Ta okazja kończy się 26 czerwca 2024 o 21:59
797°
Opublikowano 26 czerwca 2023

Drukarka 3D Bambu Lab P1P

2 977zł3 643zł-18%
71,07zł z Niemcy
Opublikowane przez
RevanitaPL
Dołączył w 2022
2
297

O tej okazji

Najlepsza drukarka na rynku pod druk z materiałów PLA/PETG, została przeceniona NA STAŁE w ramach urodzin firmy Bambu Lab. Świetna okazja żeby zapoznać się jednak z drukiem 3D, bez potrzeby kombinowania czy składania własnej drukarki.
Z własnego doświadczenia powiem że zajęło mi 10 minut od wyciągnięcia z kartonu, by zaczęła pięknie drukować.

PODANA CENA TO CENA KOŃCOWA, PO DOLICZENIU POLSKIEGO VAT'U ORAZ PRZESYŁKI
W EURO WYCHODZI Z DOSTAWĄ: 686,82 EUR.

EDIT: Za 160 euro można dokupić zestaw konwersji z P1P na P1S.

Poniżej opis firmy ZADAR:
Drukarka 3D Bambu Lab P1P posiada liczne własności modeli z serii X1. Kinematyka CoreXY oraz szereg czujników odpowiadających za monitoring pracy maszyny. Urządzenie dysponuje przestrzenią roboczą o wymiarach 256x256x256mm.
Bambu Lab P1P doskonale poradzi sobie z optymalnym przetworzeniem wielu rodzajów filamentów w trójwymiarowe wydruki.
To zasługa m.in. hotendu all metal, który może osiągnąć temperaturę równą nawet 300°C.
Urządzenie ma grzaną platformę roboczą.
Maksymalna temperatura osiągana przez stół to 100°C.
Drukarka 3D Bambu Lab P1P posiada stalową dyszę o średnicy równej 0.4mm - jest ona dołączona do zestawu.
Nabyć można również dysze o średnicach 0.2mm, 0.6mm i 0.8mm.
Urządzenie szybko wykonuje wydruki.
Maksymalna prędkość druku, jaką osiąga drukarka 3D Bambu Lab, to aż 500mm/s.

Drukarka 3D Bambu Lab P1P - liczne atuty
Bambu Lab P1P posiada szereg cech, dzięki którym korzystanie z niej daje wiele przyjemności i satysfakcji. Rezultaty jej pracy - wysokojakościowe wydruki 3D - to wystarczający powód do zainteresowania się maszyną. O jakich cechach jest tu mowa? Są one następujące:

Kinematyka CoreXY
Dzięki kinematyce CoreXY drukarka 3D Bambu Lab potrafi bardzo szybko produkować trójwymiarowe wydruki. Co jednak istotne - wydrukowane przedmioty będą cechować się wysoką jakością wykonania. Maksymalna prędkość druku, jaka osiągana jest przez maszynę, to aż 500mm/s. Stabilność pracy sprzętu - to kolejna, bardzo istotna zaleta, jaka płynie z kinematyki CoreXY.
Czujnik końca filamentu
Drukarka 3D Bambu Lab P1P została wyposażona w sensor końca filamentu. Gdy maszyna zużyje cały dostępny materiał, wstrzyma pracę. Wówczas wystarczy załadować nowy filament i wznowić proces druku trójwymiarowego przedmiotu.Hotend all metal
Hotend all metal, w który zaopatrzono Bambu Lab P1P, pozwala użytkownikowi urządzenia na drukowanie przedmiotów z wielu typów filamentów. Komponent wykonano z trwałego materiału, zatem wytrzymałość głowicy jest bardzo duża. Dzięki hotendowi all metal użytkownik drukarki 3D może korzystać z filamentów, których optymalna temperatura druku przyjmuje niemałe wartości. Jednym z takich materiałów jest poliwęglan (PC). Maksymalna temperatura druku, jaką oferuje Bambu Lab P1P, to zawrotne 300°C!
Funkcja wznawiania druku
Przerwa w dostawie prądu nie sprawi, że użytkownik Bambu Lab P1P będzie musiał od nowa drukować przedmiot, który maszyna wykonywała tuż przed awarią zasilania. Dzięki funkcji wznawiania druku urządzenie rozpocznie tworzenie obiektu od miejsca, w którym nastąpiło zatrzymanie pracy sprzętu wskutek tymczasowego braku energii elektrycznej.
Kompatybilne filamenty:
  • PLA
  • ABS
  • ASA
  • PET
  • PET-G
  • TPU
  • PA
  • PC

