Opublikowano 15 marca 2024

Rasistowska firma Samsung

Szanowni Państwo,

Chciałbym zwrócić uwagę na pewną sytuację, która miała miejsce w firmie Samsung. Otóż, niedawno miała miejsce premiera nowego smartfona Samsung S24 Ultra. W Polsce cena tego urządzenia wynosi 5549 zł, w tym 500 zł za automatyczny odkup. W Niemczech natomiast ten sam smartfon można było nabyć za 4180 zł, a odkup smartfona wynosił 250 euro.

Uważam, że taka sytuacja jest niedopuszczalna. Samsung traktuje polskich klientów w sposób dyskryminujący, oferując im gorsze warunki niż klientom niemieckim. Jest to przejaw rasizmu i ksenofobii, który powinien być potępiony.

W związku z powyższym, apeluję do Państwa o bojkot produktów firmy Samsung. Nie kupujmy urządzeń tej marki, dopóki nie zmieni ona swojej polityki i nie zacznie traktować wszystkich klientów w sposób równy.

Dziękuję za uwagę.
Aktualizacje społecznościowe

Kategorie

16 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika _Cebulka_
  Ale wiesz o tym, że ludzi w Niemczech jest więcej niż w Polsce? Prawda?
  Ale wiesz o tym, że podatki w Niemczech i Polsce nie są takie same? Prawda?
  Ale wiesz o tym, że koszt prowadzenia firmy, płaca minimalna, inflacja, cena paliwa w Niemczech i Polsce nie są takie same? Prawda?
  Awatar użytkownika Usunięty232720
  Ale co kolegę to obchodzi? On wymaga i już.
 2. Awatar użytkownika Usunięty232720
  Bzdurny tytuł, popraw go. To, co opisujesz, nie ma nic wspólnego z rasizmem. Rasizm jest wtedy, gdy dotyczy innego traktowania z powodu koloru skóry, a nie miejsca zamieszkania. Rasizm byłby wtedy, gdyby Polak (białej karnacji) dostawał inną cenę niż np Afroamerykanin będący na wakacjach w Polsce. Nie ma to też nic wspólnego z ksenofobią. Ceny produktów są ustalane na rynki indywidualnie.

  A teraz sprawdź ceny Apple, Sony, Huawei, LG czy czegokolwiek innego - dowolnej elektroniki o zasięgu międzynarodowym. A teraz sprawdź ceny poza Polską i Niemcami. A teraz sprawdź ceny gazu, benzyny, węgla (w przypadkach, gdy posiadają one producenta z jednego kraju, ale sprzedawane są w kilku).

  Nie wiem, na jakim urządzeniu napisałeś swój komentarz, ale jestem pewien, że jego cena za granicą też jest inna. Czy w związku z tym obiecujesz zwrócić swój sprzęt, sprzedać lub wyrzucić? Potem zastanów się, ile kosztowała myszka do komputera, klawiatura, głośniki, telewizor, monitor, pralka, lodówka, piekarnik i wszystko, co masz podłączone do prądu lub ma w sobie baterię lub elektronikę (bo zapewne jest od firmy, która sprzedaje produkty w więcej niż jednym kraju). A jak masz meble z ikea, armaturę, podłogi, farby, to też. No i ubrania.
 3. Awatar użytkownika LucaS_82
  NS Bikes jest to polski producent rowerów a w Niemczech ich rowery są tańsze niż w Polsce. To jest dopiero magia marketingu.
 4. Awatar użytkownika wadam
  Xd
  I gdzie tu rasizm? Lol. Masz mega wysokie podatki i oplaty celne stad produkty zachodnich producentow sa u nas drozsze.
  Awatar użytkownika quercus
  Jakie wysokie podatki, panie XdLolu? Wielkie korpo nie płacą żadnych podatków, abo jakieś symboliczne kwotki, zaś opłaty celne są jednakie w całej Rzeszy Europejskiej, nawet ostatnio afera wokół bezcłowego importu zboża zspoza RzE jest, jakbyś nie zauważył.
 5. Awatar użytkownika Chucky
  Bojkotuj każdą firmę bo robi podobnie i wróć do epoki kamienia łupanego
 6. Awatar użytkownika Krzychu127
  Normalne. Nawet pokazywali samochody są tańsze w salonach niemieckich.
 7. Awatar użytkownika el_marinar
  Oczywiście że w Niemczech jest na ogól taniej. Rynek IT jest ogromny i producenci dają bardziej konkurencyjne ceny wyjściowe.
 8. Awatar użytkownika Maly_Lou
  O nie, tylko nie to!

  Ktoś rano wstał i postanowił nie zwlekać tylko od razu się zbłaźnić
 9. Awatar użytkownika ArekBVB
  Kurde, skusiłeś tytułem a to się okazało, że to tylko o ksenofobię chodzi, a nie o rasizm :/
 10. Awatar użytkownika quercus
  Przyłączam się.
 11. Awatar użytkownika grzesiek666
  To rób zakupy w Niemczech czy tam gdzie jest najtaniej Jaki problem? W Polskich sklepach z żarciem też wszystko jest droższe niż w zagranicznych sklepach w Polsce. Ciekawe z czego to wynika? Przecież podatki i koszta pracy rzekomo w Polsce nie są takie wysokie.
 12. Awatar użytkownika spammer
  tez mi nowosc - ostatnio przeciez sie okazalo, ze pll lot za ten sam lot z niemiec do polski liczyl pare stowek drozej jesli waluta bylo pln a nie euro
 13. Awatar użytkownika blachafalista
  Pewnie jakiś Applowiec
Awatar użytkownika