Niestety, ta okazja wygasła 2 dni temu.
445°
Opublikowano 21 lipca 2023

Koniec pieniądza papierowego AUDIOBOOK

13,75zł29zł-53%
Awatar użytkownika travollone
Opublikowane przez
travollone Lider Okazji
Dołączył w 2021
162
3.956

O tej okazji

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Więcej eBooki

Znajdź więcej okazji eBooki

Sprawdź więcej okazji

Odkryj więcej ofert na głównej stronie

„Baader przewidział, że będzie jakieś zjawisko, które rządy wykorzystają do ogromnej emisji pieniądza i ustalenia stóp procentowych na zero. Jest to potrzebne w przekształceniu gospodarki socjalistycznej do ograniczenia klasy średniej. Ludzi trzeba pozbawić oszczędności i samodzielnego zarabiania pieniędzy. Dopóki nie są na garnuszku państwa, dotąd trudno poddają się przekształceniom i ograniczeniom wolności”
Roman Kluska


Książka, którą masz w ręku, zaskoczy Cię swoją przenikliwością i pokaże Ci nieubarwioną prawdę o aktualnej sytuacji oraz przyszłości Europy. Baader w klarowny i zrozumiały sposób pomoże Ci podjąć decyzje ważne dla Twojego finansowego bezpieczeństwa.

Roland Baader - intelektualista i niezależny przedsiębiorca. Zaczynał jako krawiec i przeszedł wszystkie szczeble edukacji, studiował u wybitnych europejskich ekonomistów. Pod koniec swojej działalności niezależny uczony, którego misją stało się popularyzowanie wiedzy ekonomicznej. Autor książek i felietonów, w których wyjaśniał zachodzące w państwie prawdziwe procesy polityczno-gospodarcze, ostrzegał przed gospodarką opartą na spekulacjach giełdowych oraz kryzysem jaki może wywołać zadłużenie społeczeństwa i państwa.
Woblink Więcej szczegółów na
Aktualizacje społecznościowe

87 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika darks86
  Niestety problemem nie jest kwestia gotówki czy jej braku. Generalnie moglibyśmy przecież stosować srebrne monety określonej wagi albo za każdym razem machać czekami. Pieniądz, niezależnie od formy, to tylko sposób na takie upakowanie/podzielenie "prosiaka", aby dało radę trzymać to w kieszeni. Teoretycznie moglibyśmy stworzyć cyfrowy substytut gotówki, czyli coś w pełni anonimowego i też byłoby ok.

  Jednak głównym założeniem nowego "cyfrowego" pieniądze jest jego powiązanie z tzw. "cyfrowym ID", o czym bez ogródek już np. Ursula von der Leyen. Nikt nie ukrywa, że cyfrowy "coin" będzie miał możliwość ustalenia np. daty ważności czy zakresu przeznaczenia - na ten moment UE oficjalnie mówi np. o zakresie zastosowania dla "pieniędzy" z socjalu. Takie coś Kowalski przełknie bez problemu, wszak "to dobrze", że 500+ nie będzie można wydać na alkohol, prawda ? Niestety tutaj już jesteśmy o krok od reglamentowania tego, co dana władza uzna za złe - np. produktów zawierających cukier, papierosów (obecnie mamy falę deklaracji całkowitego zakazu - zwykle ustaloną na 2028-2030 rok), alkoholu czy też czegoś, co uznawane jest za karygodne z racji religii co2, np. mięso, benzyna etc.

  Dopiero połączenie cyfrowej waluty z konkretnym personalnym ID daje takie możliwości, bo w każdej innej sytuacji nastąpi znana z czasów PRLu wymiana kartek

