Opublikowano 2 dni temu

Router działający w systemie MESH LTE

Cześć! Jak w temacie, szukam routera działającego w systemie MESH Wi-fi ze slotem na kartę SIM. Czy istnieje jakaś budżetowa opcja na taki zakup i czy rzeczywiście system MESH jest tak dobry, jak go opisują?
Aktualizacje społecznościowe

4 Komentarze

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika ed_shfrin
  Jeżeli chodzi o odległość to tak, działa - ustawiając kilka punktów w linii prostej można pokryć kilkuset metrową halę - podobnie kilkupiętrowy budynek - co w przypadku pojedynczego routera nie byłoby możliwe.

  Natomiast można wpaść w pułapkę - pokrycie zwykłego mieszkania dobrym zasięgiem to zazwyczaj kwestia jednego mocnego urządzenia i nie można tutaj oszczędzać - tani router LTE nie przebije się przez przykładowo 2 ściany i kilkanaście metrów i nie zapewni pełnego pokrycia - u mnie wymiana urządzenia dostarczonego przez operatora na router z wyższej półki z Wi-Fi 6 zdziałał naprawdę cuda.
  Jeżeli masz obecnie taki tani router z LTE i to ten przypadek to postaraj sobie załatwić nawet do testów od kogoś zwykły mocny router z Wi-Fi 6 i zepnij go kablem ethernet w tryb mostka (przezroczysty) - czyli router LTE (nr 1) jaki by nie był słaby tylko dostarcza internet, a rozgłasza go po mieszkaniu za pomocą Wi-Fi router nr 2 (droższy, mocny)

  Producenci starają się wpychać, reklamować takie systemy mesh właśnie także także do mieszkań, chociaż nie zawsze jest to potrzebne bo wtedy klient kupuje kilka urządzeń zamiast jednego a każdy punkt dostępowy jako pojedynczy punkt z zestawu ma znacznie słabszy zasięg niż jeden mocny router.

  Jeżeli to przypadek domu jednorodzinnego to można zwykły router LTEz kartą SIM spiąć z kablem z tańszym zestawem mesh - tak jak opisałem w przypadku wyżej - zawsze można pokombinować. Opisz dokładniej przypadek to inni też dorzucą własne doświadczenia
  Awatar użytkownika olga.kowalska
  Autor
  Dzięki za obszerną odpowiedz. Obecnie mam Huawei B315s-22. Tak, jak mówisz głównie chodzi o rozszerzenie zasięgu na dom jednorodzinny. Obecnie zasięg nie może przebić się przez ścianę i jest przykładowo w dwóch pomieszczeniach, na których najbardziej mi zależy. Przeniesienie routera w miejsce tak by pokrył w miarę zasięg w całym domu skutkuje znowuż słabym zasięgiem. Masz jakieś propozycje dla tego routera co można by dokupić?