Ta okazja kończy się 31 grudnia o 22:59
1963°
Opublikowano 9 godzin temu

Bezpłatne przejazdy pociągami w Hiszpanii średniodystansowymi do 300km, regionalnymi i podmiejskimi do końca 2023r. wymóg ukończ 16 podróży

ZA DARMO90zł
Z Hiszpania
Awatar użytkownika AnonimowyCebularz
Opublikowane przez
AnonimowyCebularz Lider Okazji
Dołączył w 2017
87
5.431

O tej okazji

𝗢𝗸𝗮𝘇𝗷𝗮 𝗱𝗹𝗮 𝗼𝗴𝗿𝗮𝗻𝗶𝗰𝘇𝗼𝗻𝗲𝗷 𝗴𝗿𝘂𝗽𝘆 𝗼𝗱𝗯𝗶𝗼𝗿𝗰𝗼́𝘄! Sprawdź szczegóły w opisie poniżej.
Podróżni odwiedzający Hiszpanię mogą jeździć pociągami podmiejskimi, regionalnymi i średniodystansowymi w całym kraju za darmo do końca 2023 roku.

Haczyk? Trzeba wpłacić kaucję zwrotną w wysokości 10 euro za pociągi podmiejskie lub 20 euro za przejazdy na trasach średniodystansowych (czyli do 300 km). Zwrot otrzymamy po ukończeniu 16 podróży pociągiem przed grudniem 2023 r.
Jednak nawet jeśli nie ukończysz 16 podróży, i tak kaucja jest niższa niż cena nawet jednego biletu w obie strony na pociąg na trasach średniodystansowych.

Hiszpania przedłużyła swój popularny program bezpłatnych biletów kolejowych, pierwotnie uruchomiony w zeszłym roku, do końca bieżącego roku kalendarzowego.

Najłatwiej pobrać aplikację "Renfe Cercanias" ze względu nie niekompletne tłumaczenie strony internetowej Renfe. Można też z jej poziomu pokazywać kody QR do bramek podczas przejazdów.

Skorzystaj z bezpłatnych biletów, aby podróżować między miastami takimi jak Barcelona, Bilbao i San Sebastian za darmo! Możesz też przemieszczać się między plażami Barcelony i wiejskimi krajobrazami Katalonii. Należy pamiętać, że główne trasy, takie jak Madryt-Barcelona, nie są objęte bezpłatną ofertą.

Od czasu uruchomienia programu w zeszłym roku, cieszy się on ogromną popularnością wśród mieszkańców, którzy wybierają darmowe pociągi zamiast samochodów. Aby zapobiec nadmiarowi rezerwacji, Renfe ogranicza teraz klientów do dwóch podróży w obie strony podczas dokonywania rezerwacji.

Podsumowanie? Zaplanuj mądrze uwzględnione trasy i wpłać zwrotną kaucję, aby zdobyć darmowe przejazdy pociągami w całej Hiszpanii tego lata. Ciesz się wspaniałymi widokami wiejskimi podczas podróży między miastami i miasteczkami, pozostawiając dodatkowy czas na wolniejsze bezpłatne pociągi. Należy tylko pamiętać, że główne trasy nie są objęte promocją.

Przy odpowiednim planowaniu, tego lata możesz przemierzyć Hiszpanię pociągiem, nie płacąc ani grosza. Przygotuj się na duże oszczędności dzięki darmowym przejazdom!

Informacje ze strony Renfe przetłumaczone na język polski:

