Telefon do 3000 zł

wrz 26. 2023
Cześć. Szukam telefonu, obsługującego karty pamięci. Zależy mi na dobrym aparacie tj. takim, który będzie wiernie odwzorowywali barwy i uchwycał wiele szczegółów. Istotna jest tez kwesta aktualizacji systemu, wiadomo im dłużej tym lepiej. Na chwile obecna mam dwa typy
- Samsung A54 5G 8/128
- Motorola Edge 40 Neo 12/256
Który byście polecili? Macie inne typy ?
Aktualizacje społecznościowe

4 Komentarze

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika NickVolt
  1. Piszesz o 3000 zł, ale pierwszy z listy kosztuje 2400, drugi 1900.
  2. Żaden z nich nie jest dobrym aparatem w cenie do 3000 zł. Neo ma słaby, A54 ma dobry jak na swoją cenę, ale zapewne do 3000 zł znajdzie się lepszy - np w Realme 11 Pro+.
  3. Wymogiem karty SD odrzucasz lepsze sprzęty (z punktu wydajności jak i aparatu).
  4. 40 Neo ma coś wybitnie skopane, bo żre baterie jak dzika - przegrywa z poprzednikiem, który miał mniejszą baterię.

  Ignorując Exynosa i baterię, to zastanowiłbym się nad S22. A najlepiej dopłatą do S23, jak ma być nie za tanio i na lata. Oczywiście obie opcje odrzucają kartę SD. Kartę znajdziesz w Sony, ale nie wiem czy 5 IV jest już w tej cenie. Najlepszy aparat (według ślepych testów) daje Pixel, może jeszcze Zenfone któryś jest w tej cenie. (Edytowano)
 2. Awatar użytkownika Paniczek
  Autor
  Generalnie mógłbym dopłacić do S23, tylko drażni mnie że kupując telefon za niemal 3000 zł dostajemy sprzęt z wada w postaci braku ostrości w konkretnych obszarach zdjęcia.
  Awatar użytkownika NickVolt
  Plus chyba nie ma tej wady, na pewno nie ma jej Ultra - ale to zupełnie inny budżet.

  Pytania: Co teraz posiadasz? Co ci w nim przeszkadza i dlaczego zmieniasz?

  Poza Exynosem A54 jest akceptowalny w swojej cenie i nie ma sensu wychodzić wyżej. Ale tę samą uwagę można dopisać do S22. Zasadnicze pytanie brzmi: do czego chcesz ten aparat używać i jakie masz rzeczywiste wymagania?
  Według mnie do zastosować domowych (fotki dzieci i rodziny na imprezie lub fotki z wakacji) spokojnie starcza sprzęt za 1000 zł. Jak robisz dużo fotek w nocy lub przy słabym oświetleniu, to można pomyśleć o czymś za 2000 zł. Wyżej to już raczej sztuka dla sztuki, spora dopłata, a w typowych fotkach niewielki zysk, czasem dopłacasz za dodatkowy obiektyw, który użyjesz raz na miesiąc.

  Zobacz sobie testy Realme 11 Pro+, zobacz fotki i porównaj z innymi w tym budżecie.Pamiętaj przy tym, że podobno Realme wywaliło L1 z ich urządzeń, wiec sobie nie odpalisz Netflixa w 4K na telefonie.
 3. Awatar użytkownika malecky
  Coś mnie ominęło?
  Od kiedy edge 40 neo obsługuje karty pamięci?
  Stoję przed podobnym dylematem i wybór padł na g84, ale z zakupem poczekam do pierwszej promocji.
  Co do aktualizacji to moto zresztą też raczej pochlebnych opinii nie zbierają.
Awatar użytkownika