Opublikowano 3 marca 2024

Prosty komputer do warsztatu

Jak w tytule. Potrzebny prosty komputer do warsztatu mechanicznego, warunki pracy - średnie / smary, mechanika pojazdowa, pył (biuro) - wydzielone pomieszczenie. Word, Excell, praca w sieci - praca zdalna poprzez np. Anydesk. Pierwotnie była opcja zakupu czegoś małego, ale chyba warto iść w obudowę, w której w razie czego można szybko wymienić czy wentylator czy zasilacz? Co proponujecie?  Jakie są Wasze opinie??
Aktualizacje społecznościowe

7 Komentarzy

sortowanie:
Awatar użytkownika
 1. Awatar użytkownika ST250
  dobrze radzi Cywilne laptopy wytrzymywały w zaprzyjaźnionym warsztacie samochodowym kilka miesięcy. Od czasu jak im zaproponowałem Toughbooka CF-54 (poleasingowego) to problemy się skończyły. Sprzęt z i5 6 generacji, 8GB, 512GB SSD i dotykową matrycą 1080p idzie dostać za około 1800 złotych brutto. Jedyne na co bym uważał przy zakupie to jakość baterii ponieważ te są pieruńsko drogie/słabo dostępne.
 2. Awatar użytkownika LucaS_82
  Polecam coś pancernego typu Getac albo ewentualnie Panasonic. Używany poleasingowy Getac dostaniesz za około 2k. Nowy to cena z kosmosu. W Getac masz bardzo wytrzymała obudowę, pasywny układ chłodzenia, uszczelnione wszystkie porty, odporny na kurz i wilgoć. Bardzo jasny wyświetlacz przydaje się jak pracujesz na dworze w mocnym słońcu. Ekran dotykowy. Do tego dużo portów w tym archaiczny RS które mogą przydać się do podłączania sprzętu testowego.
  Sprzedałem kiedyś koledze 1 Getac do serwisu maszyn rolniczych. Zwykłe laptopy wiecznie mu pracownicy uszkadzali. Po 3mc kupił kolejne 3 sztuki bo sprawdziły się rewelacyjnie. (Edytowano)
 3. Awatar użytkownika Furio
  Autor
  Dziękuję, dochodzę do wniosku, że lepiej będzie jakąś stacjonarkę po leasingu kupić, bo łatwiej "bebechy" wymienić, jak się zakurzy, a będzie stał na biurku.
  Awatar użytkownika Musti235
  No i filtry przeciwkurzowe można mieć w tanich obudowach w budżetowej stacjonarce za każde pieniądze. Nie są funkcją ultra premium zarezerwowaną dla pancernych laptopów za 20 koła xD
 4. Awatar użytkownika tayjkt
  Moim zdaniem idź w małe pc, zasilacz będziesz miał jak do laptopa w zamkniętej obudowie więc nie będzie zaciągać brudu do obudowy.
  Są konstrukcje z chłodzeniem pasywnym, oczywiście wydajnościowo są słabsze, ale do zastosowań biurowych powinno wystarczyć.
  Czasem pojawiają się promocje na mini pc z prockiem n100, myślę że to tanie i dobre rozwiązanie na Twoje zapotrzebowanie

  LarkBox X 2023 Intel Alder Lake-N100 – CHUWI EU Store
  Awatar użytkownika Furio
  Autor
  Prywatnie mam LarkBox od 2 miesięcy, właśnie wczoraj zapakowałem dysk NVME 1TB do niego i ogólnie jestem zadowolony. Ale szef w warsztacie jak zobaczy takie "coś" to będzie  bida
Awatar użytkownika