  Tak więc bicie piany i skupianie się na tym, że gotówka super, a płatność przelewem zła, to kompletnie niezrozumienie istoty problemu i w zasadzie czarny PR dla osób, które próbują innych uświadomić o zagrożeniach zaszywania w pieniądzu jakiś ograniczeń.
  Awatar użytkownika Kane_85
  Ok to co napisałeś to po części prawda, ale zasadnicza różnica między gotowka, a jej elektronicznym substytutrm jak napisałeś to przede wszystkim niezależność od systemu. Przelew czy konto zawsze ktoś może zablokować, system informatyczny paść itp. Więc przelewu nie zrobisz. Z gotowka w kieszeni dalej możesz działać 😁
 2. Awatar użytkownika Upust
  Proponuję zmienić cenę zakupu na wartość najtańszego loda kaktus z loterią /nie trzeba go jeść/. Kupujecie przechodzicie na stronę "loteria kaktus", wybieracie nagrodę gwarantowaną empik go na m-c i dostajecie na email kod /działa na kontach starych/. Trzeba niestety podać kartę przy logowaniu do empik, sprawdzają pobierając złotówkę i oddają na konto. Przed zakończeniem miesiąca anulować aby nie pobrało opłaty. Nie wyłączać szybciej bo dostęp będzie zablokowany. Oczywiście audiobook jest dostępny na empik go właśnie pobrałem. Dziękuję za wstawkę. (Edytowano)
 3. Awatar użytkownika Tiger63
  Brzmi jak zarabianie tanią sensacją na osobach, które boją się każdej teorii spiskowej jaką usłyszą. Szanujcie siebie i swoje pieniądze
  Awatar użytkownika RPS99
  Tyle, że to nie jest teoria spiskowa tylko dzieje się już teraz.
  Przykład - coraz mniejsze limity transakcji gotówkowych zarówno dla przedsiębiorców jak i dla zwykłych osób fizycznych (czyli tych, którzy nie są przedsiębiorcami).
  Chyba już teraz chcąc kupić nowy samochód prosto z salonu kosztujący np. między 60, a 100 tysięcy zł musisz wykonać to w formie bezgotówkowej.
  Tu nie chodzi o to, żeby płacić wyłącznie gotówką - chodzi o to, żeby każdy miał WYBÓR czym chce płacić, a jeśli 90% ludzi płaciłoby bezgotówkowo, to Ci chorzy szubrawcy nie mieli by absolutnie żadnych oporów przed tym, żeby wycofać gotówkę z obiegu, bo nic nie stało by im na przeszkodzie.
  Nawet powstała taka fundacja jak "Polska bezgotówkowa".

  Przeczytaj książkę/ebooka albo odsłuchaj powyższego audiobooka i dopiero później się wypowiadaj. (Edytowano)
 4. Awatar użytkownika KaseChomikuj
  Polecam dodatkowo: "Tech Krytyka rozwoju środowiska technologicznego" Jan Białek
  oraz, za darmo: chomikuj.pl/mrf…nty
  Love Letter to America - Yuri Bezmenov
  Klaus Schwab - Covid-19 Wielki Reset
  Czwarta rewolucja przemysłowa - Klaus Schwab
  Huxley Aldous - Nowy wspaniay świat
  Cylinder van Troffa - Janusz Zajdel
  Limes Inferior - Janusz Zajdel
  Wyjscie z cienia - Janusz Zajdel (Edytowano)
  Awatar użytkownika MariuszEs
  Dziękuję, właśnie szukałem takich ksiazek na swój czytnik, dobrze, że tu trafiłem.
 5. Awatar użytkownika P_S1008
  Oczywiście plus ...... Gotówka=wolność
  Oby jak najdłużej
 6. Awatar użytkownika maciekpas
  Książka jestdostepna na storytel
  Awatar użytkownika Pi69
  Na Legimi oczywiście też
 7. Awatar użytkownika CC_PL
  Nie róbcie sobie jaj, bo temat jest b. poważny !!!

  dorzeczy.pl/kra…tml

  Jest/było kilka petycji w tym temacie. Warto uczestniczyć chociaż w ten sposób, podpisując petycje on-line.

  Zachęcam do obejrzenia filmów na YT na ten temat - np. Grzegorza Kusz, Trader21 czy Pana Wojciecha Cejrowskiego - to są bardzo mądrzy ludzie, którzy przybliżą Wam ten problem: jakie niesie zagrożenia koniec pieniądza papierowego.
  Awatar użytkownika Kierowca_Kombiaka
  Cejrowski to mądry człowiek? Bez żartów. Bardzo go lubię i jego przenikliwe spostrzeżenia kulturowe a daleki byłbym od stosowania jego przekonań w praktyce. To że ktoś jest obieżyświatem i dużo widział nie czyni z niego eksperta w każdej dziedzinie. Zwłaszcza w tych opartych o nauki scisle jak np ekonomia.
  To tak jak słuchać dowolnej gwiazdki/youtuberki u której niespodziewana ciąża i poród nagle otwarły Krynicę mądrości i stają się samozwańczymi ekspertkami od nich, połogów, karmienia niemowląt, ich leczenia itp. Oczywiście wszystko przelewają na papier i muszą wydać "książkę/poradnik/pamietnik" jakby ktokolwiek to czytał i potrzebował.
  Pozostałych patafianów nawet nie znam i nie potrzebuję słuchać. Wystarczyło uważać w szkole a nie wagarować. (Edytowano)
 8. Awatar użytkownika mekel
  Chcą i zrobią. Kraj nam niszczą i wygląda na to że obywatele mają w dupie więc nadal będą robić co chcą.
 9. Awatar użytkownika joshep
  Jak ktoś nie chce już trzymać papierowych pieniędzy ze względu na to że się kończą, to ja chętnie przyjmę.
  Awatar użytkownika travollone
  Autor
  Mam z PRL z Kopernikiem jak Ci tak zależy
 10. Awatar użytkownika CC_PL
  Niektórzy piszą, że nie lubią Tradera21, wasza sprawa. Ja go lubię.
  Jest sporo innych osób, które mają identyczne zdanie. Warto słuchać Pana Wojciecha Cejrowskiego chociażby.
  Zresztą na ten temat wypowiadały się najlepsze media polskie w naszym kraju!


