Opublikowano 30 sierpnia 2023

Przesiadka z androida na ios

Cześć! Mam duży problem co wybrać, całe życie użytkowałem androida (aktualnie p30 pro) ale muszę zmienić telefon który zrobi robotę zdjęciami i wydajnością. Trochę czytałem i zastanawiam się nad przesiadka na iphone 14 pro. Chciałbym aby telefon wytrzymał ze mną kilka lat bez specjalnej utraty jakości/oprogramowania czy specjalnego osłabiania systemu. Czy jest ktoś kto przesiadał się z androida? Polecacie ogólnie czy szukać czegoś w andku?
Aktualizacje społecznościowe

17 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika 5MBD
  Ja próbowałem ostatnio dwa tygodnie z iPhonem 13, ale nie dałem rady. Telefon bardzo szybki, ze świetnym aparatem, głośnikami i zaskakująco dobrą baterią, ale iOS jest nie do przyjęcia dla mnie.

  System powiadomień to tragedia, przegapiłem kilka ważnych wiadomości. Nieodczytane powiadomienia znikają z ekranu blokady po odblokowaniu i trzeba przesunąć palcem na ekranie blokday lub w cetrum powiadomień żeby je ponownie zobaczyć. I nic ci nie wskazuje, że cokolwiek tam na ciebie czeka. A jak masz np. dwie wiadomości na WhatsApp od dwóch osób, odczytasz jedną, zablokujesz telefon to druga wiadomość już w ogóle znika z centrum powiadomień i trzeba patrzeć na ikonkę powiadomień na aplikacji.

  Nie ma też ikon na górnej belce, które pokazują powiadomienia i status telefonu. Nie widać więc np. czy włączony jest BT, GPS albo czy wibracje są aktywne. Żeby takie rzeczy sprawdzać trzeba zsuwać górne dwie belki, bo centrum powiadomień i kontrolek są zupełnie osobno.

  Przyciski od Wifi, sieci czy BT nie wyłączają funkcji a jedynie je rozłączają.

  Nie ma żadnej klawiatury, który byłaby w połowie tak dobra jak Gboard na Androidzie.

  Może 6GB RAM w iP14 Pro będzie dawać lepsze wyniki, ale 4GB w 13 nie dawało rady. Tyle się naczytałem o tym jak to aplikacje są wspaniale zoptymalizowane i iPhony rzadko zamykają apki w tle a 13-ka wyrzucała mi aplikacje dużo częściej niż Android ze średniej półki z 8GB.

  Póki co wróciłem do starego telefonu i też się rozglądam. Galaxy S23 wydaje się być spoko, ale trochę martwi mnie to niesławne OneUI, które jak każdy soft od Samsunga zwalnia po jakimś czasie dość mocno. (Edytowano)
  Awatar użytkownika denywu
  Autor
  O widzisz, nikt o takich rzeczach nie mówi a są dość ważne, dzięki !
  Gdyby nie fakt że Huawei prawdopodobnie przez oprogramowanie pogrążył jakość zdjęć zostałbym dożywotnio z p30 pro
  Właśnie z racji spowalniania systemu i ograniczenia wsparcia zastanawiam się nad iphone który pomimo swojej ceny może być telefonem na lata. Też zastanawiałem się nad S23 lecz opinie są bardzo różne
 2. Awatar użytkownika Poli3
  Przechodziłem z p30 bez powiadomień i połowy aplikacji na 13 pro.

  Krótko: Niebo, a ziemia. Ciężko byłoby wrócić na Androida i raczej się tam więcej nie wybiorę

  Plusy:
  - system jest stabilny, ciężko go zamulić lub zawiesić (przez rok dwa razy wymusiłem reset i to podobno jest rzadkość)
  - jakość wykonania i wsparcie zapewnia około 5 lat spokojnego użytkowania sprzętu, którym potem można odsprzedać w spoko kasie
  - aparat itp itd robią robotę
  - domyślnie jest duży nacisk na prywatność i bezpieczeństwo w tym systemie (kosztem wysokiej ceny telefonu)
  - nakładka Huawei działa podobnie do iOS

  Minusy:
  - jest cześć osób którym iOS nie zależy i już
  - cena wyjściowa może zniechęcić
  - oryginalne akcesoria są drogie, ale można używać zamienników tańszych o około 30-70%
  - brak kostki ładowarki w zestawie, dają sam kabel lighting-usbC
  - brak części aplikacji z Android na iOS i odwrotnie
  - naprawa bywa kosztowna
  - brak pełnego wsparcia dla asystenta głosowego, nie obsługuje polskiego języka, jedynie angielski, niemiecki i kilka innych

  Z grubsza chyba tyle, jak masz pytania to śmiało (Edytowano)
  Awatar użytkownika adam45648
  Do minusów dodałbym hotspot. Pomimo, że jest włączony potrafi wyłączyć wifi z podłączonym laptopem po 5-10 min, „bo tak”.
 3. Awatar użytkownika DjStar
  Wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Znam dwie osoby, które się przesiadły i są zachwycone, ja osobiście raczej średnio - zwyczajnie nie pasuje mi system
 4. Awatar użytkownika NickVolt
  Obecnie większość przesiada się z Androida. Kup używanego i sprawdź sam. Przy odrobinie szczęścia sprzedasz w cenie zakupu.
 5. Awatar użytkownika el_marinar
  Jakiś czas temu przesiadłem się bo trafił mi się tanio Xs Max i jestem zadowolony.
  I tak bym się w końcu przesiadł, ze względu na czas wspierania telefonu, szybkość wydawania poprawek bezpieczeństwa i ochronę prywatności.
  Zmigrowałem wszystko, łącznie z Whatsappem za pomocą zewnętrznej aplikacji.
  Awatar użytkownika EmEjEx
  można prosić o nazwę aplikacji?
Awatar użytkownika