2359°
Opublikowano 10 sierpnia 2023

KAŻDA KROPLA JEST CENNA. Długoterminowy Program Lojalnościowy dla Regularnych Honorowych Dawców Krwi

Awatar użytkownika Jeans
Opublikowane przez
Jeans
Dołączył w 2019
16
1 980

O tej okazji

Program "KAŻDA KROPLA JEST CENNA"

W ramach programu lojalnościowego "KAŻDA KROPLA JEST CENNA" Dawca krwi i jej składników za oddane donacje będzie mógł otrzymać drobny upominek lub punkty, które finalnie będą mogły zostać zamienione na nagrody rzeczowe.

Nagrody rzeczowe, w postaci drobnych spersonalizowanych gadżetów, będą wybierane przez Dawcę za pośrednictwem strony internetowej.

Program ma trwać do 2026 roku (z możliwością wcześniejszego zakończenia).

UWAGA: W akcji NIE UCZESTNICZĄ centra resortowe MON i MSWiA.

Jak wziąć udział w programie?

1. Poproś w siedzibie centrum, oddziale terenowym lub na akcji wyjazdowej o kartę lojalnościową, na której będziesz gromadzić pieczątki za oddanie krwi lub jej składników. Uzupełnij dane personalne.

2. Pamiętaj, aby po każdym oddaniu krwi poprosić o pieczątkę na karcie lojalnościowej.

3. Odwiedzaj regularnie Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa lub jego oddziały terenowe. Zachęcaj do tego również znajomych, przyjaciół, rodzinę. Każda zaproszona przez Ciebie osoba, to dodatkowy stempel kropli w karcie.

4. Wybierz nagrodę i sprawdź, ile potrzebujesz na nią stempli.

5. Wymień pieczątki na nagrody


Regulaminy akcji w regionalnych RCKiK - na głownej stronie akcji.
Więcej szczegółów od
Aktualizacje społecznościowe

456 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika theptak
  Zamiast zrobić prostą aplikację, to kartki ze stemplami jak 20 lat temu Ja swoją już zgubiłem
  Awatar użytkownika MarekBanan1234567
  Nic to, krople zapisują się automatycznie w systemie.
 2. Awatar użytkownika Tompson22
  14827297_1.jpg

  (Edytowano)
  Awatar użytkownika MarekLowcaSZ
  Raczej dobrze że sprzedaja nadwyżki zamiast je utylizować (Edytowano)
 3. Awatar użytkownika mmxv
  Pewno wiecie gdzie obecnie trafia ta krew w większości.
  Tak że tak.
  Awatar użytkownika justice
  Jestem dawcą od kilkunastu lat. Jak mój tata w wypadku stracił sporo krwi, lekarze zastanawiali się czy podać...kiedy powiedział, że córka jest dawcą dostał krew bez marudzenia. Babcia miała przeszczep zastawki, leczyła się prywatnie. Nie zapłaciła za krew, kiedy podała moje dane przed operacją. W zeszłym roku teść zachrował na raka, w trakcie chemii wyniki poleciały mu strasznie. Zbieraliśmy dla niego krew, dzięki czemu nie miał limitów, gdy była potrzeba. Czuję, że już pomogłam. Zachęcam wszystkich bo nigdy nie wiadomo... a uwierzcie służba zdrowia też trochę inaczej patrzy na Ciebie w szpitalu jak masz legitymację dawcy.
 4. Awatar użytkownika syr
  Krwiodawstwo "honorowe" to wielki biznes na którym zarabiają wszyscy (zwłaszcza firmy od leków krwiopochodnych) a nie zarabiają na nim tylko dostarczyciele podstawowego produktu.
  To dobra analogia do rolników zwłaszcza w krajach biednych (bo w bogatych są dotacje - stałe!)
  Oczywiście płacenie za krew czystej gotówki jest też wątpliwe moralnie i ryzykowne(ludzie mogli by ukrywać choroby) ale obecny system jest absurdalny i najwyższy czas go zmienić
  Awatar użytkownika malyqnik
  Jednym wystarczy świadomość, że mogą pomóc innym (potencjalnie, bo nigdy nie wiadomo czy akurat twoja krew zostanie wykorzystana). Innym wystarczy dzień wolny i dodatkowa ulga podatkowa, żeby zachęcić ich do donacji.
  A jeszcze inni będą krzyczeć "jak zapłacicie, to może się zastanowię".