Co to jest?
 • Bilet okresowy jest bezpłatny, czteromiesięczny i imienny.
 • Na jedną osobę można zakupić tylko jeden bilet okresowy na maksymalnie cztery przejazdy dziennie, w jedną stronę lub w obie strony, wyłącznie do lub z wybranych stacji początkowych i docelowych (nie można z niego korzystać w celu wsiadania lub wysiadania na stacjach pośrednich na wybranej trasie).
 • Dzieci poniżej 14 roku życia, które nie posiadają dowodu tożsamości, mogą zakupić nowy bezpłatny bilet Child Pass. W takim przypadku ojciec, matka lub opiekun mogą zakupić, za pomocą NIF, NIE lub paszportu, maksymalnie cztery bilety okresowe dla dzieci na jedną stację początkową i docelową w okresie ważności.
 • Przy zakupie biletu okresowego należy wybrać dwie stacje (początkową/docelową), między którymi będzie odbywała się podróż.
 • Karty można używać we wszystkich usługach Media Distancia, w tym Media Distancia Ancho Métrico i usługach regionalnych Rodalies de Catalunya.
 • Karta podróżna jest ważna na każdy dzień zakupionego czteromiesięcznego okresu:
- Pierwszy czteromiesięczny okres: ważny od 1 stycznia 2023 r. lub późniejszej daty zakupu, do 30 kwietnia 2023 r.
- Drugi czteromiesięczny okres: ważny od 1 maja 2023 r. lub późniejszej daty zakupu do 31 sierpnia 2023 r.
- Trzeci czteromiesięczny okres: ważny od 1 września lub późniejszej daty zakupu do 31 grudnia 2023 r.Bilet okresowy na trzeci czteromiesięczny okres można kupić z miesięcznym wyprzedzeniem.
 • Bilet okresowy można kupić w zwykłych punktach sprzedaży: renfe.com (aby uniknąć kolejek i oczekiwania, opcja niedostępna w pociągach regionalnych Media Distancia Ancho Métrico i Rodalies de Catalunya), automatach do samodzielnej sprzedaży i kasach biletowych na stacjach.
 • Przejazdy można kupować za pośrednictwem następujących kanałów: aplikacji Renfe, strony renfe.com, automatów samoobsługowych i kas biletowych na stacjach (zakup online jest szybszy i wygodniejszy, z wyjątkiem pociągów regionalnych Media Distancia Ancho Métrico i Rodalies de Catalunya).
 • Bilet okresowy jest bezpłatny, ale do jego zakupu wymagany jest depozyt w wysokości 20 euro (za bilet okresowy na okres czterech miesięcy). Zalecamy płatność kartą kredytową/debetową.
 • Kaucja ta zostanie zwrócona po upływie 4 miesięcy ważności biletu okresowego, pod warunkiem odbycia co najmniej 16 przejazdów (należy pamiętać, że dostęp do pociągów Media Distancia jest przyznawany na podstawie odpowiednio skasowanego lub sformalizowanego biletu okresowego).
 • Jeśli kaucja zostanie wpłacona kartą kredytową (zalecane), kwota zostanie automatycznie zwrócona na kartę. Jeśli kaucja została wpłacona gotówką, konieczne będzie wypełnienie specjalnego wniosku o jej zwrot. Ważne jest, aby zachować depozyt na czas pobytu, abyśmy mogli zwrócić wpłacony depozyt.
Więcej szczegółów od
Aktualizacje społecznościowe

58 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Another
  Another
  u nas to tylko kopa w tylek za darmo moża dostac
  Awatar użytkownika boryna
  boryna
  I pewnie się jeszcze spóźni.
 2. Awatar użytkownika niewiemalesiewypowiem
  niewiemalesiewypowiem
  Ludzie zobaczyli "bezpłatne" i plusują jak opętani, bez dokładnego sprawdzenia jakie warunki promocji i czy się w ogóle komuś to przyda

  A tu przecież 20 euro kaucji na kwartał (zwrotna po 16 przejazdach), podróże tylko z predefiniowanego na początku miasta A do miasta B (lub odwrotnie), max 4 podróże per dzień (jest też wymagany kilkugodzinny odstęp) a kaucja przepada jeśli nie odwołacie rezerwacji na trip.

  To promka dla lokalsów aby zostawili auto i wskoczyli w pociąg, nie dla turystów (chociaż może ktoś tam zrobi te 16 przejazdów w tydzień wakacji )

