Niestety, ta dyskusja już wygasła
Opublikowano 20 marca 2024

Wycofanie planu 30GB za 30 zł, roczna subskrypcja i 5G w planie za 15zl w Orange Flex..

Kolejne zmiany po wprowadzeniu prawdziwego 5G..

W Orange Flex czas na nowe i zdecydowaliśmy się nieco przebudować ofertę. Zmniejszamy liczbę Planów z 4 do 3. Zniknie Plan 30 GB, a w to miejsce pojawi się nowość – subskrypcja roczna, dzięki której zyskacie 12 miesięcy usługi w cenie 10. Będzie też więcej 5G. Roczna subskrypcja to opcja znana np. użytkownikom platform Disney+, Microsoft 365 czy Deezer. Na polskim rynku telekomunikacyjnym Orange Flex jest pierwszym operatorem, który proponuje takie rozwiązanie. Witamy subskrypcję roczną Dla tych z Was, którzy lubią na stałe korzystać z jednego wybranego Planu, wprowadzamy nowość – ofertę subskrypcji rocznej. Na razie włączymy ją w Planie 45 GB, żeby sprawdzić, jak spodoba Wam się taka opcja. Możecie ją kupować już od 22 kwietnia. Jak skorzystać? Wybieracie Plan 45 GB na najbliższy rok, płacicie jednorazowo 350 zł i zyskujecie 12 miesięcy usługi w cenie 10. Efektywnie miesiąc korzystania z Flexa kosztuje Was 29,17 zł, czyli jeszcze mniej niż we właśnie wycofywanym Planie 30 GB, a za to z większą paczką gigabajtów. Żegnamy Plan 30 GB Od 22 kwietnia nie kupicie już Planu 30 GB za 30 zł.

W ofercie Orange Flex pozostaną 3 Plany:

45 GB za 35 zł,
80 GB za 50 zł,
150 GB za 80 zł.

Co z użytkownikami, którzy obecnie korzystają z Planu 30 GB lub aktywują go w najbliższym miesiącu? Takie osoby otrzymają od nas maile z propozycją przejścia na Plan 45 GB, w którym za 5 zł więcej zyskają aż 15 GB. Żeby nikt nie czuł się zaskoczony, poprosimy wszystkich użytkowników o wyrażenie na to zgody – wtedy zmiana odbędzie się automatycznie w dniu odnowienia Planu klienta następującym po 22 kwietnia. Użytkownicy, którzy zgodzą się na zmianę Planu 30 GB na 45 GB, w pierwszym miesiącu zapłacą 30 zł tak jak dotychczas, a dodatkowe 15 GB dostaną w prezencie. Dopiero od kolejnego miesiąca pobierzemy nową opłatę 35 zł. W razie niewyrażenia zgody na proponowaną zmianę Plan 30 GB zostanie zawieszony, natomiast co istotne – użytkownik nie traci swojego numeru. Przez kolejne 6 miesięcy będzie można wybrać dowolny Plan z oferty i ponownie aktywować Orange Flex.

Teraz 5G dla dodatkowych numerów Przy okazji wiosennych zmian ulepszamy ofertę Orange Flex w innym punkcie. Od teraz Plan 0 GB za 15 zł, który można kupić dla dodatkowych numerów w ramach Strefy kart SIM, tak jak wszystkie pozostałe Plany Flex, będzie działał z 5G. Jak skorzystać z internetu w tym Planie? Wystarczy, że inny użytkownik prześle na taki numer kilka GB w ramach naszej usługi Transfer GB.

Źródło: blog Orange Polska biuroprasowe.orange.pl
Aktualizacje społecznościowe

50 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika MarcinOdPioruna
  Czyli Orange zmierza z Flex do Fix.

