Opublikowano 3 maja 2024

Wymiana i przelew dużej kwoty zagranice UE w euro, gdzie najtaniej?

Potrzebuje wymienić ponad 700tys zl na euro a potem przelać te pieniądze na swoje konto w Hiszpanii (zakup nieruchomości). Analizował ktoś temat gdzie zrobi się to najtaniej? Może już ktoś przechodził podobny proces i podzieli się patentami? Z tego co widzę narazie mam 2 opcje:

1. Wymiana zł->eur w kantorze Alior potem przelanie pieniędzy z konta walutowego w Aliorze na konto w UE (z tego co widzę SEPA jest za darmo, ale czy na wyższe kwoty też?) minus że kurs chyba jest gorszy niż Revolut, ale chyba nie ma dodatkowych opłat (czy się mylę i pojawią się gdzieś prowizje jakieś?)

2. Revolut subskrypcja najwyższego planu wpłata tych pieniędzy i wymiana na EUR a potem przelew z Revoluta na konto w Hiszpanii (z tego co widzę najdroższy plan nie ma limitów co do wymiany walut i co do przelewów zagranicznych, do tego są tam darmowe) karty nie potrzebuje, a po tym zabiegu znowu mogę przejść na Standardowy plan żeby w kolejnym miesiącu nie płacić subskrypcji. Czy dobrze myślę tak się da?

Znacie jeszcze jakieś inne dobre sposoby?
Aktualizacje społecznościowe

14 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika adamw2
  Najprościej to zapytać się w Aliorze. Potarguj się też, przy takiej kwocie mogą dać Ci lepszy kurs, ale musisz przebić się przez infolinię do kogoś ważniejszego.
  Zapytaj też w Cinkciarzu.
 2. Awatar użytkownika BetPay
  Mam podobny problem, bank oferuje mocno kiepski kurs. Takich kwot nie ryzykowałbym przez Revolut, bo słyszałem opinie że lubią przyblokować konto.
  Skłaniam się ku Cinkciarzowi.
 3. Awatar użytkownika Maciej.Wojciechowski
  W revolut był myk że jak w miarę szybko zrezygnowałeś z wyższego planu to zwracali cała kwotę. Robiłem tak przy wymianie kasy na złotówki
  Nie wiem czy nadal działa, wymianę walut robiłem jakieś 3 lata temu
  Awatar użytkownika Mulder
  Autor
  No widziałem że faktycznie jest taka opcja, ale obawiam się że jak zrezygnuje i zwrócą mi opłatę za subskrypcję planu to wszystkie transakcje które były wykonane w tym czasie potraktują jak zrobione w planie standard i nalicza wstecznie opłaty. Pamiętasz może czy tak było u Ciebie? Zresztą liczę się z tym że coś trzeba będzie zapłacić, chce żeby możliwie zrobić to jedynie najtaniej;)
 4. Awatar użytkownika Voltix
  Juz premium nie ma limitu na wymiane waluty w revolut, wiec nie potrzebujesz najwyzszego planu.
 5. Awatar użytkownika eter
  Z tym sepa w Aliorze to pewien nie jestem przy walutowym. U mnie przynajmniej przy sepa (czyli wewnątrzwspólnotowego) to przy przelewie od obcego w walucie (innej niż pln) i na pl numer konta była prowizja pobrana (jest/była opcja wyboru przy przelewie z pln konta na zagraniczne kto pokrywa koszty - czy ten kto przelewa czy odbiorca czy po połowie).
  Awatar użytkownika Mulder
  Autor
  No właśnie muszę tam zadzwonić i się dopytać bo nie jest to takie proste widzę, niby w reklamie ze sepa za darmo, ale w cenniku pojawią się jakiś Licznik!? I możliwość dzielenia opłat, nie jest to jasne. Ja potrzebuje przelać z konta walutowego w € na konto w € tyle że w hiszpanii.
 6. Awatar użytkownika VspX9p5h
  Możesz jeszcze sprawdzić na wise jak wyjdzie.
 7. Awatar użytkownika Bozygniew
  sprawdz tez walutomat. Ja tam zawsze ojro wymieniam od kilku lat - maja tez bodajze mniejsza prowizje przy pierwszej transakcji, a takze powyzej jakichs kwot
Awatar użytkownika