cze 17. 2020
Cześć, szukam aktualnie zmywarki kompatybilnej z kuchnią Ikea Metod. Zależy mi na ładowności 15 kompletów i górnej szufladzie na sztućce. Niestety jedyna zmywarka z Ikei z takimi parametrami (HYGIENISK) kosztuje 2800 zł (jest teraz rabat -10% więc 2545 zł). Może ktoś coś polecić? Słyszałem, że zmywarka musi mieć zawiasy ślizgowe i trzeba kupić specjalny adapter za 250 zł, więc najlepiej żeby zmywarka kosztowała poniżej 2000 zł, żeby się to spięło. Ikea daje 5 lat gwarancji więc też jest to jakiś argument za ich rozwiązaniem.
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie
Skomentuj

7 Komentarzy

sortowanie:
Avatar
 1. Avatar
  Pół godziny roboty i problem z głowy.
  Avatar
  Tylko płaskich frontów.
  Ja montowałem raz z nierdzewka a raz bodbyn.
  Rozwiązanie to samo
  Zmywarka max w dół
  Wysokość kuchni może zostać te ich (88,5) pod blatem lub trzeba podnieść do 90cm
  W zależności jakie zmywarka ma zawiasy może trzeba będzie podciąć cokól ale nie miałem tego problemu.
  Zmywarka otwiera się na 90*
  Info dla przyszłych pokoleń
  12125579-TOmC3.jpg12125579-Hornf.jpg12125579-6tH6h.jpg
 2. Avatar
  Jest chyba jakiś zestaw adaptacyjny za ok 100zl
 3. Avatar
  Autor
  No tak, ale pytanie do adaptacji czego? Każdej zmywarki czy takiej z zawiasami ślizgowymi? Jeden pracownik powiedział mi, że wystarczy zmywarka z zawiasami ślizgowymi i nie trzeba używać żadnego adaptera. Z kolei Ikea oficjalnie informuje o konieczności zakupu adaptera BEHJALPLIG.
 4. Avatar
  Zestaw adaptacyjny za 250 zl, właśnie przeszedłem przez pieklo montowania. Wwzystko musisz miec rowniusienko spasowane (światło w otworze, którym montujesz zmywarkę max 60,8 cm). Plastik w tym tez lichy, poszedł mi na dzień dobry jeden zatrzask. ikea.com/pl/…37/
 5. Avatar
  Z tym zawiasem dowolna zmywarka będzie pasować pod zabudowę Ieki, z tym że musisz zmywarkę dać na maksimum wysoko (nóżki wykręcone na maksa aż do granicy hybotania), aby nie było szpary pod blatem jak otworzysz zmywarkę (Ikeowskie szafki wyzsze niz standard). Moja zmywara ledwo wyciągnęła ze swych nóżek te 8.5 - 9.0 cm, żeby dojechac so blatu. Generalnie da się to we własnym zakresie ogarnąć, ale instrukcja gruba jak dzienniczek Jasia i człowiek klnie na czym świat stoi. (Edytowano)
Avatar