Opublikowano 5 lutego 2024

Sony WH-1000XM5 vs Sennheiser Momentum 4

Dobry wieczór drodzy Pepperowicze,

potrzebuję pomocy w wyborze sluchawek.

Zastosowanie słuchawek - 50/50 praca/czas wolny

Wiem z recenzji, że Soniacze są chwalone za ANC, Senki znowu za jakość dźwięku

Słuchawki będą w większości używane w domu i czasami w biurze - jest tam raptem parę osób, więc wyciszanie nie musi być idealne.

Chciałem sobie przymierzyć Sennheisery, ale nie bardzo wiem w którym sklepie byłyby one na wystawie. Jest to dla mnie dosyć istotna sprawa, ponieważ łeb mam dosyć wielki i niektóre słuchawki są na mnie za małe.

Czy są tutaj osoby które miały z nimi do czynienia? Byłbym bardzo wdzięczny za jakiekolwiek słowa które pomogłyby w wyborze

Pozdrawiam!
Aktualizacje społecznościowe

7 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika samlosco
  Właśnie wróciłem ze sklepu gdzie miałem możliwość przetestowania sony wh-1000xm5 i XM4. Przy 3 próbach, różnych utworach i pod każdym względem wygrywa XM4. Jestem zaskoczony, że wyraźnie tańsze xm4, zdecydowanie wygrały. Dźwięk, ale także, budowa, komfort noszenia, możliwość składania. Niestety nie było Sennheiserów momentum 4. Porównania z nimi brakuje mi do ostatecznej decyzji.
  Awatar użytkownika wokapala
  Autor
  racja, XM5 kupuję się że względu na ANC oraz jakość rozmów, pod względem dźwięku XM4 biją następcę na głowę
 2. Awatar użytkownika DżejAn
  Cześć. Też się zastanawiam. Miałem xm5 na uszach. Redukcja dźwięków otoczenia super. Grają nie źle. Zastanawiam się jak ich konkurent.
 3. Awatar użytkownika -WilQ-
  Minusem xm5 jest sama jakość wykonania, na redicie sony jest pełbo postów z połamanym pałąkiem w identyczny sposób, oczywiście takie uszkodzenie jest poza zasadami gwarancji sony i zostaje odrzucone w serwisie. Mam je od pół roku, grają świetnie, anc również, ale jak napisałem ze względu na tandetne mocowanie pałąka do muszli trzeba się z nimi obchodzić bardzo delikatnie. (Edytowano)
 4. Awatar użytkownika samlosco
  Ja z kolei chciałbym porównać obie pary bezpośrednio, a jeśli gdzieś są na wystawie sony to w tym sklepie nie ma sennheiserow, sony są zwykle w elektromarketach a senn widziałem w specjalistycznych nigdy razem.
  Awatar użytkownika wokapala
  Autor
  powiem szczerze że zakupiłem Sennheisery z RTV Euro, ale niestety mam dużą głowę i są na mnie za ciasne/ za bardzo mi ściskały głowę...
Awatar użytkownika