Opublikowano 27 lutego 2023

Zwrot środków z prepaida (T-Mobile)

Czy jest tu ktoś kto korzystał z tej możliwości? Nagromadziło mi się kilka stówek na koncie i chciałbym przenieść numer do innej sieci i mam kilka pytań, bo na stronie T-Mobile trochę mało informacji.

1. Czy otrzymywane wcześniej bonusy za doładowania mają wpływ na zwrot? Mam ofertę z pakietami GB za doładowania i nie wiem czy coś potrącają za to?

2. Ile wynosi opłata za zwrot? Zakładam że 20 zł, bo tyle jest w Orange, a na stronie T-Mobile jest informacja, że musi być ponad 20 zł na koncie, ale nigdzie nie ma napisane, że tyle wynosi opłata.

3. W formularzu jest pole "kwota do zwrotu", trochę mnie to dziwi, bo chyba każdy chce zwrot całości i nie wiem czy wpisać tyle ile mam na koncie czy mam najpierw odjąć jeszcze opłatę za zwrot?Bo wygląda to jak jakaś pułapka - wpiszesz za dużo to odrzucimy Twój wniosek.
Aktualizacje społecznościowe

11 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Templar
  Autor
  Jakby kogoś interesowało: po przeniesieniu numeru od razu wypełniłem formularz, podałem dokładną, co do grosza, kwotę jaką miałem na koncie, następnego dnia już dostałem potwierdzenie, że to co podałem - 20 zł dostanę w ciągu 30 dni, kasa na koncie była już 2 dni później. Tak że bez problemu wszystko załatwione, to był numer dodatkowy, tak że nie opłacało mi się włączanie żadnych pakietów, bo mam już no-limit na głównym numerze, dwóch nie potrzebuję, dla mnie lepiej zapłacić te 20 zł i dostać kasę na konto.
  Awatar użytkownika Balbi
  Zwracają całą kwotę razem z kontem ( środkami) promocyjnymi??
 2. Awatar użytkownika Koszalineo
  Aby wnioskować o zwrot środków na konto bankowe poniżej przedstawiam Panu ogóle zasady.
  Wniosek może złożyć Klient, który spełnia następujące warunki, aktualne na dzień złożenia wniosku:
  a) ma co najmniej 6-miesięczny staż w T-Mobile Polska w ofercie na kartę licząc od F.C (first call)
  b) wygasła ważność konta na połączenia wychodzące lub konto zostało dezaktywowane w wyniku przeniesienie numeru MSiSDN do innego operatora lub numer został migrowany do oferty abonamentowej w T-Mobile Polska S.A lub MIX jeśli przeniesienie numeru z oferty na kartę na MIX nastąpiło w okresie, w którym ważność na połączenia przychodzące wygasło.
  c) złożył prawidłowo wypełniony wniosek o zwrot środków w ciągu 30 dni, licząc od momentu wygaśnięcia ważności konta na połączenia przychodzące (tzw. „okres pasywny”) lub daty kiedy konto zostało dezaktywowane w wyniku przeniesienie numeru MSiSDN do innego operatora lub numer został migrowany do oferty abonamentowej lub MIX dostępnej w T-Mobile Polska S.A.
  d) klient posiada na koncie minimum 20 zł
  Opłata manipulacyjna za zwrot środków wynosi 20 zł. Oznacza to, że wnioskowana kwota o zwrot środków jest pomniejszana o wartość opłaty aktywacyjnej.
  Awatar użytkownika Balbi
  Proszę mi potwierdzić bo już niewiem czy środki są zwracane w całości kwota doładowania+ środki bonusowe ( promocyjne z doładowań) czy tylko sama kwota z doładowań ( bez promocyjnych ) ??
 3. Awatar użytkownika Templar
  Autor
  To właśnie czytałem, nie ma tam odpowiedzi na moje pytania, bardzo mało tam informacji.
 4. Awatar użytkownika eter
  "Się nie znam ale się wypowiem" - 20 pln za zwrot
  Osobiście przy takich "paru pln'ów" do zwrotu jednak napisałbym na wsparcie jakieś żeby mieć "papier w razie w" i potem sprawdził (albo napisał do UOKiK'u nawet) co oni (znaczy UOKiK) na to.
Awatar użytkownika