Opublikowano 4 godziny temu

YouTube premium w innym kraju i problem ze sklepem play

Cześć

Za radami z różnych okazji postanowiłem skorzystać z możliwości tańszego zakupu YouTube premium na inny kraj. Niestety po tej operacji nie mogę zainstalować sky showtime. Dostaje informacje że ta aplikacja nie jest dostępna w moim kraju. Oto kroki które wykonałem.
1. Założyłem konto google słup
2. Zrobiłem z niego admina grupy rodzinnej
3. Podpiąłem swoje właściwe konto do grupy rodzinnej
4. Odpaliłem VPN na Bangladesz
5. Na koncie słup uruchomiłem YouTube premium podając kartę revolut z jakimś ichniejszym adresem
6. Operacja się powiodła i YouTube premium mam też na swoim koncie właściwym

Niestety wychodzi na to że google niepoprawnie rozpoznaje kraj mojego konta właściwego i na przykładzie sky showtime nie pozwala na instalowanie niektórych aplikacji.
Jedyny trop jaki mam że coś jest nie tak to klikając w Sklep Play na ikonkę profilu w górnym prawym rogu, dalej "Płatności i subskrypcje" potem "Budżet i historia" widzę jak na załączonym screenie że moją walutą jest BDT.

Oczywiście w takiej walucie rozliczane jest YouTube premium na koncie słup. Ale dlaczego konto w rodzinie też zostało zmienione?
830202-shctP.jpg
Czy idzie jakoś to naprawić? Czy to po prostu znana wada powyższego rozwiązania?
Aktualizacje społecznościowe

1 Komentarz

Awatar użytkownika
  1. Awatar użytkownika Tongo_P.
    Ja sobie radzę tak że tworzę dodatkowe konto google poza grupą rodzinną w regionie PL. Dodaję to konto do sklepu play. Jak nie mogę wyszukać jakiejś aplikacji to przełączam się na konto PL, instaluję aplikację i wracam do konta w obcym regionie (w moim przypadku turcja). Ale jak jest lepszy sposób to chętnie poznam.