  Mam wrażenie, że tak właśnie przeważnie wygląda kiełbasa przedwyborcza.
  Awatar użytkownika Andy_Stawowsky
  Andy_Stawowsky
  Plusowanie tej okazji pokazuje tylko, jak "inteligentne" mamy społeczeństwo.
 3. Awatar użytkownika Michal_Oxywie
  Michal_Oxywie
  Nie ma nic za darmo, ludzie ogarnięcie się.
  Awatar użytkownika alibaba102
  alibaba102
  Masz rację bo za wygórowane ceny biletów w transporcie zbiorowym płacimy wszyscy własnym zdrowiem.
 4. Awatar użytkownika Michael85
  Michael85
  Za darmo... Jasne, a pieniądze rosną na drzewach. Socjalistyczne bzdury.
  Awatar użytkownika TheJanikx
  TheJanikx
  Widocznie im się to opłaca bardziej niż to, żeby wszyscy turyści jeździli pojedynczymi wynajętymi autami i niszczyli drogi, zapychali i tak już zapchane miasta itd
 5. Awatar użytkownika Andy_Stawowsky
  Andy_Stawowsky
  I dla kogo ta okazja? Dla ludzi mieszkających w Hiszpanii? Przecież jako turysta nie będę jeździł tylko po jednej trasie z A do B (i to jeszcze ze stacji, które się łapią do promocji), w dodatku z zablokowaną na kilka miesięcy kaucją, której się nie odzyska. Minus. (Edytowano)
 6. Awatar użytkownika notbadplayer
  notbadplayer
  Czekamy na odpowiedź PKP
  Awatar użytkownika damianmu
  damianmu
  A PKP na to:
  Dla turystów oferta specjalna tylko 150% ceny nominalnej.
 7. Awatar użytkownika Mariod
  Mariod
  "Przy zakupie biletu okresowego należy wybrać dwie stacje (początkową/docelową), między którymi będzie odbywała się podróż." Pytanie do autora, czy jest to w takim razie bilet okresowy na konkretną trasę? Czy na każdą trasę trzeba kupować osobny i za każdym razem płacić ta kaucję?
  Awatar użytkownika Witold_G4Re
  Witold_G4Re
  No właśnie nie bardzo rozumiem jak to działa. Bo wygląda jak dojazdówka ze stacji do stacji. Nie można wysiąść po drodze. Coś jakby u nas dojeżdżać np. Z Radomia do Warszawy
 8. Awatar użytkownika ObnazamZmowyCenowe
  ObnazamZmowyCenowe
  "wpłacić depozyt zwrotny w wysokości 10 euro za pociągi podmiejskie lub
  20 euro
  za przejazdy na trasach średniodystansowych (czyli do 300 km).
  Ukończ 16 podróży
  pociągiem przed grudniem 2023 r., a otrzymasz zwrot kaucji"
  Konieczność realizacji 16 podróży. Brak kluczowej informacji w tytule.
  Duży MINUS.
 9. Awatar użytkownika Martinka
  Martinka
  A ja polecam, byłam w czerwcu w Hiszpanii i kupiłam ten bilet, wydałam 10 euro i nawet jeśli kaucja przepadnie, to i tak się opłacało. Bilet zwrócił się już po pierwszej podróży, bo kupując zwykły bilet z Santa Susanna do Barcelony i z powrotem, płacimy 11 euro w dwie strony. Podczas tego pobytu odwiedziłam Barcelonę dwa razy, więc zapłaciłabym 22 euro. Do tego mogę doliczyć przejazdy do Blanes i Callela.

  Jeśli ktoś wybiera się na Costa Brava, to polecam profil Anigusta na IG, ma kilka postów właśnie o tym bilecie
  Awatar użytkownika ekid
  ekid
  ok, moze sie to oplacic nawet przy jednorazowej podrozy tam i z powrotem, ale nie bedzie za darmo jak sugeruje tytul wstawki bo kaucja przepadnie - czyli 10 lub 20 euro
 10. Awatar użytkownika general.nie
  general.nie
  Lol ogarnijcie się. xD Mieszkam w Hiszpanii. Transport teraz jest de facto darmowy na większe dystanse (połączenia dalekobieżne autobusowe również, kto pierwszy wrzuci okazję na pepperka żeby pozbierać plusy od osób które i tak nie skorzystają? ) i tani w miastach (w Maladze bilet na metro obniżony do 0,33€), ale jest to skonstruowane w bardzo mądry sposób, tzn działa dla lokalsów, ludzi dojeżdżających w konkretne miejsca w celach zawodowych czy rodzinnych, a nie dla turystów, gdzie zazwyczaj nie ma to sensu, a nawet jeśli jechałoby się do danej miejscowości dwa razy z powrotami, mało komu będzie się chciało w to bawić żeby zaoszczędzić 5 czy 10€ (o ile w ogóle dowie się o programie). (Edytowano)
  Awatar użytkownika wojciech.bielak
  wojciech.bielak
  W październiku będę potrzebował przejechać z Madrytu do Sevilli. Jak to ogarnąć? Kiedy najlepiej kupować bilety?
 11. Awatar użytkownika hykker
  hykker
  Przeciez to już było. Sam wrzucałem.
 12. Awatar użytkownika pileckirafal17dcb
  pileckirafal17dcb
  No Fajnie tylko szkoda że nie rozciągneli tego na wyspy
Awatar użytkownika