Niestety, ta okazja już wygasła

Cała biblioteka 35mm.online ZA DARMO do końca października! Polska klasyka-seriale, filmy fabularne, dokumenty i kreskówki, więcej w opisie

wrz 30. 2021

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Przeglądając okazje natknąłem się na informację o darmowej bibliotece polskiej kinematografii na cały październik na stronie 35mm.online

W bibliotece oczywiście takie perełki jak Chłopaki nie płaczą (click) czy Nic śmiesznego (click), ale również wiele innych tytułów bardziej i mniej znanych, ogrom seriali, dokumentów i kreskówek.

Wystarczy się zarejestrować (kliknąć, że jest się studentem, uczniem lub nauczycielem, w razie jakby strona nie chciała nas przepuścić)

via papaya.rocks
Co znajdziemy w katalogu platformy?
Przede wszystkim wybraną twórczość gigantów reżyserii: Krzysztofa Zanussiego (Stan posiadania, Cwał, Życie jako śmiertelna choroba przenoszona drogą płciową), Feliksa Falka (Koniec gry, W środku lata, Był jazz), Janusza Majewskiego (Sprawa Gorgonowej, Zbrodniarz, który ukradł zbrodnię) czy Stanisława Różewicza (Opadły liście z drzew, Postkarten, Głos z tamtego świata).
Filmy zostały podzielone nie tylko według nazwisk twórców, ale i kategorii tematycznych.
Oprócz tego na 35mm.online pojawiły się klasyczne animacje, które umożliwią nostalgiczny powrót do czasów dzieciństwa: Porwanie Baltazara Gąbki, Reksio, Bolek i Lolek oraz Pampalini. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy dokumentów Andrzeja Titkowa czy tzw. czarnej serii obecnej w latach 50. Dostęp do wszystkich filmów został bezpłatnie odblokowany do końca października – aby go uzyskać, wystarczy jedynie się zalogować. Twórcy platformy zapowiadają, że późniejsza opłata subskrypcyjna nie będzie wysoka.


441542_1.jpg
Więcej o 35mm.online (click)
Celem projektu 35mm online jest digitalizacja i rekonstrukcja polskich filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych. Aby zwiększyć dostępność polskich filmów oraz promować Polskę i jej kulturę na całym świecie.
Aktualizacje społecznościowe
Najlepsze komentarze
36 Komentarzy
Prześlij Komentarz