  Z innej beczki - jeśli komuś na wakacjach skończy się pakiet GB w roamingu to opłaca się zmienić plan na wyższy na jeden miesiąc i dostać od razu nowy pakiet GB w ramach abonamentu niż dopłacać 20 zł za śmieszne 3 GB w ramach pakietu dodatkowo. Po wakacjach wracamy do niższego planu i w ten sposób w zeszłym roku za pakiet 8 czy 10GB (tyle ile dają w planie za 50 zł) zapłaciłem 15 zł. (Edytowano)
 2. Awatar użytkownika mkln
  Dla mnie bez różnicy, ale nie podoba mi się ta polityka i poświęcę pewnie kilka godzin na sprawdzenie najlepszego następcy pazernej sieci, żeby tylko zauważyli, że trochę ludzi odeszło :P
  Awatar użytkownika Usunięty839817
  Przed chwilą zrezygnowałem z Orange Flex i przeniosłem kilka numerów do Heyah. Też jest w formie subskrypcji. 20 zł miesięcznie, bez limitu i 20 GB.
 3. Awatar użytkownika Maly_Lou
  Czyli taka forma "lojalki". Na rok uwiązany w jednej sieci w jednym pakiecie. Na dodatek płatność całości z góry. Elastyczność i drugi esim z numerem to były cechy flexa, teraz z jednego elementu testowo rezygnują.
  Większość woli częściej i mniej, niż dużo jednorazowo. Tym bardziej że i tak finalnie to 30zł/mc, gdzie to nie jest jakoś super tanio.
  Awatar użytkownika caramel
  No śmieszne, że w ogóle wcisnęli ten ABONAMENT roczny do FLEXa za 29 zł. Kurde już podwyżka z 25 na 30 zł była dość spora, gdzie przyzwyczajony wcześniej byłem do orange pakietów rodzinnych, gdzie zbierało się 5-7 osób i płaciło się 12-15 zł za numer i ok 10-15gb.
  Teraz płacić 35 zł (3x więcej) za numer to już trochę za dużo, zwłaszcza, ze nigdy nie dobiłem nawet do 10gb zużycia. Kurde, to jest tylko numer do dzwonienia i trochę korzystania z internetu, który i tak zasięg w niektórych, potrzebnych mi miejscach jest zerowy.
  Czy są jakieś alternatywy nawet z mniejszą ilością GB? Może są gdzieś takie rodzinne pakiety, ukryte, niedostępne na stronie, tak jak te pakiety rodzinne?
 4. Awatar użytkownika meschx
  No cóż, najwyraźniej Orange chce utrzymać tendencję spadkową w liczbie przenoszonych numerów…
  Awatar użytkownika JerzyLipa
  Ja za 5 minut przeniosłem się do Vikings mobile w tej chwili
 5. Awatar użytkownika Usunięty839817
  W takim razie żegnam się z Flexem, tak samo członkowie mojej rodziny. Podniesienie ceny z 25 na 35 to gruba przesada. Dodatkowe gigabajty i 5G nie są mi potrzebne, wolę mniej płacić.
 6. Awatar użytkownika KubaSzewa
  Heh, też esim w applewatchu mnie tylko trzyma... dają dodatkowej gb jak nie jestem 5 w stanie wykorzystać "cfaniaki" z nich pierwszej wody...
 7. Awatar użytkownika gen_oszczędzania
  Macie jakąś alternatywę? Z internetem min. 20 GB i cena do 30 zł?
  Awatar użytkownika meschx
  Heyah01? 20Gb za 20 zł, ew 40 za 30
 8. Awatar użytkownika frikuu
  No nic, trzeba uciekać do nju mobile. Może jak ktoś bardzo potrzebuje kilku kart esim to flex jest spoko, dla wszystkich pozotałych nju będzie lepszą ofertą..
 9. Awatar użytkownika mastertom
  No tak poszedłem dokładnie miesiąc temu z nju do flex, to podwyżka w flex a w nju esim wszedł i z 90gb 180gb za staż ponad 2 lata to się nazywa zbieg okoliczności
  Generalnie fkex w ten sposób chce sobie odbić koszty wprowadzenia 5g do planu za 15 zł IMO dka osób, które mają powyżej 2 nr w flex ma to sens nawet dopłacać te 5 zł do planu gdzie było 30gb bo każdy nr ma 5g, a GB można przekazać, jednak te 45gb słabo wypada na tle nju mobile, gdzie "z buta" mamy 60gb dla 1 numeru. Społeczność fkex poruszona, dziś po 20tej oczekiwanie na czacie min 1-2h

  Reasumując od 22.04 będą 3 plany
  45 GB za 35 zł,
  80 GB za 50 zł,
  150 GB za 80 zł.
  A jako 4 opcja kosztowa to subskrypcja roczna dla planu 45 GB gdzie nie będzie kosztu 35 zł na miesiąc tylko 29,17 zł i to od razu płacimy 350 zł na rok
  Plus te dodatkowe plany po 15 zł bez GB plus 5g
  Tak to będzie wyglądać (Edytowano)
  Awatar użytkownika Al_Moheida
  Autor
  Za chwile bd podwyzki w nju. Kazdy operaror odbije sobie koszty zwiazane z nowym 5G.
 10. Awatar użytkownika theptak
  Czy kto się orientuje czy w Nju też można mieć dwa esimy na jednym numerze, np. do tel i apple watch?

  [EDIT] Już znalazłem, nie ma mutli sima ;/ (Edytowano)
  Awatar użytkownika blondasek1993
  No niestety. Też jest we Flexie tylko z tego powodu.
 11. Awatar użytkownika szczyglik
  A zna ktoś może jakąś sieć, gdzie mógłbym przerzucić 5 numerów, ale z każdym 2x esim (w najgorszym wypadku może być 1x SIM 1esim)?
Awatar użytkownika