Niestety, ta okazja wygasła 4 minuty temu.
598°
Opublikowano 6 marca 2024

65-lecie częstochowskich tramwajów >> parada tramwajów, bezpłatne: zwiedzanie zajezdni, kursy zabytkowym, piętrowym autobusem i wiele innych

Stacjonarnie: Śląskie
Opublikowane przez
Hunt Lider Okazji
Dołączył w 2015
2 938
2 814

O tej okazji

Ta okazja już wygasła. Oto kilka opcji, które mogą Cię zainteresować:

Częstochowska sieć tramwajowa kończy z początkiem marca 65 lat, dlatego miejski przewoźnik postanowił to uczcić i w najbliższą sobotę organizuje Dzień Otwarty Zajezdni.

Bramy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego zostaną otwarte 9 marca o godz. 10. Planowane są występy artystyczne na żywo dzieci i młodzieży z częstochowskich szkół. Na miejscu wystawione będą stoiska partnerów, służb, klubów sportowych oraz krwiobus Częstochowskiego Legionu Honorowych Dawców Krwi. Organizatorzy planują także rozdać mnóstwo upominków i atrakcyjnych nagród - nie tylko związanych z częstochowską komunikacją miejską.

Dla fanów tramwajów zorganizowane będzie zwiedzanie zajezdni z przewodnikami z Częstochowskiego Klubu Miłośników Komunikacji Miejskiej. Dla tych, co wolą autobusy, też się coś znajdzie, bo po jubileuszowej linii kursować będzie zabytkowy autobus piętrowy. Dla najmłodszych przewidziane są animacje i ogromne dmuchańce. Nie zabraknie także poczęstunku dla każdego.

Całość uświetni parada naszych tramwajów. Pewne jest jedno - przez kilka godzin nikt nie będzie się nudził, a wspólnie z pasażerami częstochowskie tramwaje hucznie będą świętować 65. urodziny.
Imprezę patronatem honorowym objął Prezydent Miasta Częstochowy.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.
Więcej szczegółów od
Aktualizacje społecznościowe

16 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Kot_w_Adasiach
  Atrakcja roku w tym mieście zaraz po otwarciu dk1 i maczka
  Awatar użytkownika Piwo2złoteWbarzePO18
  nową estakadę budowano 3 lata a mi się wydawało że to z 5 jak nie więcej lat bo co jechałem do tego miasta zwykle skręcałem przed wiaduktem/estakadą w prawo na dół jadąc zwaną za Gierka DK1 a teraz DK91, zjeżdżałem na główną ulice:p i nią jechałem aż do dużego brukowanego kiepskiego ronda.
  Co wracałem przez chyba 10 lat ostatnich to tam był na światłach "młyn" przez te filary i remonty a jadąc z innej strony, na wprost też do tego ujowego ronda to zaraz za "estakadą"/dla mnie wiaduktem i minięciu świateł był kłopot dla wielu wskoczyć na pas bo był i pewnie nadal jest zbyt krótki lub zwyczajowo źle zorganizowane zwężenie spowodowane chiba parkingiem który zajmuję cała stronę/prawy pas.

  No i te rozwiązanie estakady jeszcze na żywo nie widziałem a lubię się przejechać i z buta obejść żeby doświadczyć nowości z wielu perspektyw LECZ zakładając że zamontowano tam stroboskopy/ tunel akustyczny to jedyną radość dla dzieci on przyniesie a cała inwestycja nie mówiąc o kosztach nie przypadnie rzeszy do gustu/możliwości.
 2. Awatar użytkownika Leavandor
  Na bank pod publiczke pod wybory ten ewent
  Awatar użytkownika Ludwig
  Wszystkie eventy są pod publiczkę. Proponuję się przyzwyczaić
 3. Awatar użytkownika Sambituriana
  wstęp wolny warty +
 4. Awatar użytkownika Zbych_123
  Tam nadal jest jedna linia?
  Awatar użytkownika janczez
  Trzy, czyli sieć tramwajowa. Ale trzeba uczciwie zauważyć, że to i tak więcej niż w Skierniewicach.
 5. Awatar użytkownika Mariusz_Max_Grzechotnik
  Rudy szaleje
 6. Awatar użytkownika Daniel_Ce
  Jeżdżą już pod Galerie Jurajska czy dalej są tory do nikąd?
  Awatar użytkownika tombstone
  A Galeria to serce miasta? To nie, wożą ludzi bez sensu z jednego końca miasta na drugi
Awatar użytkownika