Opublikowano 17 kwietnia 2024

Zostałeś oszukany na OLX, a pakiet ochronny nic nie dał? - UOKiK na ratunek :)

UOKiK dobrał się do OLX i nakazał zwrot pieniędzy za zakupiony towar jeśli podlegał ochronie, zgłosiłeś problem i odrzucili wniosek.

blog.olx.pl/202…lx/

Może ktoś odzyska swoje cebuliony. Poniżej treść obwieszczenia.Drodzy Użytkownicy,

Grupa OLX sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu informuje o wydaniu w dniu 26.02.2024 decyzji Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów nr DOZIK 2/2024.
Informujemy, że użytkownicy, którzy:

1) Grupa I: od 24 sierpnia 2021 r. do 27 lutego 2024 r. zgłosili wnioski w ramach Pakietu Ochronnego, które zostały przez nas rozpatrzone negatywnie i skontaktowali się z nami w sprawie tego rozstrzygnięcia w tym terminie, a w wyniku podjętego kontaktu nie otrzymali pełnego zwrotu poniesionego kosztu zakupu przed dniem 27 lutego 2024 r.

2) Grupa II: w okresie od 11 lutego 2024 r. do dnia 27 lutego 2024 r. otrzymali od Spółki informację o negatywnym rozpatrzeniu wniosku w ramach Pakietu Ochronnego, nie skontaktowali się ze Spółką w sprawie tego negatywnego rozstrzygnięcia do dnia 27 lutego 2024 r. oraz złożyli reklamację w sprawie tego negatywnego rozstrzygnięcia w terminie od dnia 27 lutego 2024 r. do dnia 15 marca 2024 r.

otrzymają zwrot ceny, jaką zapłacili za towar, który był przedmiotem wniosku w ramach Pakietu Ochronnego.

Informujemy również, że użytkownicy kupujący w Serwisie, którzy:

1) Grupa I: od dnia 1 grudnia 2021 r. do 28 lutego 2024 r. skontaktowali się z nami w sprawie Usługi Serwisowej, a w wyniku podjętego kontaktu nie otrzymali pełnego zwrotu opłaty za Usługę Serwisową za wszystkie zgłoszone transakcje z tego okresu.

2) Grupa II: od dnia 28 lutego 2024 r. do dnia 30 marca 2024 r. skontaktowali się z nami w sprawie Usługi Serwisowej, jeśli kontakt dotyczył transakcji zawartych w okresie 12 lutego 2024 r. do 15 marca 2024 r., jeśli w wyniku podjętego kontaktu nie otrzymali pełnego zwrotu opłaty za Usługę Serwisową.

otrzymają zwrot środków w wysokości łącznej kwoty wynagrodzenia za usługę serwisową za wszystkie transakcje dokonane w Serwisie z Przesyłką OLX w okresie, o którym mowa odpowiednio w pkt 1 i 2 powyżej (pkt 2 – od dnia 12 lutego 2024 r. do dnia 15 marca 2024 r.).

Zwrot środków przekażemy na rachunek bankowy użytkownika albo w ramach środków na portfel OLX w Serwisie (w zależności od tego, czy użytkownik wskaże nam numer rachunku bankowego do wykonania przelewu). Środki przekazane na portfel OLX w Serwisie będą ważne bezterminowo i będą mogły zostać wypłacone przez użytkownika w dowolnym momencie, po kontakcie z nami.

Zwrot środków nie obejmuje użytkowników, którzy otrzymali już wcześniej pełny zwrot od Grupy OLX sp. z o.o.

Szczegółowe informacje na temat przysługujących konkretnym użytkownikom korzyści zostaną skierowane do nich w ramach korespondencji indywidualnej. Osoby uprawnione do uzyskania zwrotu ceny przedmiotu lub wynagrodzenia za usługę serwisową zostaną o tym poinformowane drogą mailową. W przypadku otrzymania dwóch wiadomości, w razie chęci otrzymania zwrotu na rachunek bankowy każdy z formularzy należy wypełnić osobno.

Pełna treść decyzji znajduje się pod adresem uokik.gov.pl/gru…ik. Decyzja jest prawomocna.
Aktualizacje społecznościowe

20 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika BartoszAndrejczuk
  Przyszedł mail, formularz wypełniony, zobaczymy jaki będzie efekt... W moim przypadku otrzymałem telefon z wylanym ekranem, a sprzedawany był "sprawny technicznie 100%, stan bardzo dobry, brak oznak używania" i pomimo podesłania zdjęć w 10 minut od odebrania paczki - wniosek odrzucony. No cóż... czekam z nadzieją
  Awatar użytkownika gipek
  dawaj znać!
 2. Awatar użytkownika Piwo2złoteWbarzePO18
  nie czytaju ale mi by musieli teoretycznie oddać zy 1000złota a oferty PO znikały bo już minęło sporo czasu a to głównie pierdoły były a nie wartościowe rzeczy
 3. Awatar użytkownika gipek
  czyli jak kupiłem coś sprawnego a sprzęt przyszedł uszkodzony i odrzucili mi reklamację to teraz oddają pełną kasę?
  czekam na moje 2k
  Awatar użytkownika kwaany
  Autor
  Jak się upomnisz to tak
 4. Awatar użytkownika Slim_Shady
  Na początku 2022 roku zostałem oszukany na olx (podrobiony przedmiot), zgłosiłem sprawę na policję, przekazałem wszelkie skany i dokumenty, a OLX i tak odrzucił zgłoszenie. W dalszym ciągu nie otrzymałem maila od OLX dot. zwrotu środków w oparciu o decyzję Uokik. Czy ktoś jeszcze jest w podobnej sytuacji?
  Awatar użytkownika Patrykk1905
  Dostałeś może e-mail od OLX?
 5. Awatar użytkownika Jan.Kowalski338
  W październiku 2021 zostałem oszukany na przesyłce OLX, zgłosiłem, ale rozpatrzono negatywnie. Dalej nie odwoływałem się, bo to bybyła walka z wiatrakami.

  Czy coś uda się odzyskać? Żadnego maila nie dostałem...
  Awatar użytkownika Mac_433
  Już niestety nie, co więcej - będziesz musiał jezszcze doplacić olx. Odezwą się do Ciebie.
 6. Awatar użytkownika gipek
  ktoś kasę dostał?
  Awatar użytkownika BartoszAndrejczuk
  ja jeszcze nie, ale termin 30 dni nie minął, jeszcze 13 dni
 7. Awatar użytkownika gipek
  PANOWIE I PANIE!
  jak zapowiadali tak zrobili, właśnie przyszedł przelew na prawie 2k
Awatar użytkownika