  Myślicie, że dlaczego tak szybko znikają bankomaty z naszych osiedli?? U mnie w Warszawie, na osiedlu z 7 bankomatów PKO BP, po kilku latach zostały dwa!!!

  Zresztą plan likwidowania gotówki realizowany jest prawie wszędzie, w większości pańśtw.

  Rzućcie okiem chociażby tu:

  Koniec cywilizacji jaką znamy! Jak NAPRAWDĘ działa świat? [Biznes 2.0] - YouTube


  Koniec gotówki? Nasze pieniądze będą pod kontrolą! || Jaka jest prawda? - YouTube
  Awatar użytkownika Witold_Kardys
  No właśnie! Jak my niby mamy w tej Polsce żyć bez gotówki?

  Pracujesz na czarno i jak masz wypłatę dostać? Przelewem?

  To samo w urzędzie - jak przekupisz tego urzędnika? Jak mu dać łapówkę kartą kredytową?

  Samochód ukradniesz i jak go potem sprzedasz na części bez gotówki?

  W tym kraju bez gotówki nie damy rady! Niech sobie na zachodzie takie rzeczy wprowadzają!
 11. Awatar użytkownika wir.koro
  Gotówka ,gotówka a karta plastik jako awaryjna tylko i wyłącznie.
  A już cyfrowy pieniądz z określonym czasem do wydania to dopiero manipulacja narodami . (Edytowano)
  Awatar użytkownika paganum
  "Tylko" i "wyłącznie" to synonimy. Jak mógłbym zaufać słowom kogoś, kto nie potrafi poprawnie pisać?
 12. Awatar użytkownika RPS99
  Ta okazja cenowa powinna mieć co najmniej 1000 - 1500 punktów na plus i każdy powinien przesłuchać tego audiobooka / przeczytać powyższą książkę / przeczytać powyższego ebooka - tyle w temacie. (Edytowano)
  Awatar użytkownika SaltAndPepper
  Nie każdy powinien. To nie jest wolnościowe podejście, że ktoś powinien.
 13. Awatar użytkownika marcin19883
  Nie sądziłem, że dożyje takich czasów, ale to staje się faktem. Na jesień rusza pilotażowo cyfrowy pieniądz. Nie wiadomo jakie państwa UE. W ciągu kilku lat rozleje się na inne kraje. Finalnie do 2030 ma być obowiązkowo. Tak mówi UE, nie pytając się nikogo o zdanie. W Chinach już funkcjonuje od roku, w niektórych regionach. Na razie urzędnicy państwowi. Oczywiście pieniądz cyfrowy ma datę ważności. Musisz go wydać w określonym czasie, bo zniknie wypłata (Edytowano)
 14. Awatar użytkownika Kierowca_Kombiaka
  To dobrze że audiobuk. Nie każden elektorat rozumie słowo pisane i mógłby co przeinaczyć i by się rewolucyja wyobyrtnęła. A to ważne rzeczy som.
 15. Awatar użytkownika pawel.tratkiewicz
  "ustalenia stóp procentowych na zero", "przekształceniu gospodarki socjalistycznej do ograniczenia klasy średniej".. jakie brednie, więcej nie muszę czytać...
 16. Awatar użytkownika SneakySnake
  Propaganda. Większość komentarzy jest blokowana. Minus
 17. Awatar użytkownika MariusMazue
  Będziemy posłuszni jak baranki bez gotówki .Preludium tego było w Kanadzie podczas protestów c19
  Awatar użytkownika mekel
  Tak, będziemy. I nikt z tym nic nie zrobi. Ani ja ani ty.
 18. Awatar użytkownika Usunięty434211
  Dlatego pozbyłem się wszystkich oszczędności remontując dom i teraz jestem tzw. gołodupcew
  Awatar użytkownika Nienozatyletonie
  Golodupcew ? To ten co wymyślił kalesony ?
 19. Awatar użytkownika SneakySnake
  Macie tyle do gadania co ... zaplanują i zrealizują, a te wasze wypociny o kant można
  Awatar użytkownika CC_PL
  Masz rację niestety !!!

  Warto obejrzeć...

 20. Awatar użytkownika paganum
  Największym orędownikiem papierowego pieniądza, z jakim miałem do czynienia, był kolega z pracy, który po godzinach robił "na czarno" remonty mieszkań.
Awatar użytkownika