Drukarka 3D Bambu Lab P1P - specyfikacja techniczna
Wymiary 386x389x458mm
Obszar roboczy 256x256x256mm
Maksymalna temperatura stołu roboczego 100°C
Maksymalna temperatura dyszy 300°C
Maksymalna prędkość druku 500mm/s
Średnica dyszy standardowej 0.4mm
Średnica filamentu1.75mm
Napięcie 100-240V AC, 50-60Hz
Łączność
  • Wi-Fi
  • Bluetooth
  • Bambu-Bus

Wyświetlacz 2.7''
Waga 9.65kg
Więcej szczegółów od
Aktualizacje społecznościowe

384 Komentarze

sortowanie:
Awatar użytkownika
  1. Awatar użytkownika dcase
    Wiem że sporo tańsza, ale ktoś się orientuje jak się ma do Prusy?
    Awatar użytkownika RevanitaPL
    Autor
    Co do Prusy.
    Prusa MK4, to Bedslinger, dalej opiera się na tym że w osi XY przesuwa się ona do przodu i do tyłu. Zajmuje to więcej miejsca, ale i nie osiągniesz nigdy takiej prędkości przy zachowaniu jakości jak na budowanie CoreXY (niespodzianka Bambu Lab P1P to CoreXY), dodatkowo Prusa ma mega długie wysyłanie, Bambu ostatnio miało aktualkę i nawet duże pliki ruszają z kopyta dość szybko po przesłaniu przez chmurę.
    Jeśli masz jakieś konkretne pytania, chętnie odpowiem
  2. Awatar użytkownika Kubiszon14
    Jakich używacie dyszy, orginalnych czy zamienników za kilka złotych? Do Prusy oryginał kosztuje 35zł a zamiennik 3zł. Zastanawiam się jakie kupić na zapas
    Awatar użytkownika Hrumque
    Tutaj dysza nie jest luzem, jest cały hotend wraz z dyszą i radiatorem, więc nie wymieniasz dyszy.
    eu.store.bambulab.com/col…427

    Nie 3zł, ale nie kosztuje majątku - 10$ za oryginał wraz z silikonową skarpetką i pastą termoprzewodzącą do wymiany grzałki i czujnika, a za 16$ od razu jest "hardened steel" i w praktyce - nawet drukując z domieszkami carbonu i fluorescent - to się nie chce zużywać.
    W praktyce również - dysze większe od 0.6 nie mają zupełnie sensu (bo na 0.8 szybciej nie podrukujesz, bo nie nadąża przetapiać drutu), a stock 0.4 daje najlepiej radę (ale i tak - prędkość volumetryczna zależy od filamentu konkretnego, high speed pla potrafi 17-20mm3/s, a najpodlejsze - nie lubi więcej niż 12mm3/s bo wychodzi wydruk kruchy i delikatny

    A jak jednak chcesz wymieniać - to się kupuje od chińczyka zamiennik, w którym już jest oddzielnie radiator, hotend-blok, i dysza wykręcana, i do tego już wkładasz dyszę CHT (z podziałem na 3 przepływy, ale też od chińczyka za grosze) - wtedy prędkości topienia na poziomie 30-35mm3/s już są osiągalne dla większości filamentów.
    pl.aliexpress.com/ite…ml
  3. Awatar użytkownika FestiveSatyr
    Warto?
    Awatar użytkownika daw13
    ja kupiłem ender 3 v2 neo za ~650-700 zł . Biorąc pod uwagę, że to 1/5 ceny, to oczywiście bambu będzie lepszy i bardziej samoobsługowy. Ja na początku spędziłem trochę czasu na ustawienie swojej i modyfikacje (głównie zależało mi na położeniu filamentu z prawej strony drukarki, nie tak jak wszyscy polecają z lewej albo typowo na górze - niestety braki miejsca). Po wgraniu "profesjonalnego" softu jeszcze mniej czasu spędzam przy niej (mam płytę 4.2.2), stoi w pomieszczeniu gdzie śpię, nie przeszkadza mi całonocny druk. Jestem jeszcze świeżynką w tematyce, dopiero 2kg filamentu PLA przedrukowane, ale z jakości wydruków jestem zadowolony. Na pewno warto nauczyć się projektowania choćby podstawowego czy nawet modyfikowania plików stl, aby dopasować czyjeś prace pod swoje wymagania.

