Opublikowano 19 godzin temu

Zestawy do nabijania klimy czy to coś warte?

Czy te zestawy w puszkach, do nabijania klimy w samochodzie są coś warte? Czy lepiej podjechać na serwis żeby to profesjonalnie zrobili? Jakie są teraz ceny (ostatnio mi 5 lat temu znajomy za 50zl nabijał, więc pewnie skasował tyle co za gaz)?
R-134a 500G to chyba typ gazu i jego max ilość?
Aktualizacje społecznościowe

Kategorie

10 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika mrowka
  Osobiście bym czegoś takiego unikał bo to na oko tylko nabija klimatyzację czynnikiem co nie jest najzdrowsze dla niej (trochę jakbyś co rok chciał tylko dolać oleju nowego do silnika a nie go wymienił) bo robiąc to na profesjonalnej maszynie cały pozostały czynnik jest zlewany, potem robi się próżnia aby usunąć całą wilgoć (minimum powinno to trwać 30minut jak nie oszukują w warsztacie) no a potem jest od nowa uzupełniany razem z olejem. Tutaj np możesz poczytać autokult.pl/nab…41a A cena chyba też trochę zależy od tego ile trzeba doładować czynnika nowego. (Edytowano)
 2. Awatar użytkownika el_marinar
  Jak brakuje 200g to można oblecieć za 120zł
  groupon.pl/dea…d35
 3. Awatar użytkownika NLC
  Nic nie są warte. Profesjonalna maszyna do obsługi klimatyzacji musi wytworzyć próżnie, taką puszeczką tego nie zrobisz. Poza tym to czynnika się nie uzupełnia, bo jeżeli musisz to masz nieszczelny układ. Czynnik się wymienia co kilka lat (bo olej, który jest w układzie się starzeje)
 4. Awatar użytkownika Maciej.Wojciechowski
  Mam peugeota 308 SW t9 i mi krzyknął 1000 zł za ogarnięcie klimy
  Awatar użytkownika NLC
  Co to znaczy ogarnięcie klimy? 1000zł za nabicie czy coś jest uszkodzone?
Awatar użytkownika