Opublikowano 19 kwietnia 2023

Ubezpieczenie OC do auta od firmy Wefox

Cześć Pepperki!

mam pytanie dotyczące ubezpieczenia OC na auto które swoje lata ma i chciałbym je ubezpieczyć w firmie Wefox.

Czy ktoś zabezpiecza auto u tego ubezpieczyciela? W porównywarce mubi wyskoczyło mi najtaniej ze wszystkich dostępnych firm. OC mam obecnie w PZU i dostałem ofertę od nich na 712 zl płaconego z góry na cały rok z nnw i z jakimś assistancem. Z porównywarki mubi wyskoczyło mi za 456 zl płatne jednorazowo z nnw i assistance od firmy Wefox. Mam jeszcze kod na 150 zl i końcowo wyszłoby 306 zl na rok, więc cena luks.

Oczywiście pytałem agenta z mubi czy to nie firma krzak i czy jest się czego obawiać, to odpowiedział, że firma jest zarejestrowana w knf i ubezpiecza auta we Włoszech i Niemczech i nie mam się czego bać.

Co o niej sądzicie? Wiem, że oc się kupuje nie dla siebie a dla poszkodowanego.
Aktualizacje społecznościowe

19 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika mlodyapollo
  Ja ostatnio właśnie skorzystałem z tego ubezpieczenia. Skoro spełnia ono wszystkie wymogi i jest dopuszczone w Polsce to nie widzę powodów dla którego miałbym płacić więcej u innych. Zwłaszcza, że u innych nie dość że drożej, to jeszcze najtańśze assistance mają holowanie tylko do najbliższego warsztatu a tutaj chyba do 100km. Więc ja nic więcej nie potrzebuję, a wyszło mnie ze zniżką 150 zł chyba mniej niż 300.
 2. Awatar użytkownika Qnik92
  W przypadku OC to Ciebie nie powinno interesować skąd jest ubezpieczyciel, co innego, gdybyś chciał kupić AC
  Awatar użytkownika 1q2w3e4r5t6y7u8i9o0
  Zgadzam się, ale w przypadku OC z NW to chyba ma znaczenie ?
 3. Awatar użytkownika shymeq7
  Nie ma co się bać skoro są legalnie zarejestrowani w Polsce. Sam kupowałem ich OC dla rodziców
 4. Awatar użytkownika tomeek1
  Ja mimo wszystko bym uważał. Jeżeli będzie lipa z wypłatą to poszkodowany ma prawną możliwość pozwania Ciebie, a Ty będziesz musiał użerać się z wypłatą "zwrotu". Nikt normalnie nie korzysta z takiej ścieżki, ale w przypadku dużej szkody i problemu z wypłatą jestem w stanie sobie to wyobrazić.

  OC można kupować gdzie najtaniej, ale ograniczyłbym się do firm zarejestrowanych w Polsce, a nie działających przez oddział (co potem znacznie utrudnia sprawę) - czyli brałbym cokolwiek oprócz Euroins, Accreddited, Wefox i Trasti. Szczególnie unikałbym 2 pierwszych z tych firm, bo w internecie krążą różne śmieszne historie, które nie są naturalne nawet jak na niezadowolonych klientów żalących się w internecie z powodu zaniżonej wypłaty.

  Ciekawostka co do Accreddited - w porównywarkach często wychodzi bardzo tanio. Faktycznie jest tanio. Ale część klientów skarży się na naciąganie na składkę w przypadku przedłużania - jeżeli ktoś się zagapi z wypowiedzeniem to będzie spory koszt. Widziałem komentarze o zmianie składki, na tym samym samochodzie bez żadnych szkód, w stylu 1 rok: 600 zł, 2 rok: 10k zł (Edytowano)
 5. Awatar użytkownika ewa.lasman
  Nie polecam Wefox, tragedia nawet przy OC
  Awatar użytkownika SmierdzacyJanusz
  Autor
  A co się dokładnie stało, że taka opinia?
 6. Awatar użytkownika kierusek_
  Jak chcecie potem latać po sądach bo wefox nie wypłaca odszkodowań to polecam
  Awatar użytkownika Usunięty232649
  Jak kupujesz oc to masz gdzieś co robi Twój ubezpieczyciel. Nigdy do sądu nie trafisz z tego powodu
 7. Awatar użytkownika Kamil_Czapiewskiuza
  Nie polecam WEFOX beznadziejna ubezpieczalnia . Wykupiłem u nich ubezpieczenie 9 czerwca i myślałem że wszystko jest dobrze , myliłem się dostałem pismo jakoś 12 Grudnia ( kara za nieubezpieczenie auta ). Kontrola z 3 Lipca do zapłaty prawie 7 tys . Prawdopodobnie nie wysłali raportu na który mają do 3 dni od wystawienia ubezpieczenia . Problemy i nerwy . Nie polecam
  Awatar użytkownika Leszek_Te
  Moje OC było widoczne na UFG 5 od razu po zakupie.
 8. Awatar użytkownika eter
  Imo jeżeli _TYLKO_ oc to bez znaczenia skąd - firma musi być zarejestrowana u nas (spełniać warunki prowadzenia działalności w zakresie ubezpieczenia OC auta) [i wątpię aby takie Mubi dało się na jakiś "scam" zrobić]. Zerknąłeś rozumiem na jakieś inne porównywarki w tylu rankomat?
Awatar użytkownika