Opublikowano dzień temu

Rozsądny, robot sprzątający bez mopowania

Mieszkanie 58 metrów, 70% panele 30% płytki.
Jaki polecicie robot odkurzający? Najlepiej zupełnie bezobsługowy, aby tylko przyciskiem włączać jego cykl, może ze stacją na bród ale niekoniecznie jeśli bardzo duża dopłata.

Bardzo polecany tutaj Roborock s7 jest z mopowaniem, które raczej uważam za zbędne (za słabe). Więc może w tej cenie jest lepsze samo odkurzanie?
Najchętniej sprzęt dostępny w polsce, z gwarancją/rękojmią.
Aktualizacje społecznościowe

7 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika Sqrviel
  Mopowania używać nie musisz
 2. Awatar użytkownika user1310
  Jak na panele i jakies plytki to najlepszy jest Samsung Jet Bot AI+, bo ma szczotki przystosowane wlasnie do twardych podlog. Jedyna jego "wada" to ze jest wyzszy niz typowy robot, wiec jak masz super niskie meble, to pod nie nie wjedzie. Akurat w Mediaexpert maja na niego promocje: mediaexpert.pl/agd…-ai
 3. Awatar użytkownika Dstill
  Mopowanie to bardzo spoko opcja, chyba że masz konkretnie zasyfione podłogi. Do podstawowego przetarcia podłogi z kurzu i zwykłych zabrudzeń, spokojnie się nada i nie musisz "mopować" podłogi ręcznie. Zabrudzenia bardzo uciążliwe, z którymi odkurzaczowy mop sobie nie poradzi, możesz punktowo ręcznie umyć. Samo przetarcie na mokro takim odkurzaczem z mopem robi różnicę, bo zero kurzu i podłogi świecą. Sam 4 lata temu też nie wierzyłem że będę korzystał z mopa, może jedynie do kurzu, ale od tamtej pory nie myłem podłóg oprócz punktowego zmywania plam uciążliwych typu coś tłustego kapnęło, czy ktoś zostawił w zimie brudne buty na płytkach i zaschło. Dodam tylko, że mam Roborock s5, więc mój mop (pierwszy odkurzacz z mopem na rynku z tego co pamiętam) jest zdecydowanie gorszy niż te w nowych odkurzaczach. Dodatkowo, teraz te mopy się same podnoszą na dywanach etc., więc puszczasz i zapominasz.
  Sam się zastanawiałem nad kupnem nowszego modelu, głównie dla podnoszonego mopa i stacji (mam 1 dywan w mieszkaniu), ale jednak dość drogie są ze stacją (za mojego dałem 1.3k), a mój dalej działa.

  Do mieszkania 58m2 stacja to raczej dla wygody niż potrzeby, bo na raz bez czyszczenia wszystko powinien posprzątać. U mnie 50m2 spokojnie posprząta trzykrotnie. (Edytowano)
  Awatar użytkownika cxccc
  Autor
  Jak to jest z tym mopem, jak codziennie trzeba opróżniać jakiś pojemnik? Jak wyjadę na 3 dni i nie opróżnie to nie będzie śmierdzieć?
Awatar użytkownika