Zestaw komputerowy do projektowania 3d / dobór zasilacza

paź 26. 2023
Cześć, proszę o ocenę zestawu do projektowania w sketchupie i renderowania vray. Jakiej mocy zasilacz wziąc do takiego sprzętu?


736687_1.jpg

Aktualizacje społecznościowe

8 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Xorro
  Dobre 550W by wystarczyło.
  Weź 650W na Goldzie i będzie optymalnie.

  Tylko taka uwaga, jeśli chcesz renderować na GPU to wziałbym tańszy procesor, a mocniejszą karte. (Edytowano)
  Awatar użytkownika Gemris
  Autor
  Właśnie nie jestem pewien czy warto iść w stronę GPU przy sketchup + vray. Masz może jakieś doświadczenie z tym? Też rozważam czy ramy nie zwiększyć do 64gb
 2. Awatar użytkownika -WilQ-
  Mała uwaga co do samego zestawu szczególnie przy renderowaniu: nie ma opcji żebyś optymalnie (bez zbicia zegarów) schłodził nowego ryzena od modelu 7 7700x wzwyż z wykorzystaniem chłodzenia powietrznego. Musisz zainwestować w dobre chłodzenie wodne z radiatorem minimum 360mm. (Edytowano)
  Awatar użytkownika Mitto
  Zgodnie z: Intel core 14th gen vs amd ryzen 7000 in V-Ray, jeśli miałoby się zmienić procek na 7700x, to już lepiej pójść w i7-14700k, który jest 44% szybszy od 7700x.

  Najlepiej tak jak kolega radzi, czyli dobrać chłodzenie wodne do obecnego systemu. (Edytowano)
 3. Awatar użytkownika Vidate
  64gb szybkich ram by było optymalnie. Pewnie za jakiś czas wyjdą jakieś szybsze, bo obecnie to szału nie ma. Rozumiem że nie celujesz w karty typu quadro czy inna do obliczeń graficznych czy zależy ci na vramie? Piszę ze swojego doświadczenia bo hobbystycznie projektuje w fusion360 a dodatkowo używam do fotogrametrii meshrooma.
Awatar użytkownika