Wentylatory karty graficznej

lis 10. 2023
Cześć mam kartę graficzną RX6600. Czy da się jakoś podbić temperaturę przy której załączają się wentylatory? Obecnie Karta rozkręca wentylatory na 1400obr/min po przekroczeniu 50stopni .
743936_1.jpgTak to wygląda w apce amd. Nie da się ustawić obrotów niższych niż 35%(1400obr/min) oraz nie da się przestawić trybu zero obr. Próbowałem ustawić nową krzywą wentylatorów w Msi Afterburner, ale po zapisaniu ustawień i tak wentylatory pracują tak jak pracowały.
Aktualizacje społecznościowe

17 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Krodzango
  Ja używał Fan Control LINK (Edytowano)
  Awatar użytkownika monx14_
  Autor
  Dzięki za odp, w tym fan control coś mi nie działa to sterowanie obrotami. Wentylatorami obudowy mogę normalnie sterować, ale nie mogę sterować obrotami karty, chociaż wyświetla prędkość obrotową poprawnie
  edit. Zainstalowałem jakiś plugin i można już sterować obrotami, ale nadal karta włącza wentylatory przy 50 stopniach (Edytowano)
 2. Awatar użytkownika Maniaczyn
  Ja mam tak ustawione i wszystko działa na 7900xtx red devilu, fota w spoczynku na przeglądarce15912682-R2Toh.jpgNa teście wytrzymałości tym amdkowym hotspot do 95 dochodzi i zmiana obr wentyli mało co zmienia przy grach w 2k potrafi hotspot do 107 jebnąć xD i serio wiatraki nic nie wnoszą.15912682-EkEHN.jpg Do czego zmierzam, pamiętaj żeby po zmianie ustawień u góry w prawym rogu w aplikacji amd zatwierdzić zmiany oraz zapisać sobie profil który stworzyłeś bo nie wiem czy on przy restarcie nie odpala ustawień domyślnych ;d, więc zapisz i ewentualnie wczytuj profil
  Awatar użytkownika monx14_
  Autor
  15912874-9cP3L.jpgZmiany zatwierdzałem, ale i tak nic się nie zmienia. Po przekroczeniu 50stopni wentylatory chodzą na 1400obr zupełnie niepotrzebnie. Widzę, że u ciebie można też ustawić prędkość na mniej niż 35%, u mnie jest blokada i niżej niż 35% nie mogę ustawić.
 3. Awatar użytkownika DMX
  Jakiego producenta jest ta karta? Dlaczego Ci to przeszkadza? (Edytowano)
  Awatar użytkownika monx14_
  Autor
  Powercolor Fighter. Przeszkadza mi bo wentylatory w obudowie mam tak ustawione, że prawie ich nie słychać, a podczas grania co chwilę wentylatory na karcie się włączają i wylączają. Te wentylatory na karcie są bardzo głośne, a najbardziej mnie denerwuje to, że po osiagnieciu 50 stopni od razu rozkręca je na 1400obr/min.
 4. Awatar użytkownika DMX
  W wielu modelach jest coś takiego, mam kartę od nVidii i ten sam problem. Ja podczas grania ustawiam wentylatory na sztywno, zakładam słuchawki i jest dobrze. Gorzej jak wentylatory załączają się w czasie przeglądania internetu. Zwykłym programem tego chyba nie zmienisz. Kiedyś można to było obejść modyfikacją i podmianą biosu na karcie, ale nie wiem czy to ciągle aktualne.
  Awatar użytkownika monx14_
  Autor
  No to lipa. Najbardziej mnie dziwi to, że nawet na pudełku tej karty jest napisane że tryb zero obr jest do 60 stopni, a u mnie wentylatory chodzą już po przekroczeniu 50
Awatar użytkownika