Opublikowano 4 kwietnia 2024

Tracking Aliexpress

Mam pytanie dotyczące paczek z AliExpress dostarczanych przez InPost.
Złożyłem sobie zamówienie z trzech sklepów, zostało to podzielone na dwie dostawy InPostem.
Jedna dostawa z szacowaną dostawą do 12 kwietnia, druga do 9 kwietnia.

Przez większość trasy tracking był bardzo podobny i różnił się tylko o kilka minut (lub z pojedynczymi statusami godzin). Różnica pojawiła się na końcu, gdzie dla pierwszej paczki po statusie "Awaiting for transit to final delivery office (Package arrived at facility of the local delivery company)" z 30 marca od razu pojawiła się w śledzeniu InPost i dotarła jeszcze przed świętami. Natomiast druga paczka (z wcześniejszą szacowaną datą) od 30 marca nie zmieniła statusu, a w InPost nadal widnieje jako "Przygotowana przez nadawcę".

Coś się zagubiło? Kontaktować się z InPostem? Czy te statusy z Cainiao to tak średnio z prawdą?
Aktualizacje społecznościowe

8 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika RedRooster
  Średnio z prawdą czy nie średnio, masz termin podany i to jest cezura której przekroczenie może wzbudzić niepokój. I tak 30 dni mają na odpowiedź.
  Były swięta, różne węzły logistyczne, inne czynniki mogące mieć wpływ na opóźnienie.


  Z mojego doświadczenia tracking nie jest precyzyjny chociaż w większosci przypadków pokrywa się ze stanem faktycznym. Bywa, że coś przychodzi wcześniej niż sugerowałby tracking. Najczęciej parę dni po tym jak pojawia się status że przesylkę dostarczono. O to ostatnie nie mam pretensji. W ciągu kilku ostatnich miesięcy dostałem ok 150 przesyłek, zazwyczaj drobiazgi, więc kurier zoptymalizował algorytm i zamiast co drugi dzień przyjeżdża raz na tydzień.
 2. Awatar użytkownika adam45648
  Nie martw się, u mnie paczka miała być 28.03 a była po świętach, mimo że inne z 28.03 dotarły przed czasem. Za to paczki z terminem 8-13.04 mam już dzisiaj wydane do doręczenia. Reguły nie ma kiedy się pojawią w doręczeniu. (Edytowano)
 3. Awatar użytkownika asdff1
  Dostałeś paczki bo mam to samo ostatni status z 2024-03-30 18:35:00 GMT+8
  Awatar użytkownika asdff1
  Awaiting for transit to final delivery office
 4. Awatar użytkownika Geldi
  Hej mam pytanie, paczka 520000012591511097679140, wszystkie system oprócz inpost potwierdzają dostarczenie, a ja paczki nie otrzymałam. Gdzie mam jej szukać. Czy jest moźliwe, ze to fake tracking? Aliexpress proponuje 58 groszy zwrot. Paczka warta 200zl.
Awatar użytkownika