    Czy kupiłbym drukarkę za 3k? Nie - jest to hobby, nie mam tyle miejsca, nie mam wielkiego zapotrzebowania na druki użytkowe - głównie elementy do gier planszowych, jakieś rzeczy na biurko, ozdoby. Zastanawiam się też co zacząć drukować komercyjnie, aby filament się zwracał z moich wydruków Gdybym nie musiał się szczypać, nie byłaby to moja pierwsza drukarka i nie miałbym czasu na zabawę - brałbym pewnie bambu, albo prosił znajomego o wydruki. Na moje potrzeby ender 3 v2 neo jest idealny (sporo różnic względem zwykłego v2, a różnica w cenie to było chyba 50 zł).
  4. Awatar użytkownika Kutong
    Chińskie drukarki tez mają prędkość druku 500 mm/s, ale drukowanie chyba do 350 max ma sens i o ile pamiętam, to bambu też w swoich oficjalnych filmach ustawiał parametry na 220-350 max, może źle pamiętam. Oczywiście wiem, że bambus to topowa marka drukarek domowych (bo do przemysłowych nie ma sensu porównywać, przemyslowe różnych firm są dużo lepsze, bo nowsza technologia, laser, drukowanie proszkiem, nawet metalem różnego rodzaju, w tym tytanem)
    Awatar użytkownika RevanitaPL
    Autor
    Dokładnie i w punkt

    Co to chińskich drukarek, Bambu miał konkurentów w postaci Creality czy QIDI ale ich jakość sprawiła że Bambus dalej pozostaje liderem na rynku konsumenckim. (Edytowano)
  5. Awatar użytkownika Wunsz
    Jak to się ma do vorona ?
    Awatar użytkownika Hrumque
    w porównaniu do którego? i jakiego? voron voronowi nierówny - bo bardzo zależy jak się pokalibruje i jak go zbuduje (z czego, i w jakim setupie).
    Porównam v2.4 350 oraz X1C bo mam obie.

    Podobne w użytkowaniu trochę do "najwypaśniejszej" wersji z voron-tap (czyli próbkowanie stołu samą dyszą - najlepszy efekt, najmniejsze błędy i problematyka kalibracji - jakbyś nie zmieniał dyszy, czy ona się zużywała czy stół inny czy coś - to po prostu każde "home Z" ustawia idealnie poziom dyszy do stołu).
    No i w voronie (2.4) masz stół na stałe, bardzo masywny, tutaj jednak jeździ w osi Z - czy to źle, czy dobrze - ciężko powiedzieć.

    Prędkości (oraz głownie przyspieszenia głowicy) - chyba nawet lepsze niż "typowy" voron, bo sama głowica lższejsza niż voronowe (i osie lżejsze, i łozyska itd). Owszem - można robić vorona ultralight (zwłaszcza v0.1) ale to jest o wiele większa kasa i problematyka... W każdym razie - to co w voronie jest uzyskiwane "sztuka dla sztuk i bajeru i benchmarku" (a w normalnym użytkowaniu lepiej wolniej) - to tutaj jest "normalna praca".