  Moim zdaniem w Polsce należy bardzo ostrożnie podchodzić do zmian w systemie. Niestety nie brakuje u nas cwaniaków i kombinatorów, którzy pomimo przeciwwskazań byli gotowi oddać krew tylko po to, żeby zarobić. Obecny system jest bardzo wyważony - nie ściąga takich cwaniaków, ale w pewien sposób wynagradza oddających krew. Jedyne co bym zmienił, to żeby bardziej wynagradzać osoby o rzadszych grupach krwi np. B, AB czy uniwersalną 0 Rh-.
 5. Awatar użytkownika kierusek_
  Fajne, co ile można oddawać krew jako mężczyzna i co ile jako kobieta ?
  Awatar użytkownika TomaszMk
  Proszę nie wprowadzać w błąd. Kobiety również mogą oddawać co 8 tygodni, jednak maksymalnie 4 razy w ciągu 365 dni. Faktycznie najbardziej optymalnie jest donacja co 3 miesiące, jednak minimalny czas do 8 tygodni (w niektórych RCKiK 8 tygodni + 1 dzień)
 6. Awatar użytkownika Bartlomiej_B9kd
  Ja odebrałem plecak juz, to 6 donacji. Wiem niedawno zacząłem, ale też się troche liczy14830172-p3gyr.jpg
  Awatar użytkownika Finarfin
  Każda kropla się liczy
 7. Awatar użytkownika OGI_Lj89
  14825807-fmAoO.jpgJa wziąłem plecak.
  Ale nie sądziłem, że akcja ma trwać tak długo, tym bardziej Pani w rejestracji mi mówiła, że już plecaki w magazynie się kończą. Czyli startuje od nowa już 31 sierpnia z racji rozpoczęcia i przedłużenia urlopu letniego
 8. Awatar użytkownika leszek_81
  Heh, akurat wróciłem z MSWiA
  Ale wielki plus za promocję HK.
 9. Awatar użytkownika Inny_nick
  A ja dałem minus bo nędzne te nagrody. Krew to jest coś czego nie wyprodukują (przynajmniej z obecnie znaną technologią), więc mogliby się postarać bardziej w ramach podziękować i zachęty dla krwiodawców.
  Awatar użytkownika Jeans
  Autor
  14829680-LjQP5.jpg
 10. Awatar użytkownika zakupy_internetowe
  Chińskie gadżety za 5zł z aliexpress, a chamstwo niektórych pracowników porażająca. Łaskę robią że przyjadą do miasta powiatowego busem, a ludzie jak w prlu muszą stać od 7 rano w kolejce czy deszcz, słońce czy mróz.
  Awatar użytkownika U4just
  ktoś musi zarobić nie?
 11. Awatar użytkownika Okazjonista
  Generalnie idea oddawania w głowie powinna być taka, że chcemy pomóc innym, a nie mieć wolne od roboty. Tylko, że nasi miłościwie panujący wyczuli na tym niezły pieniądz. Poszukacie ile zarobili na sprzedaży (głównie osocza) np w 2021 a ile w 2022. Więc dali dwa dni wolnego, żeby część ludzi, właśnie dlatego regularnie oddawała osocze. Policzcie sobie sami ile możecie mieć dodatkowych wolnych dni w roku. Osocze można oddawać co 15 dni. Najlepsze jest to, że w taki sprytny sposób wyciągają ogromne pieniądze z firm, które muszą pokryć koszty braku części personelu. Dodatkowo nie wiem jak inni ale ja na kwicie z pracy miałem (poza podstawą) naliczane te dni jakby było mnie w pracy więcej, a nie mniej. Tzn dostawałem stawkę dzienną za każdy dzień absencji, a w miesiącu wychodziły takie 4.

  A już całkiem najlepsze są przywileje, które mówią o przyjmowaniu do poradni specjalistycznych poza kolejnością. No fajnie tylko, że sam system nie został na to przygotowany. Nie mają w poradniach odgórnie np jednego terminu dziennie czy tygodniowo dla takich osób. Co oznacza niezła akrobatykę Pań żeby coś z tym zrobić. Mieliście kiedyś taką sytuację? Powinni mi udzielić świadczenia w max 7 dni. To z 3 miesięcy skróciło sie do miesiąca. Zawsze coś ale jednak nie yo co powinno być. Akurat to nie było nic pilnego ale gdybym naprawdę potrzebował tej wizyty to co dzwonić na policję, że łamią prawo i nie chcą mnie przyjąć tak jak jest podane w ustawie?

  Dorzucam swoje pinć groszy i słucham państwa. (Edytowano)
  Awatar użytkownika Ludwig
  Składników krwi nie możesz oddać w dowolnym punkcie RCKiK. Zdecydowana mniejszość krwiodawców korzysta z takiej furtki, żeby iść na osocze 2 razy w miesiącu. No i myślę, że mało który szef w pracy się na to zgodzi
 12. Awatar użytkownika Patryk_SzczepanskiGlY
  Jest to druga edycja, ale już trwa ponad rok, jak nie 1,5 roku. Ja mam uzbierane już plecak. W poprzedniej zebrałem 3x koc czerwony i są w ciągłym użyciu już kilka lat. Niby nie duża rekompensata za oddanie krwi, ale zawsze to miły upominek.

