Opublikowano 2 dni temu

Telefony Samsung dystrybucja Europejska

Mam pytanie odnośnie dystrybucji europejskiej telefonów rozumiem że taki tel ma problemy z naprawą w polskim serwisie no ale sklep daje swoją gwarancję. Jednak dodatkowo dziś wyczytałem informacje o problemach z aktualizacją oprogramowania na takich telefonach działających w Polsce. Czy ktoś kojarzy problem? Myślałem o zakupie tel w sferis.pl bo mają fajne ceny jak na polskie sklepy ale ten problem z aktualizacją dziś pierwszy raz wyczytałem i ciężko w to uwierzyć. Bo jak w takim razie działają wszystkie tel Samsung kupione na amazonie francuskim hiszpańskim czy włoskim które też są z dystrybucji europejskiej bo przecież nie z polskiej
Kojarzy ktoś ten temat ?
Aktualizacje społecznościowe

Kategorie

2 Komentarze

Awatar użytkownika
  1. Awatar użytkownika stark2991
    Nie ma żadnego problemu z aktualizacjami, przynajmniej dopóki smartfon pochodzi z Europy i ma soft EUX. Co do Sferisa, to ktoś kiedyś pisał, że dostał telefon z Cypru. Ja mam telefon z Węgier i dostałem update równo z innymi.
  2. Awatar użytkownika grzesiek666
    Może być tak że np. na Niemcy czy inny kraj będzie wcześniej aktualizacja niż na Polskę ale to żaden problem. Możesz wgrać firmware po kablu na Niemcy i będziesz mieć wcześniej o te kilka dni jak ci zależy. Gorzej jak jest całkiem inny wariant sprzętowy. Były różne wersje Chiny, Koreę, Stany Zjednoczone, Japonię Albo specjalne wersje dla niektórych operatorów np. Verizon, NTT Docomo. W polskich sklepach takich raczej nie sprzedają.
    No i uważał bym na stoiska i prywatne sklepy gdzie smartfony mogą pochodzić ze skupu od operatora. Trzeba wtedy sprawdzić czy nie mają blokady KG od operatora. Jaki model chcesz kupić?