Zmywarka kompatybilna z Ikea Metod

4
cze 17. 2020
Cześć, szukam aktualnie zmywarki kompatybilnej z kuchnią Ikea Metod. Zależy mi na ładowności 15 kompletów i górnej szufladzie na sztućce. Niestety jedyna zmywarka z Ikei z takimi parametrami (HYGIENISK) kosztuje 2800 zł (jest teraz rabat -10% więc 2545 zł). Może ktoś coś polecić? Słyszałem, że zmywarka musi mieć zawiasy ślizgowe i trzeba kupić specjalny adapter za 250 zł, więc najlepiej żeby zmywarka kosztowała poniżej 2000 zł, żeby się to spięło. Ikea daje 5 lat gwarancji więc też jest to jakiś argument za ich rozwiązaniem.
Aktualizacje społecznościowe
4 Komentarze
Jest chyba jakiś zestaw adaptacyjny za ok 100zl
No tak, ale pytanie do adaptacji czego? Każdej zmywarki czy takiej z zawiasami ślizgowymi? Jeden pracownik powiedział mi, że wystarczy zmywarka z zawiasami ślizgowymi i nie trzeba używać żadnego adaptera. Z kolei Ikea oficjalnie informuje o konieczności zakupu adaptera BEHJALPLIG.
Zestaw adaptacyjny za 250 zl, właśnie przeszedłem przez pieklo montowania. Wwzystko musisz miec rowniusienko spasowane (światło w otworze, którym montujesz zmywarkę max 60,8 cm). Plastik w tym tez lichy, poszedł mi na dzień dobry jeden zatrzask. ikea.com/pl/…37/
Z tym zawiasem dowolna zmywarka będzie pasować pod zabudowę Ieki, z tym że musisz zmywarkę dać na maksimum wysoko (nóżki wykręcone na maksa aż do granicy hybotania), aby nie było szpary pod blatem jak otworzysz zmywarkę (Ikeowskie szafki wyzsze niz standard). Moja zmywara ledwo wyciągnęła ze swych nóżek te 8.5 - 9.0 cm, żeby dojechac so blatu. Generalnie da się to we własnym zakresie ogarnąć, ale instrukcja gruba jak dzienniczek Jasia i człowiek klnie na czym świat stoi.
Edytowane przez: "4cmn" cze 23.
Prześlij Komentarz
Avatar
@
    Tekst