Opublikowano 14 godzin temu

Szukam opłacalnego rozwiązania podczas wakacji - roaming GB w UE

Siemanko pepperki,

jako, że jestem pepper z krwi i kości, to korzystam Crossmobile za 9,99zł mając 12 GB i social pass na 4 aplikacje, czyli nie bierze mi GB z pakietu. Będąc za granicą, tuż po jej przekroczeniu sieć przestaje łączyć się ze stacjami innych krajów - jest brak zasięgu, ale jak się połączę do hotspota, to sieć mi wraca przez WiFi Calling, mogę dzwonić, pisać SMS i MMS. To rozwiązanie jak najbardziej mi pasuje.

Szukam rozwiązania na jeden miesiąc (lipiec) by kupić jakiś numer w prepaid lub kupić i przenieść do innej sieci, jeśli tego będzie wymagała zabawa, by mieć powiedzmy spory limit GB w UE i jednocześnie nie był zbyt drogi. Wrzucę sobie kartę sim w mobilny router, dzięki czemu będę mógł mieć dostęp nie tylko do internetu, ale do własnej sieci. Na krótsze wyjazdy często korzystam z roamingu żony, ale ona ma 5,4 GB i obawiam się, że to w UE na wakacje nie starczy, dlatego potrzebuję czegoś zapasowego, by później wyrzucić kartę sim w kosz.
Aktualizacje społecznościowe

4 Komentarze

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Musti235
  Tutaj ktoś pisał że ze starterem Orange udało się otrzymać 9 GB.
  pepper.pl/dys…571
  Niestety nie udało mi się tego zweryfikować nigdzie w żadnych tabelach ani regulaminach, ale Orange jest wyjątkowo anty-konsumenckie pod względem dostępu do takich informacji.
  Awatar użytkownika Templar
  Tu jest opisana ta promocja "Najtańsze GB w Orange na kartę":

  orange.pl/vie…rte

  a tu regulamin:

  orange.pl/ocp…pdf

  Tylko ważne do końca marca, tak że nie wiem czy przedłużą.