Uważajcie na zwroty do amazon

paź 10. 2023
Jeśli musicie coś zwrócić, to pakujcie to PANCERNIE , żeby żadnemu złodziejaszkowi się nie chciało dobierać do zawartości - niestety ja padłem ofiarą takiej osoby

W razie braku zwrotu kasy w ciągu 2-3 dni (dostajecie info z inpostu na email o dostarczeniu paczki), piszcie do amazon OD RAZU, bo później nie będziecie mieli szansy na reklamację w inpoście (jest tylko 7 dni na reklamację).

Dlaczego taki problem ? Czytaj poniżej
Odesłałem paczkomatem zgodnie z procedurą zwrotu kupioną na amazonie myszkę, w tej samej kopercie w której przyszła (tylko 1 produkt w przesyłce), zaklejoną taśmową pakową.

Po 2 tygodniach braku kasy lub kontaktu ze strony amazonu zapytałem o co chodzi.
Dowiedziałem, że w przesyłce nie było oczekiwanego produktu (myszki) i mam ją im wysłać jeśli chcę zwrot pieniędzy (no tak, bo mogę wysłać ponownie przedmiot, którego już nie mam, jak jakiegoś emaila ... ).
Usłyszałem też, że w sprawie zwrotów nikt się nie kontaktuje z klientem, nawet jeśli w paczce czegoś brakuje.

Dlaczego tyle czekałem z kontaktem ?
Bo byłem naiwny i przeczytałem w regulaminie, że zwrot może trwać nawet 30 dni.
Gdy złożyłem reklamację w Inpost po około 14 dniach , to usłyszałem, że miałem 7 dni na reklamację ponieważ amazon nie zgłosił problemu z paczką (nie zdziwiło tam nikogo, że koperta jest odesłana pusta - cytując pracownika amazon: "mógł się pan rozmyślić i zrezygnować z odesłania myszki" ... no tak, więc lepiej wysłać pustą kopertę).
Aktualizacje społecznościowe

15 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika user1310
  Niestety kradzieze w magazynach Amazonu nie sa nowoscia. Najgorzej jest chyba w USA, gdzie znikaja dzikie ilosci paczek za grube miliony dolarow. Do tego strasznie u nich kradna dostawcy, ktorzy zaznaczaja ze niby paczke dostarczyli do ciebie, a tak naprawde ja ukradli. Jak nie masz jakichs kamer przed domem itp. to pozniej ciezko cos udowodnic. Wiec niestety jest jak piszesz, trzeba pancernie pakowac, ale rozwiazuje tylko problem proby wyciagniecia produktu. Na wszystkie inne przekrety niestety nie dziala.
 2. Awatar użytkownika yenfnbqee
  Bzdurne wg mnie jest tłumaczenie supportu, że 'mogłeś się rozmyślić'. Wg mnie raczej wskazuje to na kradzież w magazynie amazona. Logiczne, że nikt nie odsyła pustej koperty. Bo i po co?

  Solidne pakowanie nie uchroni Cię przed niczym. Jak ktoś będzie chciał ukraść zawartość, to i tak ukradnie. Niezależnie od tego, czy w drodze, czy w którymkolwiek z magazynów: przewoźnika, czy adresata.

  Ale zgadzam się, że amazon w gów***y sposób pakuje swoje przesyłki: jak pisałem powyżej - zamówiona płyta przyszła dwukrotnie uszkodzona w transporcie, a ostatnio odebrałem książkę w zupełnie rozklejonej kopercie. Co więcej, nawet jeśli nie oszczędzają na wypełniaczach, to i tak są po prostu luzem wrzucone do kartonu, więc nie chronią przed niczym. Nauczyłem się już i teraz po każdej takiej przygodzie zgłaszam to do supportu, że paczka nie była odpowiednio zabezpieczona, nawet jeśli i tak zostawiam towar sobie. Niech wiedzą, że klienci się na to skarżą.
  Awatar użytkownika hykker
  Hmm. Chyba macie pecha. Nigdy nie narzekałem na wysyłkę z Amazon. Zawsze super zapakowana.
 3. Awatar użytkownika Xorro
  Masz rację że jesteś naiwny, ponieważ nie czytasz ustaw.

  A tam jasno jest że brak odpowiedzi na reklamację w terminie 14 dni od otrzymania żądania konsumenta skutkuje uznaniem tego żądania w zakresie i treści wskazanym w reklamacji.
  Awatar użytkownika harylog
  Autor
  Albo ja coś źle opisałem, albo ty źle zrozumiałeś i trochę wstawiasz zapis z ustawy nie adekwatnie do sytuacji.

  Zwróć uwagę na to co sam piszesz: "brak odpowiedzi na reklamację w terminie 14 dni"

  Odpowiedź na złożoną reklamację otrzymałem praktycznie w ciągu 24h - ale została odrzucona, bo złożyłem reklamację później niż do 7 dnia od dostarczenia przesyłki (po ok 14 dniach). To nie jest to samo co 14 dni na złożenie rekamacji.
 4. Awatar użytkownika dankowski
  Walcz z Amazonem, bo to był ich obowiązek, jako odbiorcy, zgłoszenia reklamacji.

  § 12 pkt. 7 regulaminu Inpost
  Roszczenia z tytułu niewidocznych przy odbiorze ubytków lub uszkodzeń Przesyłki mogą być zgłoszone przez Odbiorcę nie później niż w terminie 7 dni od daty odebrania Przesyłki. [...]
 5. Awatar użytkownika Kiron
  Amazon PL?
  Awatar użytkownika harylog
  Autor
  Tak, PL
 6. Awatar użytkownika hykker
  Trochę dziwne co napisałes bo Amazon PL nie wymaga wysyłki reklamowanego towaru. Piszesz co i jak. Do formularza wrzucasz zdjęcie lub co tam i wysyłasz na kontakt z amazon Polska.
  Odsyłają pieniadze na konto/karte podpieta do konta w Amazon a towar zostawiają tobie. W tym przypadku nie masz towaru.
  A pisze to bo Amazona mam od wielu lat. Zakupy tam robie regularnie. Reklamacji tez juz kilka złożyłem. Nigdy nie kazali mi odsyłac zareklamowanego produktu, niezaleznie czy reklamacja dotyczyła Amazon DE, Amazon PL. Zawsze pieniadze wysyłane były na konto/karte podpietą do konta. A z wadliwym produktem zostawałem w reku. I szedł on do smieci. (Edytowano)
  Awatar użytkownika yenfnbqee
  Ciekawe, bo ja kilka razy reklamowałem produkt na polskim amazonie (raz zwrot, dwa razy wymiana, bo przyszło uszkodzone w transporcie) i za każdym razem kazali odesłać produkt. Nawet jeśli wartość tego do zwrotu wynosiła tylko kilkanaście PLN. Co więcej, z wysyłką produktu na wymianę czekali, aż nadam w paczkomacie przesyłkę zwrotną. I dopiero wtedy zwolnili powtórną wysyłkę produktu. Zarówno za pierwszym, jak i za drugim razem. Tak, mam prime :P
 7. Awatar użytkownika lwik
  Mi nie mogli przez miesiąc znaleźć zwróconego procesora za 1.5k. Kradną na potęgę, a BOK rżnie głupa i tyle.
Awatar użytkownika