Opublikowano 3 godziny temu

Zwrot nie rozliczonej transakcji na kartę Lidl.de

Dostałem zwrot nie rozliczonej transakcji na kartę za myjkę a dziś dostałem od Lidla.de numer śledzenia przesyłki. Ktoś miał podobnie? Pieniądze zostaną znów pobrane z konta?
Aktualizacje społecznościowe

3 Komentarze

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika kw4drat
  Autor
  Znam już odpowiedź na moje pytanie i po prostu wklejam na przyszłość dla innych krótko mówiąc pieniądze zostaną pobrane.

  Otóż bank wyjaśnia, że każda transakcja kartą składa się z kilku etapów. W pierwszej kolejności posiadacz karty akceptuje płatność (czyli podaje PIN lub zbliża kartę do terminala). Następnie wysyłane jest zapytanie na linii terminal-bank, aby sprawdzić, czy na rachunku klienta są wystarczające środki pieniężne. Jeżeli wszystko się zgadza, to bank obciąża rachunek klienta kwotą transakcji. Wreszcie, w ciągu 2-4 dni, do banku wpływa tzw. clearing od akceptanta i następuje rozliczenie transakcji.

  „W praktyce zdarza się jednak, że rozliczenia transakcji nie wpływają do banku w określonym terminie. Jeżeli w ciągu 7 dni od dokonania transakcji takie rozliczenie transakcji do banku nie dotrze, Bank Pekao uznaje, że transakcja nie doszła do skutku i wycofuje obciążenie”.

  Taka właśnie sytuacja spotkała naszego czytelnika, który wykazał się zrozumieniem, a następnie uczciwie sam skontaktował się z usługodawcą i uiścił odpowiednią kwotę. Ale to nie wstrzymało „biegu” pierwszej transakcji.

  „Jeżeli transakcja faktycznie miała miejsce, to zdarza się, że akceptanci przesyłają rozliczenie transakcji w terminie późniejszym (za kilka tygodni, czasami nawet – miesięcy) i bank jest zobowiązany obciążyć kwotą tej transakcji rachunek klienta i przesłać środki do akceptanta”.
  Awatar użytkownika 1q2w3e4r5t6y7u8i9o0
  Miałem parę lat temu na Amazon DE, że złożyłem zamówienie i po jakimś czasie kasa wróciła, a potem wysłali. Po tym, jak wysłali na koncie Revolut miałem bardzo mało kasy i stan po ich ponownym pobraniu, zmienił się na minusowy. Potem uzupełniłem saldo i wszystko grało.
 2. Awatar użytkownika mrx123
  Jak to sobie wyobrażasz? Po prostu ktoś zabierze Ci coś z konta? Jak masz wszystkie te transakcje już zaksięgowane, to nic nie mogą Ci zabrać.