    A cała reszta - to jakbyś porównywał gotowy supersamochód od np. ferrari z custom tunning kit-kar budowanego w garażu tunningowym na bazie skody czy golfa. Teoretycznie parametry mogą być na papierze podobne, z jednej strony "custom kit-kar" będzie mógł być totalnie przebudowywalny i zmienialny wg widzimisie, a w praktyce - takie budowanie samodzielne często wychodzi drożej, i ma większą problematykę, niż taki gotowy produkt - ZWŁASZCZA gdy ten supersamochód okazuje być dostepny w cenie prawie zwykłej biednej felicji
  6. Awatar użytkownika AlexWesker
    Ktoś ma instrukcje dla laika co potrzeba jak zrobić, tak żeby to dobrze działało bez niespodzianek?
    Awatar użytkownika RevanitaPL
    Autor
    Podłączyć do prądu i wyciągnąć z kartonu, niekoniecznie w tej kolejności.
    A tak na serio zamiast oficjalnego slicera, pobierz Orca Slicer bo tam zawsze możesz sobie wszystko skalibrować jeśli byś tylko chciał.
  7. Awatar użytkownika geos
    jak bardzo źle wypada przy niej sidewinder x2? (Edytowano)
    Awatar użytkownika RevanitaPL
    Autor
    Miałem Sidewindera X2, i jednak niebo a ziemia. Stół może i mniejszy w Bambu, ale zero zabawy z z-etką, zero zabawy z kółkami, zero biegania po kartę mikro-sd, wszystko w Bambu jest jednak o wiele bardziej automatyczne. Zajmuje sporo mniej miejsca, ale jest głośniejsza. Zawsze jest jednak idealna pierwsza warstwa, chyba że utłuścisz płytkę PEI paluchami haha. Szybsza ponad o połowę, ale to dużo zależy od modelu. Siadasz, włączasz wydruk i się okazuję że to co zajmowało Sidewinderowi 4 godziny, Bambu ci zrobi śliczniej w 1 godzinę
    Jeśli spodobał ci się sam druk 3D, i zamierzasz zarabiać drukarką, albo zainwestować w hobby by jednak je rozwijać bez całego majsterkowania, to bierz od razu
  8. Awatar użytkownika Kryptolog
    Dobry wybór jako 1-sza drukarka 3D?
    Cena niby wciąż ~671 euro mimo, że promka niby do wczoraj.
    Awatar użytkownika Hrumque
    Świetny wybór, w końcu drukarka "jak hp na kartki i tusz z marketu" - wkładasz materiał, klikasz "drukuj" i za chwilę wypada gotowy klocek, bez doktoryzowania się z wszystkich niuansów druku3d.
    Bardzo bezobsługowa.
  9. Awatar użytkownika klik
    Mam P1P i faktycznie jest to drukarka która bez zbytniego zagłębiania się w jej budowę daje możliwość otrzymywania dobrej jakości druków i z duzymi prędkościami. Nie mogę się jednak zgodzić z super zachwytem i tym że Prusa już się nie liczy. Bambu lab też ma swoje problemy - krzywe stoły, wadliwe podkładki w których odchodzą powłoki (mimo stosowania się do instrukcji). Największym problemem jest znikoma podatność na modyfikacje. I nie chodzi o drukowanie wzorków na obudowe ale np wyciszenie tego potwora. Tanią drukarkę z chin byłem w stanie doprowadzić do sytuacji gdzie była zupełnie niesłyszalna a tutaj tryb "silent" wygląda jak dowcip twórców. Bambu lab jest fajny do produkowania ale jeśli chodzi o traktowanie tego jako hobby, zabawę technologią, ciągłe modyfikowanie sprzętu to nadal widzę tutaj przewagę Prusy.
    Awatar użytkownika Kutong
    Na YT ktoś sobie obudował bambusa sciankami ze styropianu więc może da się tak wyciszyć
  10. Awatar użytkownika dedeman
    Jak ten model ma się do X1 Carbon? Warto dwa razy dopłacać? Chciałbym zacząć przygodę z drukiem 3D i nie wiem dokładnie na co zwracać uwagę.
    Awatar użytkownika RevanitaPL
    Autor
    Nie warto
    Za dopłacenie do Carbona, dostajesz sztuczną inteligencję która trochę za ciebie kalibruje flowa ale nie jest to wgl potrzebne i część ludzi to wyłącza. Dodatkowo dostajesz dotykowy ekran. No i obudowaną drukarkę.
    Jeśli zaczynasz przygodę to najlepiej brać jednak prostszą, ale mechanicznie taką samą P1P, bo dosłownie ona jest odchudzonym X1C, po prostu wywalono z niej wszystkie bajery i inne cudaśne rzeczy.
    No i do druku z PLA/PETG nie potrzebujesz obudowy, a przy PLA nawet powoduje problemy gdy jest zamknięta.

