Soft do drukowania zdjęć

paź 26. 2023 (21 g, 14 min)
Hej,
skusiłem się w sierpniu na drukarkę z okazji na pepperze tj HP smart tank. Głupi trzymałem ją w pudle aż się skończy tusz w Canon, co właśnie nastąpiło. Akurat chciałem drukować zdjęcia a mój Canon ma do tego świetną prosta aplikacje easy photo print ex. Dlaczego świetna? Ano wybieram folder z fotkami, zaznaczam które chcę drukować, soft w locie robi jakaś małą korektę po exif, dodaje mi datę na fotce, obraca sama poziomo i pionowo w zależności od pliku, ja tylko jeszcze przed samym wydrukiem przesuwam w jednym okienku wszystkie zdjęcia tak jak chce żeby były wykadrowane (czyli bardzo szybki indywidualny auto crop do 10x15 wszystkich zdjęć bez żadnego pojedynczego zapisywania ich na dysk itp). Potem print i wszystkie lecą hurtem do drukarki. Apka dla mnie mimo że stara to idealna, ale okazało się, że działa tylko z Canonem. Rozpacz.
Czy ktoś ma jakąś alternatywę typowo do drukowania zdjęć, istotne to automatyczne dodawanie daty z exif, auto obracanie i łatwe i szybkie kadrowanie...
Aktualizacje społecznościowe

12 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika mjjm
  Może XnView MP coś takiego ogarnie i jego opcja Batch Convert:

  15678907-GrcRn.jpg
  Awatar użytkownika kilazz
  Autor
  próbowałem z XnView I Faststone i to dwa najbliższe programy żeby to zrealizować ale niestety dużo klikania, datę dodasz hurtem automatycznie ale najpierw trzeba po obracac te zdjęcia które tego wymagają. Docięcie, obracanie trwa dość długo i wszystko wiąże się z wygenerowaniem sporej liczby nowych plików.

  Kurcze ten soft Canona (Easy photo print ex) naprawdę jak na program z 2008 działa cuda. Otwierasz dowolny folder na dysku, klikasz na zdjęciach które będziesz drukował, przechodzisz do zakładki drukuj, masz listę tych fotek, jak na którąś klikniesz to powyżej pokazuje się ramka która przesuwasz w której widzisz który fragment się wydrukuje a co zostanie na zdjęciu przycięte, Data jest automatycznie dodana w wybranym rozmiarze i kolorze, klikasz drukuj i wszystkie foty lecą do drukarki. Nic nie trzeba zapisywać, wszystkie zdjęcia które były w folderze są w takim samym stanie jak były przed drukiem bez żadnej obróbki. W dodatku sam wydruk jest lepszy niż ta sama fotka wydrukowana bezpośrednio z jakiejś aplikacji w Windows... (Edytowano)
 2. Awatar użytkownika Xorro
  A jesteś pewien że nie da się używać tej aplikacji na innej drukarce?
  Awatar użytkownika kilazz
  Autor
  Próbuję na tym HP i nie działa, innej nie mam... W wyborze drukarek mam TYLKO Canon. Jak ustawie w drukarce HP żeby używała sterownika Canon, to wtedy drukarka HP też pojawia się w aplikacji ale oczywiście nie działa poprawnie sam druk... (Edytowano)
 3. Awatar użytkownika EzioAuditore_da_Firenze
  Nie ma szans byś na software HP odpalił Canon
  Awatar użytkownika kilazz
  Autor
  pewnie ktoś bardziej ogarnięty byłby to w stanie zrobić. Aplikacja ma jakieś sprawdzanie i wyświetla tylko drukarki, które mają ustawiony sterownik na Canon we właściwościach drukarki. Podejrzewam, że dałoby się jakoś zmodyfikować sterownik HP żeby program uznał go za Canona.

  Tak czy siak na ten moment szukam jakiegoś innego programu, przecież musi coś być, chyba nie jestem jedynym drukujacym zdjęcia w domu?
 4. Awatar użytkownika stefan1818
  Podpinam się pod temat
Awatar użytkownika