Niestety, ta okazja wygasła 4 minuty temu.
365°
Opublikowano 6 dni temu

Fredro dla dorosłych – prelekcja dr Magdaleny Boczkowskiej, czyli Zagórska Senioriada w MBP w Sosnowcu >>> bezpłatny wstęp

ZA DARMO100zł
Stacjonarnie: Śląskie
Opublikowane przez
Hunt Lider Okazji
Dołączył w 2015
3 224
2 968

O tej okazji

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Filia nr 15 – Mec Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sosnowcu zaprasza na prelekcję dr Magdaleny Boczkowskiej„Fredro dla dorosłych”,które odbędzie się w piątek 26 kwietnia 2024 o godz. 16.30 w ramach cyklu „Zagórska Senioriada”, w siedzibie biblioteki przy ul. S. Kisielewskiego 9a.

Nazwisko Fredry jest nam wszystkim dobrze znane. Każdy z nas czytał „Zemstę” w czasach szkolnych. „Śluby panieńskie” czy „Damy i huzary” to także dzieła, o których uczyły się kolejne pokolenia Polaków. Dobrze znane są również wiersze dla dzieci autorstwa Fredry: „Małpa w kąpieli”, „Paweł i Gaweł” czy „Osiołkowi w żłoby dano”.

Jednakże dr Magdalena Boczkowska podejmie się omówienia mniej popularnych fredrowskich dziełNiesłusznie zapomnianych, a czasem wręcz… kontrowersyjnych! Mowa tu m.in. o utworach o charakterze erotycznym. Dorobek artystyczny Fredry obejmuje bowiem liczne wiersze i poematy dla dorosłych. Przypisuje mu się także autorstwo XIII księgi „Pana Tadeusza”, opisującej trzynastozgłoskowcem noc poślubną Tadeusza i Zosi.

Wykład i towarzysząca mu prezentacja multimedialna, z uwagi na treści kontrowersyjne, przeznaczone są dla osób powyżej 16. roku życia.
Więcej szczegółów od
Aktualizacje społecznościowe

5 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Mr.O
  I zjeżdżają się je**cze...
 2. Awatar użytkownika Swarga
  Fredro w Sosnowcu?
  Wspaniała inicjatywa, jednakowoż nie wróżę dużej frekwencji...
  Awatar użytkownika moherowy
  No jak? Darmowe porno, może trochę staroświeckie, ale za to pod pretekstem wydarzenia kulturalnego.
 3. Awatar użytkownika 2bad4u2
  Sztuka obłapiania.
  XIII Księga Pana Tadeusza.
Awatar użytkownika