Opublikowano 30 sierpnia 2023

Robot sprzątający Roborock

Szukam robota, który będzie potrafił omijać kupy psa

Po wstępnych poszukiwaniach widzę, że tylko Roborock S7 MaxV sobie radzi z tym skutecznie. Czy polecicie jeszcze jakieś inne modele?

Odkurzacz ma ogarniać 120m2 podłogi beż dywanów po trzech zwierzakach. Czy te odkurzacze radzą sobie też z mopowanien podłogi drewnianej z delikatnymi porami po szczotkowaniu? Czy lepiej funkcję mopowania sobie odpuścić?
Aktualizacje społecznościowe

7 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika AUseGun
  Cześć. Funkcja mopowania - zazwyczaj jest jako dodatek. W tym przypadku (mam Reksia z stacją opróżniania) daje sobie w miarę radę. Oczywiście jak dasz na pomieszczenie dwa przejazdy. Zwierzaki - spokojnie da sobie radę. Nigdy nie miałem odkurzacza robiącego tyle roboty. Pozytywnie o roborok mogę się wypowiedzieć. Za 2000zł kupilem
 2. Awatar użytkownika Mnickpeper
  Mam podobną powierzchnię, trochę inne kryteria (piesek nie brudzi w domu).

  Zastanawiałem się nad dwoma opcjami - albo kupić robota ze stacją. Tu patrzyłem na tego S7. Patrzyłem też na Xiaomi x10, nie ma zbyt dużo testów/opinii, ale wydaje się identyczny jak polecany dreame l10s ultra. Ich przewaga to chyba obrotowe mopy, które wydają mi się lepsze niż ten w S7.

  Druga opcja to kupić robota do które mógłbym domówić stację w przyszłości. Tu patrzyłem na S7.

  Rozważałes jeszcze coś innego? Stację najchętniej postawiłbym w łazience, ale mam tam 1 m szerokości przy ścianie i niby to za mało, mam obawy że nie będzie tam wjeżdżał i będę musiał stację trzymać na korytarzu/w salonie.
  Do tego mam dwa piętra więc stacja byłaby na jedno piętro tylko....
  Awatar użytkownika Celek
  Autor
  Mam jedno piętro i w sumie miejscem się nie przejmuje bo gdzieś znajdę ten 1m.

  Kryterium omijania kup stawiam jako podstawa bo nie wyobrażam sobie gdyby rozsmarował mi to po podłodze Najgorsze jest to, że kieruje się tym a tak na prawdę on ta kupę będzie musiał ominąć kilka razy w roku jak nie zdarzę wrócić z pracy i wyprowadzić psa. Jedno miejsce gdzie taka sytuacja może się zdarzyć też mogę wykluczyć ze sprzątania. Ale dla takiego przypadku gdzie mogłoby to się zdarzyć w miejscu przypadkowym moim zdaniem warto

  Na mopowaniu mi już tak w sumie nie zależy ale na stacji opróżniającej tak.

  Jak dla mnie żaden nie przekonuje mnie tak jak ten S7 maxv tylko dlaczego on że stacją kosztuje teraz 5700zl a S7 max że stacja 4000zl? Sama kamera RGB powoduje taki przeskok?
 3. Awatar użytkownika EzioAuditore_da_Firenze
  Nieźle wychowałeś psa skoro ci sra w mieszkaniu.
  Awatar użytkownika Celek
  Autor
  Nieźle cie mama wychowała skoro srasz takimi komentarzami na forum.
 4. Awatar użytkownika tentyp_
  Ciekawe czy poprawili funkcję mopowania bo s6 max v tylko rozmazywal brud.
Awatar użytkownika