Opublikowano 23 marca 2024

Soundbar do 1800 zł nowy lub używany, sama listwa, bez zew. subwoofera

Cześć, pytanie jakich wiele, jednak nieco inne, szukam soundbara - samą listwę dźwiękową, bez subwoofera, do małego mieszkania, więc możliwie kompaktowy, stąd też, nie chcę żeby coś jeszcze stało na podłodze dodatkowego. Budżet do 1600-1800 zł
Głównie do oglądania VOD, sporadycznie muzyka, istotne żeby wyraźnie było słychać dialogi w filmach, na bas to wiadomo, że nie liczę na cuda.
Przeglądając podobne posty, trafiłem następujące propozycje:
1. Polk Audio React 3.0
2. JBL Bar 300 5.0
3. JBL Bar 5.0 MultiBeam
4. Sonos Beam Gen2 (trochę ponad budżet :/)
5. Yamaha SR-B30A

Co możecie polecić, markę JBL kojarzę, ale totalnie nie wiem czym się różnią wymienione modele, marki Polk nie znam totalnie, Sonos gdzieś mi się obiła o oczy, a Yamaha potrafi w sprzęt audio, ale nie jestem pewny czy w tym budżecie.

Obecnie posiadam SONY HT-X8500 i jestem niezadowolony, bardzo dużo basu, natomiast dialogi słabo słyszalne, a przy muzyce w ogóle przekłamuje dźwięk, dodaje jakiś pogłos którego nie ma w nagraniu.

Jestem otwarty na inne propozycje i podpowiedzi.
Aktualizacje społecznościowe

4 Komentarze

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika EzioAuditore_da_Firenze
  "natomiast dialogi słabo słyszalne, a przy muzyce w ogóle przekłamuje dźwięk" a niby czego się spodziewałeś z malutkiej beleczki z mikro głośniczkami? Na fizyce się spało?
  2.1 za 1.5k chociażby Edifier zdeklasuje każdą durną beleczke zwaną soundbarem...
  Awatar użytkownika samlosco
  Autor
  Chętnie nadrobię braki w wykształceniu i przeczytam wyjaśnienia tematu.
  Jak już złośliwości mamy za sobą. Powtórzę, że dźwięk nie jest jednoznacznie kiepski, dźwięk może być płaski, przenoszony tych w części pasma słyszalnych częstotliwości #fizyka, np. muzyka z telefonu czy laptopa, gdzie membrana głośników jest wielkości paznokcia, a mimo to utwór brzmi jak powinien, a ten sony zachowuje się jakby dodawał softwarowy efekt pogłosu, próbowałem z pilota wszystkie tryby i ustawienia, ale zawsze występuje. Dodaje nieproszony od siebie coś :/
  Odnośnie słyszalności dialogów, tutaj znów są to dźwięki z pasma środkowych oraz wysokich tonów, te pasma nie wymagają ponownie głośników o wielkich gabarytach, a wręcz odwrotnie. "Na fizyce się spało?"Po trzecie wbudowane głośniki telewizora mają mało dołu, dużo góry, ergo dialogi są lepiej słyszalnej, a w sony wszystko dudni jakby na każdym kroku chciał się pochwalić basem.
  Po czwarte Twój post w żadnym stopniu nie odpowiedział na moje pytanie, który sprzęt wybrać.
 2. Awatar użytkownika Jan_III_Cebulski
  Jakby co Sonos Beam gen.2 jest aktualnie za 1999 w sklepie Sonosa.