Guraidhoo. Snurkowanie przy rafie nazywanej koralowym ogrodem. Następnie snurkowanie w miejscu, gdzie można spotkać żółwie morskie w ich naturalnym środowisku. Przejazd na wyspę GURAIDHOO. Obiad w restauracji. Spacer do sklepiku z lokalnymi pamiątkami. Czas wolny na wyspie. Fakultatywnie (za dodatkową opłatą na miejscu): możliwość skorzystania z bogatej oferty sportów wodnych: wake boarding - lekcja z instruktażem, knee board - lekcja z instruktażem, narty wodne - lekcja z instruktażem, skuter wodny z przewodnikiem lub wypożyczenie na samodzielną przejażdżkę, przejażdżka bananem wodnym, nurkowanie z butlą. Powrót na statek. Wieczorem tradycyjne malediwskie łowienie ryb na kółku z żyłką i obciążnikiem. Powrót na statek, kolacja, nocleg.


830311_1.jpg
8. Dzień.
Atol Kaafu: Maafushi – Atol Male: Male

Atol Kaafu: Maafushi – Atol Male: MaleŚniadanie. Przyjazd na wyspę MAAFUSHI. Czas wolny na zakupy w lokalnych sklepikach, spróbowanie wspaniałych soków owocowych, spacer po wyspie lub plażowanie. Powrót na statek, obiad. Rejs w kierunku Hulhumale. Fakultatywnie (dodatkową opłatą na miejscu): możliwość zorganizowania wycieczki do stolicy – MALE. Jedna z najmniejszych stolic świata jest równocześnie jednym z najbardziej zaludnionych miast świata. Spacer na targ rybny i warzywny, gdzie można zakupić między innymi suszonego tuńczyka, wspaniałe przyprawy, chipsy z kokosa albo drzewa chlebowego oraz świeże owoce. Sprzedawcy bardzo chętnie częstują swoimi produktami, co daje możliwość zasmakowania w lokalnych specjałach. Następnie spacer do Wielkiego Meczetu, Centrum Islamskiego i Parku Sułtana. Czas wolny. Powrót na statek. Kolacja i nocleg na jachcie.

830311_1.jpg

9. Dzień.

Śniadanie. Wykwaterowanie. Transfer na lotnisko i przelot do Polski.
Itaka Więcej szczegółów na
Aktualizacje społecznościowe

38 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika jfd
  Zwiedzajcie Polskę
  Awatar użytkownika AdamEr
  Jest tyle pięknych miejsc na świecie że Polskę zwiedzę jak już spełnię swoje marzenia czyli albo nigdy albo jak już nie będę mógł latać
 2. Awatar użytkownika eter
  Żeby to jeszcze wszystko tak fajnie jak na zdjęciach .. ale jak z kajutami? "7 m kw?", "jest 'okienko' żeby sobie ocean pooglądać w trakcie podróży?", "jak z pogodą/temperaturą/wilgotnością powietrza wówczas?".. tyle pytań. Ktoś już korzystał z takiej/podobnej okazji i napisze ze 2-3 zdania?
  Awatar użytkownika hazet
  Kliknij link. Dopłata za kabinę z oknem - 2800 zł. Okazja na +. Ta dopłata stanowczo za wysoka - lepiej brać wewnętrzną. Po Morzu Śródziemnym dopłaty za apartament są po 200euro/rejs - ale ta okazja to 2 ligi wyżej
  Tutaj masz rejsy dla początkujących: costacruises.nl/dea…tml Polecam, lepsze od januszowego ol ekskjuzmi:-)
 3. Awatar użytkownika ScbyX
  Napiwki dla załogi ?? serio ?

  Obowiązkowe opłaty na miejscupodatek klimatyczny: ok. 6 USD/os./dzieńnapiwki dla załogi: ok. 7 USD/os./dzieńpodatek od usług turystycznych 15,60 USD/os.
  Awatar użytkownika eter
  Tak jak i z hotelami u nas chociażby - "dodatek" w postaci opłaty klimatycznej w turystycznych miastach typu Toruń/Kraków/Wrocław/Olsztyn.
 4. Awatar użytkownika WelcomeToCollinwood
  A sam rejs bez przelotu, jest taka możliwość?
  Awatar użytkownika Jan_KowalskiYhv
  Tak, są filmy na jutubie
 5. Awatar użytkownika Telpher
  Mocno biuujaaa ???
  Awatar użytkownika eter
  Zależy od:
  a) jak trafisz z falami;
  b) ile "awiomarinu" weźmiesz;
  c) ile % przyjmiesz
  (tak w dużym uproszczeniu jak przy każdym pełnomorskim).
 6. Awatar użytkownika Tomek_Łapiński
  Its e law bałt parararam its e law bałt
 7. Awatar użytkownika Kaban
  Polecam sprawdzić prognozę. Chmury i możliwe burze Za drogi wypad na loterie z pogodą.
  Awatar użytkownika SuperTimor
  Na Malediwach zawsze jest loteria z pogodą. Opady są mocne i gwałtowne, lecz stosunkowo krótkie.. i o dziwo przyjemne tubylcy latają z apkami śledzącymi masy powietrza, bo prognozy ogólne można wsadzić między książki :P
 8. Awatar użytkownika noico21_noico21
  Trzeba być nurkiem ?
  Awatar użytkownika Kaban
  Nie, to wypad głównie snorkelingowy. Nurkowanie jest opcjonalne, zresztą jak pływanie z rurką
 9. Awatar użytkownika jan.nowakowski
  Poczytajcie opinie na Itaka.pl o tej imprezie. Chodzi o warunki jakie panują wewnątrz. Poza tym dotarcie do miejsca docelowego wyjątkowo niekomfortowe (oczekiwanie na transfer)
  Awatar użytkownika usmiech_sie
  Była to moja najlepsza przygoda życia, ale wiadomo, nie każdego zachwyci to samo. Kajuty w średnim standardzie, jedna na wypasie na górze. Ale to wyprawa by poznać malediwy i snurkowac, fantastyczny rejs jeśli ktoś tego szuka
 10. Awatar użytkownika skawiszon
  Masa
  ....
  Jak ktos.nie.ma choroby.....
  Ja podczas rejsu w Darłówku załatwiłem pokład.na 30min zupa mleczną......dla.mnie odpada (Edytowano)
Awatar użytkownika