Opublikowano 16 marca 2024

Smartfon 2-3k

Cześć, chce kupić jakiegoś nowego smartfona, głównie mi chodzi o to żeby robił dobre zdjęcia, kwota między 2-3k, chyba że spoko zdjęcia potrafią zrobić i tańsze. Ktoś byłby w stanie coś polecić?
Aktualizacje społecznościowe

7 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Usunięty232720
  Dobre zdjęcia to pojęcie względne i dużo zależy od tego, z czego się przesiadasz oraz fotki z jakich telefonów często oglądasz. Odpowiedzi na twoje pytanie jest sporo.
  Jedni zaczną polecanie od Redmi 13 (bodajże) albo Poco X6, inny od Realme 13 Pro+ (czy tam 14), jeszcze inni od Pixela albo Samsunga A54. W tym budżecie (jak chcesz wydać bliżej górnej granicy) masz już:
  - S23
  - Pixela 7 (8 chyba nie)
  - iPhone 13 (może nawet 14, był chyba za 2999)
  I każda sroczka swój ogon chwali. A fakty są takie:
  Pixel ma świetny aparat (według testów ludzi nie znających się na fotografii - ale to dla nich robisz te zdjęcia głównie), ale reszta telefonu nie zachwyca - szczególnie w kwestii baterii w zestawieniu z Samsungiem i Apple. W przypadku Samsunga zaraz ktoś napisze o efekcie banana na zdjęciach. W przypadku Apple masz zupełnie inny system niż Android i to jest czasem nie do zaakceptowania.
  Obejrzyj po kilka testów każdego z tych, które cię interesują. Potem zobacz na żywo w sklepie. A najlepiej jak by jakiś znajomy miał, byś mógł sobie poużywać kilka minut i zobaczyć, co i jak. Nawet to, jak leży w dłoni, bo w sklepie z tym uchwytem nie idzie tego sprawdzić.
  Awatar użytkownika Zdzisiek_Peleun
  Autor
  Dzięki za wyczerpującą odpowiedź, obecnie mam poco x3 pro, jestem z tych co się na fotografii nie znają ale za każdym razem jak widzę zdjęcia robione moim telefonem i porównuje je ze zdjęciami z innych telefonów to te z mojego wyglądają gorzej. Iphone raczej odpada. Widziałem wstawke google pixel 8 za 2500 ale już wygasła, więc chyba będę się rozglądał za s23 albo tym pixelem 8.
 2. Awatar użytkownika Wielki_Znawca_Tematu
  pixel 8
  Awatar użytkownika Zdzisiek_Peleun
  Autor
  czytałem sporo komentarzy na temat baterii i grzania się więc raczej skłaniam się ku s23, zamierzam go gdzieś tam na wyjazdach używać i nie widzi mi się częste ładowanie, chociaż s23 też chyba nie ma jakiejś super baterii ale tylu negatywnych komentarzy nie widziałem.
 3. Awatar użytkownika djluke
  Duże widełki cenowe więc polecę OP12 z TradingShenzhen.
Awatar użytkownika