Opublikowano dzień temu

Windows z legalnego źródła? co przez to rozumieć

Witam, dzisiaj byłem w ME zamówić laptopa. Pan mnie zapytał czy mam windows z legalnego żrodła bo inaczej oni jakiejkolwiek gwarancji nie uznają. Jest to prawda czy chciał ode mnie wyciągnać dodatkowe kilka stówek? Co rozumieć przez zakup z legalnego źródła? Microsoft lub strony typu właśnie ME euro morele x-kom gdzie licencje latają po te ok 600zł?
Aktualizacje społecznościowe

17 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika tayjkt
  Jestem zaskoczony, że takie teksty jeszcze potrafi powiedzieć sprzedawca w sklepie.
  A teraz wyjaśniając i podsumowując wypowiedzi które tutaj się pojawiają.
  Producent sprzętu nie obejmuje gwarancją samego systemu operacyjnego, więc to co większość pisała nie musisz mieć systemu operacyjnego przy oddawaniu na gwarancję komputera, możesz również zainstalować sobie piracką wersję systemu operacyjnego czy jakieś modyfikowane wersje systemu windows.
  podoba mi się odpowiedź i można śmiało używać w takich przypadkach "nie interesuj się bo kociej mordy dostaniesz"

  Co do samej legalności Windowsa, oczywiście polityka Microsoftu mówi, że system legalny to kupiony z oficjalnego sklepu dystrybutora.
  Oczywiście Unia Europejska wzięła się za takie bzdurne zapisy i każdy kto zakupi sobie oprogramowanie może je później odsprzedać.
  Tak więc potwierdzeniem legalności systemu operacyjnego jest dokument zakupu czyli paragon lub faktura. Oczywiście można sobie kupić system operacyjny w x-komie, ale nic nie stoi na drodze by kupić klucz w sklepie typu scdkey, a nawet odkupić możesz od kolegi system operacyjny jak podpiszecie umowę kupna-sprzedaży.
  Awatar użytkownika Bomb1tSKY_1337
  Autor
  Bardzo Ci dziękuję za odpowiedź.
 2. Awatar użytkownika Xorro
  Nie, masz Linuxa a tamten pan nie powinien się tak interesować bo kociej mordy dostanie.
  Awatar użytkownika Bomb1tSKY_1337
  Autor
  dostane gdzieś taniej windows'a? a jak to z tą gwarancją? prawda czy wałek?
 3. Awatar użytkownika mrowka
  Oryginalny z pewnego źródła znaczy np x-kom itp sklepy no ale tam najtaniej to tak wyjdzie z 530zł ok za win 11 home oem box np proline.pl/mic…424
  Ale nie mają prawa nie uznać gwarancji jeżeli jest z innego źródła windows no ale najlepiej mieć niby oryginalny
  Awatar użytkownika Bomb1tSKY_1337
  Autor
  jest na yt taki koleś techmaniachd on reklamuje że jest to oryginalny system na jakieś stronie nie pamietam nazwy wychodzi za niego 16 USD. scam czy nie? 16 usd to korzysytna cena ale 60zł a 600 to jest kolosalna różnica więc wole sie dowiedzieć
 4. Awatar użytkownika ciolek66
  co oni opowiadaja w tych sklepach ludziom ktorzy sie nie znaja jezu kochany boshe
  Awatar użytkownika erutere
  Wszędzie w sprzedaży trzeba zrobić cel aby zarobić czy to fizycznie czy na odległość dlatego trzeba kombinować. Im większy ciemniak tym lepiej, na odległość masz ułatwione zadanie bo wybierasz sobie ofiary po peselu xD (Edytowano)
 5. Awatar użytkownika LucaS_82
  Gwarancja jest na sprzęt. Oprogramowanie nie ma nic do tego. Albo sprzedawca na bezczelnego chciał coś ugrać albo źle zrozumiałeś. (Edytowano)
  Awatar użytkownika Bomb1tSKY_1337
  Autor
  napisałem dokładnie tak jak powiedział a dokładnie " czy jakieś akcesoria? system?" odpowiedziałem że system mam a on na to " legalny? bo jeśli nie z legalnego źródła to gwarancji nie uznajemy"
 6. Awatar użytkownika elimssmile
  Nie masz windowsa tylko Linuxa.
 7. Awatar użytkownika eter
  Generalnie jak jesteś "private user" a nie firma to MS miało wywalone czy kupiłeś system w wersji "na dvd/cd/pendrive" z partnerskiego sklepu czy z jakiejś 'alegrowej aukcji' tzw. OEM/ze sprzętu "do likwidacji" - obecnie zresztą sam MS udostępnia Win obrazy ISO do pobrania ze strony microsoft.com/pl-…s11 (nie musisz szukać po torentach instalki z "nie wiadomo czym w środku") - pozostaje kwestia aktywacji samej czyli kodu do wpisania.
Awatar użytkownika