  Warto dodać, że niedługo w aplikacji mObywatel ma pojawić się książeczka zasłużonego. Dla mnie na pewno ułatwienie. (Edytowano)
  Awatar użytkownika Jeans
  Autor
  Od 23.05.2022 roku ...

  Sam się o tym dowiedziałem przez przypadek, więc śpieszę powiadomić innych.

  Niestety pieczątek wstecz NIE UZUPEŁNIAJĄ. (Edytowano)
 13. Awatar użytkownika Qurt_
  Odebrałem ostatnio torbę. Zbierałem na plecak ale na żywo okazał się jakiś mikry i nie robił wrażenia. Torba jako rezerwowa wygląda na znośną.
  Akcja zawsze może kogoś zmotywuje, w jakiejś sytuacji i 1 dodatkowa osoba przedłuży komuś życie, więc warto. My name is +, Rh+
  Awatar użytkownika ownagerr
  Torba jest bardzo fajna. Uniwersalna, nie za duża, nie za mała. Lepsza jak plecak
 14. Awatar użytkownika Piotreek1
  W czwartek oddawałem krew i nawet słowem nie piskneli na ten temat 🥴
  Awatar użytkownika Jeans
  Autor
  I ... WŁAŚNIE DLATEGO ... jest ta wstaFFka

  PS: Też się dowiedziałem z opóźnieniem, jak program trwał w najlepsze ... (Edytowano)
 15. Awatar użytkownika R.Kors.
  Plus. Ostatnio dostałem ramki tablic rejestracyjnych
  Awatar użytkownika vader696
  W tym, że to nie ta akcja. Ramki do tablic były niezależne.
 16. Awatar użytkownika M_Jankowski
  Od siebie dodam, że dzięki książeczce honorowego wizytę po wypadku u ortopedy miałem w ciągu tygodnia a nie jak mi pierwotnie zaproponowali na luty 2024. Złamane palce z przemieszczeniem. To dla mnie największy bonus.
  Awatar użytkownika U4just
  weź się ogarnij
 17. Awatar użytkownika eter
  Nie chce mi się przebijać (czytać) przez wszystkie komentarze ale swoje 4 grosze dam (sam nie oddaję) :
  1) Ci co oddają to w większości (raczej) nie liczą na te spersonalizowane gadżety - mają ten dzień/dwa wolne i jakiś drobiazg w stylu czekolady czy "czekoladopodobnego" (% kakao w czekoladzie) i przy większej ilości oddanej krwi bonusy krajowe/miastowe w stylu komunikacja miejska za free/pół ceny czy przejazd pociągiem;
  2) Z tego co pamiętam w okresach wakacyjnych brakuje w centrach zwłaszcza tych nietypowych grup krwi (dawcy tej "nietypowej" grupy są na urlopach itp) a ilość tylko wypadków komunikacyjnych rośnie ("niedzielni kierowcy");
  3) Jeżeli taka krew (czy preparaty z niej wytworzone) miałaby pójść do "Wisły" z powodu terminu przydatności to lepiej jednak sprzedać niż wylać [tu fakt - jakieś informowanie opinii publicznej komu i za ile sprzedali by się przydało i ew. podzielenie się zyskiem a nie całość topiona w "bezdennym" NFZ] .
  4) Jak ktoś nie chce nie musi oddawać - nie ma przymusu jak na razie [a przynajmniej jak na razie .. ciekawe jak to w Korei Północnej/Białorusi wygląda ]
  Awatar użytkownika Kornikwdrzewie
  Masz do 3go pkt.
  fakt.pl/pie…397
  Ja zaznaczam, że się nie zgadzam.
 18. Awatar użytkownika mariuszsw
  ludzie za friko oddają żeby innym pomóc a oni takie miliony zł na tym zarabiają i nic sie nie podzielą
  Awatar użytkownika Jeans
  Autor
  Bo zwykle problem jest ... z tym dzieleniem się

  14828986-0p9PO.jpg
 19. Awatar użytkownika Dawid778
  Jak ktoś nie oddawał i nie ma zamiaru oddawać bezinteresownie, takie nagrody go nie przekonają, sam szmelc (Edytowano)
  Awatar użytkownika Jeans
  Autor
  NIE JEST to akcja skierowana na ściagniecie "nowego narybku", co zresztą organizatorzy (bez ogródek) zaznaczyli napisem pod nazwą akcji "Program Lojalnościowy dla Regularnych Honorowych Dawców Krwi"

  Są też tacy Dawcy, co regularnie oddają, a o akcji nie wiedzą.

  A MOGĄ (nie muszą) skorzystać PRZY OKAZJI ...

  Więc pozwól, by to Oni (Dawcy) decydowali o tym, czy brać (lub nie brać) te gadżety (Edytowano)
 20. Awatar użytkownika mjaco
  Odradzam parasol - niezbyt długo wytrzymał - z 5 użyć... możliwe, że przy wydaniu coś było z nim nie tak.
Awatar użytkownika