maj 15. 2022
Siemka, planuje kupic TV 55”. Trafiłem na te modele które są w podobnej cenie. Nie chcę OLED ponieważ będzie to TV jako monitor komputera do montażu filmów. Q80A ma matrycę VA, QN85A ma matrycę IPS ale ma podświetlenie NEO QLED. Czytając wiele recenzji i opini w których podobno QN85A wychodzi lepiej mimo gorszej matrycy sam już nie wiem. Różnica w cenie wynosi 100zł
Proszę o pomoc w wyborze.
Aktualizacje społecznościowe
Zadaj pytanie
Skomentuj

5 Komentarzy

sortowanie:
Avatar
 1. Avatar
  jak chcesz brac qn to musisz kupic qn91 ale to jest przepasc cenowa
  z dwojga zlego juz lepiej wez q80a
  ps osobiscie bym samsunga nie kupil
  ps2 nie mam pojecia co bym kupil dla mnie wszystkie tv teraz to dno
 2. Avatar
  Zależy w jakich warunkach będziesz ich używał. Matryca IPS sama w sobie nie jest zła, ale ma niższy kontrast i gorsze czernie, więc np. jeżeli oglądasz TV wieczorem przy przygaszonych lub całkowicie zgaszonych światłach, to wtedy Q80A będzie miał zdecydowanie przewagę.

  Z drugiej strony IPS nie ma efektu brudnego ekranu, kolory są bardziej równomierne i ma trochę lepszy czas reakcji. No i QN85 ma jednak sporo stref podświetlenia, więc nie powinno być tragedii jeżeli chodzi o czernie.

  Ja mam Q80A i o ile generalnie jestem zadowolony z TV, to nie wiem czy bym go kupił drugi raz. Czasami trochę zbyt mocno widać efekt brudnego ekranu na niektórych kolorach.
 3. Avatar
  Wybrałeś już coś? Ja mam podobny dylemat, potrzebuję dobrych kątów widzenia, wieczorem oglądam TV przy zapalonym świetle (niezbyt jasnym) więc dla mnie lepszy będzie chyba QN85A. (Edytowano)
 4. Avatar
  Fajny temat. Jaka decyzja ?
  Avatar
  Autor
  Padło na q80a. Czy jestem zadowolony? Względnie tak. Wkurza mnie efekt brudnego ekranu na jednokolorowych powierzchniach takich jak np. niebo. oraz efekt aureoli na napisach co wyświetlają sie na czarnym tle.
Avatar