    X1 warto brać gdy zamierzasz drukować z bardziej profesjonalnych inżynieryjnych materiałów, czy zwyczajnie bawią cię bajery które nie są jednak potrzebne do życia. (Edytowano)
  11. Awatar użytkownika Gerrrciu
    Właśnie się dowiedziałem, że logi z drukarki Bamboo są szyfrowane a aktualizacje można wykonać jedynie przez podłączenie do sieci. Więc nikt tak naprawdę nie wie jakie dane drukarka zbiera z lokalnej sieci i co się do majfrendów wysyła 🙉
    Awatar użytkownika Kamky
    Skąd masz takie info? Ciekawe...
  12. Awatar użytkownika lukasz2194
    Czy ja dobrze widzę, że ona mimo tej konstrukcji nie ma zamkniętej komory?
    Awatar użytkownika Gerrrciu
    Tak. To jest bieda edyszyn. Ale możesz sobie wydrukować panele (Edytowano)
  13. Awatar użytkownika GregorPeck
    Mam problem z p1p przy dużych elementach na pla oryginalny z bambu mate rogi się podginają. Jakiś sposób?
    Awatar użytkownika Hrumque
    Obudowa. Nie musi być super, oryginalna i z poliwęglanu i aluminium, nawet zwykłe przycięte nożem do tapet kartony przyklejone taśmą do boków - dają ogromną poprawę.
  14. Awatar użytkownika panchojestem
    moze troche glupie pytanie - bede drukowal hobbystycznie, nie w celach zarobkowych (przynajmniej takie sa zamiary ) raz na jakis czas cos zamodelowanego przez siebie i stoje przed wyborem czy od razu pojsc w cos takiego, czy np. poleciec po kosztach i kupic cos do tysiaka typu sidewinder x2?
    Awatar użytkownika bl4ck
    Sovol sv06 lub sv07 gdzie 07 będzie szybszy, to po taniości, a jak chcesz drożej i szybciej i konkretnie to P1P.
  15. Awatar użytkownika MrMiser
    Od dłuższego czasu zastanawiam się nad zakupem drukarki do takich domowych zabaw (choć pewnie czasem fajnie by było żeby wyszło ładnie cos w stylu figurki itp) - czy potrafi ktoś doradzić ile warto wydać by mieć jakaś fajną jakość?
    Sam nie wiem ile chce wydać - klasycznie im mniej tym lepiej ale nie wiem ile muszę by być zadowolony
    Awatar użytkownika Div666
    Ja się bawię właśnie w tym celu Kingroon KP3S Pro S1 i nie mam zastrzezen. Zabawki, figurki, doniczki itp trzaska jak glupia

    14544956-WLuSd.jpg
  16. Awatar użytkownika robertcarlos.pigne
    W sumie czym się różni p1s od tego najwyższego modelu?.

    Wyglądają identycznie A jest 2x droższa.

    Ps tam są jakieś drzwiczki z przodu czy tylko 3 ściany?
    Awatar użytkownika RevanitaPL
    Autor
    Głowica pod materiały abrazyjne
    Lidar skanujący pierwszą warstwę
    Lepsza kamera z wykrywaniem spaghetti
    Dotykowy Ekran
  17. Awatar użytkownika szakal666
    Dla początkującego to dobry wybór? Bo widziałem drukarki polecane za 600zl na allegro i widziałem że po jakiś ustawieniach drukowały nieźle
    Awatar użytkownika mewil666
    Obecnie jedna z bardziej polecanych. Przychodzi karton, wyciągasz blokady, odpalasz drukarkę i drukujesz. Ciężko o prostszą w obsłudze drukarkę
  18. Awatar użytkownika tomke
    Ale dobra cena. Naprawdę polecam. Jak kupicie tańsze drukarki to nie dość, że włożycie drugie tyle w modowanie to i tak jakość wydruku będzie conajwyżej porównywalna do taj (przy mniejszych prędkościach) i dużo więcej probemów będziecie mieli. Dopóki ktoś nie składa Vorona i nie potrzebuje do jakiejś instytucji z suportme Prusy to nie ma co oszczędzać i brać tą.

    Stosunek jakość-cena jest poim zdaniem najlepszy i to zdecydowanie przed czym ktolwiek (szczególnie opi licznych problemach zgłaszanych przez użytkownikach z K1) (Edytowano)
  19. Awatar użytkownika Kitmao
    Ja to bym poczekal z tymi bambusami jeszcze. Za duzo nagle ludzie mają z nimi problemow. Juz nawet nie chodzi o wałki ktore z niewiadomo jakich powodów są węglowe i po prostu wycierają sie, konczac na problemach z geometria, stołami itp.
    Tak ogolnie fajna ale w tych pieniadzach czlowiek oczekiwac powinien czegos mniej awaryjnego.
    Do 3k zl to juz prusa wydaje sie nie do zdarcia. (Edytowano)
    Awatar użytkownika RevanitaPL
    Autor
    Wejdź na fora Prusowe, i się okaże że ludzie z Prusą mają podobne problemy.
    W tej cenie nie ma lepszego sprzętu od Bambu.
  20. Awatar użytkownika Miotacze_Fotonow
    Mogliby dorzucić drugą X w zestawie, bo po roku będzie do wymiany.
    Awatar użytkownika RevanitaPL
    Autor
    Drugą X? Co masz na myśli?
Awatar użytkownika